טוען...

עדות חדשה: “עישנתי חשיש עם יאיר לפיד בצבא – הוא נחנק וכמעט מת”

האזינו: אחרי 6 עדויות שפורסמו בשנים האחרונות לגבי עברו של יאיר לפיד כצרכן וסוחר קנאביס בעת שהיה אזרח תל אביבי צעיר, מתפרסמת לפני שעה קלה עדות של מי שטוען שעישן חשיש יחד עם לפיד גם בעת שירותו הצבאי - כל זאת למרות שלפיד ממשיך לטעון שמעולם לא עישן קנאביס

עדות חדשה פורסמה לפני שעה קלה על כך שראש הממשלה החליפי ושר החוץ, יאיר לפיד, עישן קנאביס בג’וינטים וגם בבאנגים בעת שהיה חייל-כתב בעיתון “במחנה”.

העדות פורסמה על ידי ינון מגל ובה נשמע אדם שמספר כי עישן יחד איתו את החשיש במהלך השירות הצבאי. לדבריו הוא אף הציל את לפיד ממוות כשכמעט נחנק במהלך שנתו. לטענת העד החניקה נגרמה מעישון החשיש מכיוון שלפיד סובל מאסטמה.

“ערב אחד כשהיינו בלבנון, הוא סיקר את ההופעות שלנו, עישנו שם כולם והוא כמעט… הוא היה כתב של “במחנה”, סיקר את הלהקות הצבאיות. אני הייתי שחקן במערכונים ושירים… קיבלנו מאחד הטבחים חתיכת חשיש, כולם עישנו וגם הוא כמובן”.

העדות החדשה: “עישנתי חשיש עם יאיר לפיד”

“בלילה הלכנו לישון והוא כמעט נחנק למוות,” המשיך. “אני הערתי אותו ברגע האחרון, הצלתי אותו, ניערתי אותו. אני חושב שזה היה מיותר מדי עישון חשיש, הוא אסתמטי.”

לדברי העד, “הערתי אותו, הפכתי אותו והוא התחיל לנשום עוד פעם. כמעט נחנק לגמרי. הוא הודה לי על זה, אפילו כתב עליי כתבה, השווה אותי לחנוך לוין, שטויות כאלה, כהכרת הטוב, פירגן לי מאוד. היה גם ג’וינטים וגם באנגים.”

יאיר לפיד (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)
ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש90)

עדות זו מצטרפת לעדויות נוספות רבות שכבר פורסמו בשנים האחרונות על ידי גורמים בתעשיית הבידור על כך שהוא נהג לעשן קנאביס ואף מכר קנאביס מדירתו בתל אביב.

לא היה מדובר אולי במידע דרמטי, אלא שלפיד טוען בתוקף שמעולם לא עישן קנאביס, וזאת למרות שאפילו בספר שכתב בעבר על דברים שאדם חייב לעשות עד גיל 40 מופיע סעיף “לעשן ג’וינט”.

כמו כן יש לציין שלפיד אינו פועל להפסקת רדיפת הצרכנים, למרות שברור שאם היה נתפס מעשן ג’וינט בצעירותו היה נפתח לו תיק פלילי שסביר שהיה מונע ממנו קריירה פוליטית מצליחה.

“יש כל מיני אנשים שהם בתנועה למען לגליזציה אז הם באים ואומרים שעישנו איתי,” אמר אז. “כולם עישנו סביבי, גדלתי בתל אביב בשנות ה-70 העליזות, אני לא עישנתי…”

לפיד מכחיש בריאיון שעישן קנאביס, למרות העדויות
לפיד ממליץ לעשן ג'וינט
לפיד ממליץ לעשן ג’וינט בספרו “עומדים בטור”

בין מי שהעידו שעישנו קנאביס עם לפיד ניתן למצוא שמות מוכרים כמו העיתונאי אורי משגב שטען שלפיד אף סחר בקנאביס, הזמר גלעד כהנא שטען שלפיד עישן הרבה ג’וינטים, השחקן תומר שרון שהעיד כי עישן קנאביס יחד עם לפיד, הזמרת דפנה רכטר שטענה שהוא עישן גם באנגים, השחקן הראפר “הצל” שטען שהריח קנאביס מרכבו של לפיד, ועוד.

קוראי מגזין קנאביס הותיקים זוכרים כי החשיפות על כך שלפיד עישן בעבר קנאביס צצו בעיקר לאחר שבריאיון הוא טען שהוא מתנגד ללגליזציה ולא מתכוון לאשר קנאביס חוקי למבוגרים. בריאיון הוא טען כי הוא “נגד לגליזציה כי זה לא חוקי”, טענה שהפכה לביקורת שליוותה אותו שנים רבות לגבי חוסר ההיגיון בחלק מדבריו.

“נגד לגליזציה כי זה לא חוקי…”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר