משרד הבריאות בוחן עצירת פעילות חברת "בטר" בישראל

משרד הבריאות והיחידה לקנאביס רפואי דנים בשעה זו בשאלה האם לעצור את פעילות חברת הקנאביס "בטר" בעקבות מעצרו בתאילנד של מייסדה, יוחאי גולן גילד. מסיבה דומה נאלצה לאחרונה "תיקון עולם" למכור את פעילותה בישראל.

פרסום ראשון: בעקבות חשיפת דבר מעצרו בתאילנד של יוחאי גולן-גילד, מייסד חברת הקנאביס "בטר" ("קאן פרמצבטיקה"), באשמת סחר בסמים, בוחנים במשרד הבריאות אפשרות לעצור את פעילות החברה בישראל לאור "מעורבות עם גורמי פשיעה" לכאורה, כך נודע למגזין קנאביס.

יוחאי אמנם כבר אינו רשום כבעל מניות ב"בטר", אך אמו, פרופ' גליה גולן-גילד, אשת CIA לשעבר והיום בכירה בארגון "שלום עכשיו", היא מחזיקת המניות העיקרית בחברה ולמעשה הבעלים הבלעדי כמעט. בעקבות מעצר בנה היא לכאורה "קשורה לגורמי פשע" – סעיף המונע פעילות בתחום הקנאביס בישראל.

כזכור לאחרונה נאלץ הבעלים של חברת "תיקון עולם", צחי כהן, למכור את החברה לגורם חיצוני לאחר שמשרד הבריאות קבע כי הוא לא רשאי לפעול בתחום הקנאביס בגלל מידע מודיעיני על "קשר לגורמי פשיעה", וזאת מבלי שהוא נעצר או נחקר ומבלי שניתן לו להתעמת מול אותו "מידע".

יוחאי גילד נעצר
יוחאי גילד אזוק בתחנת המשטרה באי קופנגן, אתמול

המשטרה ומשרד הבריאות אף לא איפשרו לכהן להעביר את מניות השליטה בחברה לאמו, דורית, וקבעו כי פעילות החברה תיעצר אם היא לא תימכר לידי גורם אחר שאינו בעל קשר משפחתי או חברי עם כהן כדי שלא יוכל לנהל את החברה באמצעותם.

גורמים במשרד הבריאות לא הסכימו לפרט בדבר המהלכים המתוכננים מול חברת "בטר" בעקבות חשיפת הפרשה, אך מסרו למגזין קנאביס כי הנושא נידון בשעות אלו ביק"ר (היחידה לקנאביס רפואי) כך שייתכן שבקרוב תתקבל החלטה.

כפי שפרסמנו אתמול לראשונה בארץ גילד, בן 44, נעצר בבית יוקרתי באי קופנגן הידוע כמוקד מסיבות בינלאומי, כשברשותו קנאביס ומגוון סוגי סמים כגון אקסטזי, קטמין, קוקאין ואבקות נוספות ארוזות בשקיות וכן משקלים דיגיטליים.

התקשורת בתאילנד דיווחה עוד כי גילד ניסה לשחד את השוטרים ב-1 מיליון דולר תמורת שחרורו, ללא הצלחה. לאחר חקירה הוא שוחרר בערבות בחזרה לביתו.

יוחאי גולן גילד מייסד חברת בטר על רקע קנאביס רפואי בחממה
יוחאי גולן גילד, מייסד חברת 'בטר', בחווה בימים טובים יותר (צילום: מגזין קנאביס)

לאחרונה דיווחה “בטר” כי חתמה על מזכר הבנות עם תאגיד תאילנדי לעיבוד הפקה ומחקר לקנאביס רפואי – מן נציגות של “בטר” בתאילנד. בנוסף דווח כי משקיע תאילנדי אלמוני מוכן לרכוש מניות של “בטר” בישראל לפי שווי של 20 מיליון דולר.

החברה ספגה לאחרונה ביקורת מצד מטופלים בישראל לאחר שחדלה לספק קנאביס באופן מסודר, ולאחר מכן העלתה את מחירי הקנאביס בבתי המרקחת לשיא של כל הזמנים ובפער עצום מהחברות האחרות. לפני כחמישה חודשים נפרצה חוות “בטר” ונגנבו ממנה 350 ק”ג קנאביס בשווי 4 מיליון ש”ח.

ממשטרת ישראל נמסר: "אין בכוונתנו להתייחס לנושא זה או אחר באמצעי התקשורת ואין בכך לאשר או להכחיש את פרטי הפנייה."

מחברת "בטר" נמסר כי "יוחאי הוא אדם פרטי ומזה שנים שאינו נמצא בתפקיד פעיל או ניהולי בחברה. מניות השליטה נמצאות בידי אימו ולו אין כל נגיעה בחברה או בעיסקה המתגבשת עם המשקיע התאילנדי – או כל עסקה אחרת. החברה עולה מזה תקופה ארוכה על מסלול של הסדרה ואנו מאחלים ליוחאי בהצלחה רבה ומקווים שהנושא האישי שלו כפי שפורסם יתברר כלא נכון".


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט