מה זה ג’אראס ואיך מכינים אותו

ג’אראס, או בהגייתו המקורית צ’אראס, הוא תוצר מרוכז ואהוב במיוחד על צרכני קנאביס. מקורו בהודו וההבדל בינו לבין חשיש רגיל הוא בתהליך ההכנה. הנה קצת רקע על הג’אראס והסבר על אופן ההכנה.

קנאביס ותוצריו אמנם אינם חוקיים בהודו (מאז 1985) אבל המדינה הענקית נחשבת לאחת מבירות הקנאביס העולמיות.

מלבד בהאנג לאסי, המשקה הקנאביסטי המסורתי המפורסם של הודו, ולצד צמחי הגראס שגדלים להם בכל פינה בצפון חצי היבשת, עומד בראש מצעד הפופולריות הפסיכואקטיבי הג’אראס כמובן, או צ’אראס בהגייה הנכונה.

הוא דומה מאוד ל’חשיש’ המוכר יותר בישראל ומורכב גם הוא משרף פרחי קנאביס שעורבבו יחדיו לכדי חומר מוצק וכהה. השרף הוא למעשה “טריכומות” – בועיות המכילות את עיקר הרכיבים הפעילים, הקנבינואידים, ובראשם הקנבינואיד הפסיכואקטיבי THC.

ג'אראס איכותי מהכפר מלאנה שבהודו
הצ’אראס מגולגל לגושים ונעטף בניילון

אז מה ההבדל בין הג’אראס לחשיש? בעוד שבהכנת חשיש אוספים ומרכזים את הטריכומות בעזרת ניפוי, בין אם בשיטת ‘ניעור ולחיצה’ או קרח יבש, בעזרת גז בוטאן או בשיטת השקיות – בהכנת ג’אראס נאספים השרף והטריכומות באופן ידני – ישירות מהפרחים עוד כשהם על הצמח.

בהכנת ג’אראס איסוף השרף מתבצע באמצעות שפשוף הצמח בין שתי הידיים במהלכו נדבק השרף לידיים. כתוצאה מאופן האיסוף, הג’אראס רך יותר מהחשיש ונחשב גם לפוטנטי יותר, בעל השפעה חזקה וטהורה יותר. מאחר ולצורך הכנת הצ’אראס יש צורך בהרבה צמחי קנאביס חיים, הוא נדיר יותר מהחשיש ובהתאם גם יקר יותר (בישראל 700-1500 ש”ח ל’טולה’ ג’אראס לעומת 300-600 ש”ח ל’טולה’ חשיש).

שימו לב להבדלים בין שתי שיטות ההכנה בסרטונים הקצרים

כך מכינים ג’אראס:

כך מכינים חשיש:

ראו גם:
הג’אראס של מלאנה
קריסטליין – החשיש החזק בעולם
איך בודקים אם החשיש שלנו איכותי?
מחקר בדק: כמה THC יש בחשיש שלכם?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר