מגלגל...
x

מחקר: עישון קנאביס במשך 20 שנה לא פוגע בתפקוד הריאות

מחקר שנערך באוניברסיטת ‘אמורי’ ופורסם בתחילת השנה קובע: שימוש קבוע ותכוף בקנאביס אינו פוגע כלל בתפקוד הריאות. “גם צרכן המעשן קנאביס לאורך 20 שנה אינו נמצא בסיכון גבוה יותר לפגיעה בתפקוד הריאות מאשר אדם שאינו מעשן,” אומר המדען הראשי בצוות המחקר.

מחקר מקיף שנערך מאז שנת 2007 באוניברסיטת אמורי שבאטלנטה ופורסם בתחילת השנה, בדק את הקשר בין צריכה יום-יומית של קנאביס לבין תפקוד ריאתי סדיר.

ד"ר ג'ורדן קמפקר - אוניברסיטת אמורי
ד”ר ג’ורדן קמפקר: “עישון קנאביס קבוע אינו גורם נזק לתפקוד הריאתי”

הנתונים שנותחו במחקר נאספו במשך למעלה משלוש שנים על ידי סוקרי ארגון הבריאות האמריקאי (NIH) והמרכז לבקרת מחלות (CDC) האחראים על מבחן הבריאות והתזונה השנתי, אותו מילאו כל הנבדקים במחקר.

מלבד מבחנים בכתב ובע”פ, עברו כל הנבדקים במחקר בדיקת ספירומטריה, הבוחנת את התפקוד הריאתי הכללי ואת רמת הזיהום והחסימה במערכת הנשימה.

צוות החוקרים ביקש לבדוק האם עישון קנאביס יום-יומי ותכוף עלול לגרום לנזק לתפקוד הריאות, בעיקר באם מדובר בתקופת רציפה וארוכה של צריכה מתמשכת.

אוכלוסיית היעד אותה בדקו החוקרים מורכבת מגברים ונשים בין הגילאים 18-59 אשר עישנו לפחות ג’וינט אחד ביום בשלוש השנים האחרונות, כאשר חלקם הודו כי הם מעשנים קנאביס באופן קבוע כבר למעלה מעשרים שנה.

עישון קנאביס יום-יומי אינו פוגע בתפקוד הריאתי

רצף הבדיקות שערך הצוות מעלה כי גם בפרמטרים הזניחים ביותר לא נמצא שינוי עקבי וכי אף לא אחד מהנבדקים מראה סימנים לנזק ריאתי המקושר לעישון קנאביס. למעשה, חלק קטן מהצרכנים אשר דיווחו על עישון קנאביס בלבד ללא טבק, הראו שיפור מינורי בתפקוד הריאתי.

תוצאות המחקר מראות באופן חד משמעי: בכל חתך גילאים ובשני המגדרים, כל הצרכנים אשר דיווחו על עישון קנאביס יום-יומי (כולל כמה המעשנים קנאביס כבר 20 שנה) לא הראו שום סימן לפגיעה כלשהי בתפקוד הריאתי הסדיר.

“לאורך כל חתך האוכלוסיה הרחב שנבדק, כולל מספר גבוה של צרכנים המעשנים קנאביס למעלה מעשרים שנה, תוצאות הבדיקות אחידות ואין ולו שינוי עקבי בודד,” אומר המדען הראשי בצוות המחקר, ד”ר ג’ורדן קמפקר.

“תוצאות המחקר שערכנו מוכיחות שגם עישון קנאביס קבוע במשך תקופה ארוכה אינו פוגע בתוצאות בדיקת הספירומטריה ואינו גורם נזק לתפקוד הריאתי אצל אף אחד מהנבדקים. על פי תוצאות אלו, גם צרכן המעשן קנאביס לאורך 20 שנה אינו נמצא בסיכון גבוה יותר לפגיעה בתפקוד הריאות מאשר אדם שאינו מעשן.”

ראו גם:
קנאביס לטיפול בבעיות שינה (אינסומניה / נדודי שינה)
צפו: האם מריחואנה מזיקה לבריאות?
12 מיתוסים נפוצים נגד מריחואנה – והתשובות להם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר