מגלגל...

שיא חדש: “בטר” תמכור זן קנאביס רפואי ב-390 ש”ח לשקית

חברת "בטר" קובעת שיא של כל הזמנים במחירי הקנאביס הרפואי: תמכור בבתי המרקחת שקית של 10 גרם קנאביס מזן PK במחיר 390 ש"ח - לא רחוק ממחירי השוק השחור. כל זאת יממה לאחר ששופטי בג"ץ דרשו מהמדינה לעצור את השתוללות המחירים.

פרסום ראשון: חברת “בטר” מתכוונת להציע בקרוב את תפרחות הקנאביס הרפואי שלה במחירי שיא של כל הזמנים: 390 ש”ח לשקית של 10 גרם קנאביס מזן פי.קיי (PK).

זנים אחרים של “בטר” עשויים לעלות אולי פחות מ-390 ש”ח, אך הזן PK, הפופולרי ביותר של החברה, יגיע כאמור למחירי עתק אלו.

מחיר כזה הוא קרוב למעשה למחירי השוק השחור – שם ניתן למצוא קנאביס ב-500 עד 600 ש”ח ל-10 גרם, לעתים באיכות לא פחות טובה.

יחד עם זאת ראוי לציין כי במסגרת רפורמת בתי המרקחת רשאים המטופלים לרכוש מוצרי קנאביס מכל חברה, והם אינם מחוייבים לרכוש רק מחברה אחת. לפיכך המטופלים יכולים להימנע מתשלום גבוה זה.

החלטה זו של החברה מגיעה ימים בודדים בלבד לאחר שהיא הודיעה לאלפי מטופליה כי תופסק האספקה באסדרה הישנה וכי עליהם לעבור לאסדרה החדשה, אל בתי המרקחת, החל מה-1.10 – שלושה חודשים לפני המועד שקבע משרד הבריאות (31.12).

עד כה עמד המחיר הגבוה ביותר לתפרחות קנאביס בבתי מרקחת על 210 ש”ח, מבית חברת “שיח”. לאחר הפרסום אודות עלייה זו במחיר ובעקבות ביקורת ציבורית החליטה “שיח” להוריד את המחיר ל-180 עד 190 ש”ח לשקית.

כעת חברת “בטר” מנפצת את השיא הקודם וקובעת מחיר חסר תקדים לקנאביס רפואי בישראל, כל זאת יממה לאחר ששופטי בג”ץ קבעו כי על המדינה לעצור את השתוללות המחירים בבתי המרקחת בכל דרך.

כזכור במסגרת האסדרה הישנה שילמו המטופלים 370 ש”ח לכל היותר עבור כל כמות של קנאביס רפואי. מחיר של 400 ש”ח ל-10 גרם יכול להגיע עד 2,000 ש”ח למטופלים המקבלים 50 גרם בחודש.

עוד קודם קבע כזכור מנהל היק”ר יובל לנדשפט כי מחירי הקנאביס הרפואי בבתי מרקחת לא יעלו כלל ל-97% מהמטופלים – טענה שהתגלתה בדיעבד כשקר. כעת מסתבר כי עליית המחירים גבוהה אף יותר משהיה צפוי.

חברת “בטר” אישרה את הפרטים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר