מעבדת סמים: בודקים השפעת סוגי סמים מול המצלמה

“מעבדת סמים”, או Drugs Lab, הוא ערוץ יוטיוב חדש בו מציגים צעירים הולנדיים, נלי, רנס ובסטיאן, כיצד משפיעים עליהם סוגי חומרים פסיכואקטיביים שונים – מול המצלמה. מעוגיות חשיש מלאות THC, דרך פטריות קסם ועד 2C-B. כולל כמויות נכונות, דרכי צריכה בטוחות ותופעות לוואי שצריך לקחת בחשבון.

בסטיאן, נלי ורנס, שלושה צעירים הולנדיים, קיבלו כנראה השראה מסדרת היוטיוב “הייקאה” בה זוג מצלם עצמו לוקח LSD תוך כדי בניית רהיטים של IKEA, והחליטו לעשות צעד נוסף קדימה וללמד את העולם מה זה סמים, איך נוטלים אותם נכון וכיצד הם בדיוק משפיעים.

איך עושים סמים נכון

לצורך כך פתחו ערוץ יוטיוב ובו הם מפרסמים סרטונים המציגים את השימוש בסוגי סמים שונים: מ-THC, דרך פטריות קסם ועד MDMA, קטמין, 2C-B ועוד. בתוך כחודש הגיעו כבר ל-70,000 עוקבים אחר הערוץ.

בכל אחד מהפרקים מוסבר איך נכון לקחת סמים מסוגים שונים, כולל כמויות מדויקות, דרכי צריכה בטוחות ותופעות לוואי שצריך לקחת בחשבון.

נלי ובסטיאן בודקים השפעת סמים
נלי ובסטיאן נהנים מהשפעת MDMA

עוגיות חשיש (THC)

בפרק בו אוכלים השניים עוגיות חשיש הם גם מראים כיצד להכין את העוגיות עצמן ומיד לאחר מכן אוכלים אותן בהנאה. אחרי שעה וחצי של המתנה מתחיל ה-THC להשפיע (קנאביס נצרך דרך הקיבה משפיע רק לאחר זמן רב שלא כמו בעישון).

(לתרגום לחצו על כפתור התרגום)

בזמן הבדיקה מוצג מסך ובו נתוני לחץ הדם וטמפרטורת הגוף של הנסיינים. לאחר תחילת ההשפעה מעמידה נלי את בסטיאן במבחן זיכרון ובבדיקת התמצאות בזמן. “זה מרגיש מאוד רגוע, יש תחושת ריחוף. זה גורם לשמחה וחיוכים קבועים,” מתאר בסטיאן את ההרגשה.

MDMA

“זה ה-MDMA,” אומר בסטיאן ומציג חתיכת קריסטל סגולה-חומה בפרק נוסף עם נלי, וממליץ שלא לנסות MDMA מבלי לבדוק קודם שמדובר ב-MDMA טהור (כך תבדקו). מקסימום הריכוז הנפוץ של MDMA בקריסטלים הוא 84%. בבדיקה מצאו השניים כי החומר שברשותם מכיל 76%, שנחשב למספר טוב יחסית.

“MDMA גורם להתפוצצות של אנרגיה כמו גם להשפעה על התודעה והשפעה אנתאוגנית, תחושות של חום אהבה וקרבה,” הם מתארים ומדגישים גם את תופעות הלוואי הפחות טובות – טשטוש, צימאון וקושי בהטלת שתן.

כדי להחליט מי ייטול בכל פעם את מנת הבדיקה, הם עושים משחק ‘אבן-נייר-ומספריים’ ובפרק זה נבחרת נלי לנסות את השפעת ה-MDMA מול המצלמות. נלי נוטלת את ה-MDMA באופן קצת פחות מקובל ופשוט לוגמת לאחר שעורבב בכוס עם מים. מאחר ו-MDMA הוא חומר מר מאוד, רבים מעדיפים לעטוף את הקריסטלים בנייר גלגול למשל ולבלוע כפי שבולעים כדור-תרופה רגיל.

כפי שקורה לרבים בזמן השפעת MDMA יש לחץ על הלסתות ונשיכה לא רצונית שרצוי לדאוג לשחרר. כשהיא נשאלת מה הכי תרצה לעשות ברגע זה היא משיבה כצפוי: “לרקוד” – תופעת הלוואי שהפכה את ה-MDMA לסם המסיבות מס’ 1 בעולם.

בפרק אחר מנסה רנס כדור אקטסזי, שמכיל פחות MDMA אך משפיע באופן דומה יחסית. רבים מאמינים שאקסטזי זה בעצם MDMA מעורבב עם ‘ספיד’, אבל בפועל מדובר בעיקר ב-MDMA. שני החומרים גורמים להעצמה חדה של התחושות, ובפרק זה למשל מנסה רנס לאכול סוגי מזון שונים תחת השפעה ולנחש במה מדובר. למרבה ההפתעה הוא לא מצליח להבדיל בין טעם של תפוז לטעם של אננס למשל.

קטמין

בפרק זה צורך בסטיאן קטמין, חומר שנמצא בשימוש וטרינרי בעיקר אך נפוץ מאוד כסם בלתי חוקי. קטמין הוא סם פסיכואקטיבי חזק למדי שגורם לתחושה של צורך לזוז כל הזמן ושחרור האיברים שמתנדנדים חופשי. כשלוקחים כמויות גדולות נחלש הקשר בין הדמיון למציאות ורבים מעידים שהם למשל לא מזהים שלי מי הידיים כאשר מסתכלים על הידיים של עצמם.

קטמין טהור נחשב לכזה בעל 87% קטמין בו. בדגימה השתמש בסטיאן בקטמין עם 80%. “מנה למתחילים היא בין 20 ל-50 מ”ג,” מסביר רנס לפני שבסטיאן מצהיר שייקח 30 מ”ג. ההשפעה מתחיל בדרך כלל לאחר 45 דקות עד שעה, אך מאחר ומדובר בחומר שגורם לאובדן תחושת זמן זה נראה ארוך יותר.

אחרי נטילת הקטמין בסטיאן מתחיל לאבד תחושה בידיים ולא מרגיש צביטות. “זו הסיבה שהסם הזה מסוכן, כי הוא עלול לגרום לאנשים לפצוע את עצמם מבלי להרגיש,” מסביר רנס. “הקטמין לא גורם לי לרצות להיות במסיבה עכשיו כמו סמים אחרים,” מתאר בסטיאן. “אם היו כאן הרבה אנשים הייתי מרגיש מוזר.”

2C-B

בפרק זה נלי בודקת את השפעת 2C-B כשרנס מלווה את החוויה לצידה. 2C-B הוא סם פסיכואקטיבי סינטטי חזק ביותר שאחת התחושות המוכרות שלו היא חרמנות. עד שנת 1997 הוא אכן נמכר באירופה כחומר מעורר מיניות.

“ההבדל בין 2C-B לחומרים פסיכואקטיביים סינטטיים אחרים הוא שהוא לא גומר לך את הסרוטונין בגוף ועל כן אין לו כל השפעת ‘הנג אובר’,” מסביר רנס. 5 עד 15 מ”ג נחשבת למנה למתחילים שתגרום להרגשת אנרגיה ותחושת שלווה ו-15 עד 35 מ”ג למנוסים כבר תגרום להזיות וטריפ של ממש.

נלי החליטה לקחת 22 מ”ג ואחר שעה ו-45 דקות היא כבר מרחפת בחלל. “זה די אינטנסיבי,” היא אומרת ומתארת את כל מה שמסביבה כנע, קטן וגדל. בנוסף זה גורם להרגשת “זרימה” ועוצמה של רגשות. “אם אתה מספר סיפור עצוב אני יכולה בקלות להיסחף אליו ולקחת אותו קשה, כנ”ל לגבי סיפור חיובי שיגרום לי להרגיש טוב.”

בנוסף יש פרק על פטריות קסם:

גז צחוק:

ופרקים נוספים בערוץ היוטיוב DrugsLab.

ראו גם:
בודקים סמים במסיבות טבע
איך נראה עובש בהשפעת סוגי סמים
נוטל 20 סוגי סמים ומצייר תחת השפעה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר