טוען...

סמלילים לקנאביס: סימונים חדשים להדברת והקרנת מוצרי קנאביס רפואי

החל משבוע הבא חובה להציג על מוצרי הקנאביס קוד QR שיקשר למסמך עם פירוט הרכיבים הפעילים באצווה, כך מעדכן משרד הבריאות. בעדכון נחשפים לראשונה הסמלילים החדשים שישקפו שימוש בהדברת מזיקים ועיקור בקטריאלי (למשל הקרנה).

החל מבעוד כחצי שנה יופיעו על גבי מוצרי הקנאביס החוקיים סמלילים חדשים, זאת בין השאר בעקבות שתי חשיפות של מגזין קנאביס: אחת על כך שהקנאביס הרפואי עובר תהליך הקרנה לעיקור עובשים ומזיקים, והשנייה על כך שלמרות זאת, משרד הבריאות לא מחייב את החברות לציין זאת על גבי האריזה כמו במוצרים אחרים (סמליל “ראדורה”) או בסימון חומרי הדברה כמקובל.

השבוע מעדכן מנהל היחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות (יק”ר), יובל לנדשפט, את חברות הקנאביס, על כניסתם לתוקף של חלק מהנהלים החדשים, הכוללים סימון מדויק של אחוזי THC (שכבר נכנס לתוקף בעקבות תלונת מגזין קנאביס) והוספת קוד QR למוצרים עם הפניה לנתונים מלאים (שיכנס לתוקף השבוע ב-1.1.2021).

לגבי נוהל שלישי שפורסם בעבר ונוגע לחובה למדוד ולהציג בגלוי נתוני קנבינואידים נוספים ולא רק THC, CBD, CBN כפי שנהוג היום, משרד הבריאות החליט לתת לחברות ארכה של כחצי שנה ולהפעיל את החובה רק החל מה-31.5.2021.

המסמך המעודכן מפרט לראשונה כיצד בדיוק ייראו הסמלילים העתידיים שייכנסו לתוקף ב-1.6.2021 וישקפו למשל האם מוצר קנאביס עבר עיקור באחת משלוש השיטות הנפוצות: “פסטור קר” (הקרנה בקרינת בטא), פלזמה קרה, או באמצעות אוזון.

הקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות “פסטור קר” (הקרנה בקרינת בטא)הקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות "פסטור קר" (הקרנה בקרינת בטא)
הקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות “פלזמה קרה”הקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות "פלזמה קרה"
הקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות אוזוןהקנאביס עבר הליך הורדת עומס מיקרוביאלי באמצעות אוזון
סימולים חדשים להורדת עומס מיקרוביאלי במוצרי קנאביס

בנוסף יוצגו על גבי אריזות הקנאביס סמלילים הנוגעים לשימוש בשיטות הדברה שונות שהיו חלק בתהליך הייצור. המוצרים יסומנו בסמליל שונה במידה ועברו תהליך הדברה כימית, או ביולוגית, או אורגנית, וגם אם לא היה שימוש בחומרי הדברה בכלל.

בעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בתכשירים כימיים מורשיםבעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בתכשירים כימיים מורשים
בעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בהדברה ביולוגית (“חרקים מועילים”)בעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בהדברה ביולוגית ("חרקים מועילים")
בעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בחומרי הדברה המותרים בחקלאות אורגנית בלבדבעת גידול הקנאביס בוצע שימוש בחומרי הדברה המותרים בחקלאות אורגנית בלבד
בעת גידול הקנאביס לא בוצע כל שימוש בחומרי הדברהבעת גידול הקנאביס לא בוצע כל שימוש בחומרי הדברה
סימולים חדשים להדברה במוצרי קנאביס

עדכון: בעקבות הפרסומים במגזין קנאביס וההבנה שיש הבדל בין קרינת בטא לקרינת גמא, היק”ר פרסם עדכון לנוהל והוסיף לצד הסמליל הראשון ברשימה, הנוגע לקרינת בטא, סמליל נוסף הנוגע לקרינת גמא. יש לציין שככל הידוע אין כיום קנאביס מתוצרת הארץ שמוקרן בגמא. שימוש בשיטה זו נמצא רק בקנדה כך שלעתים, חלק מהזנים המגיעים מקנדה, מוקרנים בגמא.

הנוהל החדש - סמלילים עבור קרינת גמא ועבור קרינת בטא בנפרד
הנוהל החדש – סמלילים עבור קרינת גמא ועבור קרינת בטא בנפרד

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר