מגלגל...

נעצר בן דודו של המועמד למפכ”ל צ’יקו אדרי – חשוד שניהל רשת סחר בקנאביס

משה אדרי בן 32 החשוד בניהול קבוצת הטלגרם 'וויד4יו' נעצר בעת שנחת בארץ. אדרי הוא בן דודו של מנכל המשרד לבטחון פנים צ'יקו אדרי, שהיה גם מועמד לתפקיד מפכל המשטרה.

בעת שנחת בנתב”ג לאחר חופשה בחו”ל נעצר ישראלי בן 32 בשם משה אדרי, בחשד שניהל את רשת המסחר בקנאביס באפליקציית טלגרם הנקראת Weed4You.

אדרי הצעיר הוא בן דודו של השוטר הבכיר לשעבר משה צ’יקו אדרי, שהיה מועמד לתפקיד מפכ”ל המשטרה ומשמש כיום כמנכ”ל המשרד לבטחון פנים תחת השר גלעד ארדן.

משה צ'יקו אדרי (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
משה צ’יקו אדרי – בן דודו נעצר בחשד לניהול קבוצת טלגרם למסחר בקנאביס (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

את הדיווח הראשון אודות מעצרו פירסם העיתונאי אמיר זוהר באתר ‘פוסטה‘, שעידכן כי אדרי הצעיר מוכר למשטרה מעבירות קנאביס קודמות.

אדרי בחר לייצג את עצמו בחקירת המשטרה ולדברי זוהר הוא טען כי “שמתי לב שכשהיו לי עורכי דין הודו בשמי ולא נתנו לי להגן על עצמי. אני מעדיף לייצג עצמי”.

על פי הדיווח “היחידה החוקרת מייחסת לו בין היתר סחר בסמים, תיווך בעסקי סמים וניהול ארגון פשיעה”.

אדרי מצידו טען בפני החוקרים כי הוא לא מנהל של האפליקציה אלא “קוף” שמנהל משתמש בזהות שלו או בפרטים שלו, כך לפי הדיווח.

מעצרו של אדרי הוארך בפעם האחרונה עד 1 באפריל.

כאן במגזין פרסמנו לראשונה אודות קבוצת הטלגרם ‘וויד4יו’ כבר לפני שנה, אז מסרו מנהליה כי היא טובה יותר ממתחרתה ‘טלגראס’ בכך שהיא מאובטחת יותר ועובדת באופן אוטומטי לחלוטין.

“זה בעצם היה החלום שלנו כשהיינו בטלגראס – להקים מערכת אוטומטית לגמרי, כמו טינדר או גט-טקסי של קנאביס, שתנהל כל קשר בין סוחר ולקוח כך ששני הצדדים יהיו מאובטחים יותר,” תיארו אז.

“כל עיסקה מתנהלת דרך הבוט, כולל השיחה בין הסוחר ללקוח, כולל ביטולים וכולל דירוגים וביקורות לאחר הקנייה,” הסבירו. “יהיו לסוחרים התראות על הזמנות חדשות ועיסקה תבוטל אוטומטית אם לא נוצר קשר תוך 10 דקות”.

אתר ‘פוסטה’ העוקב אחר פרשיית מעצר מנהלי ‘טלגראס’ הוא גם זה שחשף לראשונה את פרטי עדותו של הסוכן הסמוי שהפליל את חברי הארגון, כפי שנחשף בסוף השבוע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר