טוען...

איך להכין חמאת קנאביס: 2 מתכונים מומלצים למתחילים

איך להכין חמאת קנאביס שהיא גם טעימה וגם בעלת השפעה? המדריך המלא למתחילים.

חמאת קנאביס איכותית מספיקה בפני עצמה אבל ניתן גם להוסיף אותה במקום חמאה רגילה לכל מוצר מזון אחר וכך להפוך אותו ל”אדיבל” (Edible) – הכינוי למוצרי מזון מועשרי קנאביס.

חמאת קנאביס, רגע לפני שמתחילים

 • להכנת חמאת קנאביס איכותית עדיף להשתמש בפרחי הקנאביס ולא בעלים או בענפים, כי כמה שיותר חזק וטוב הקנאביס שאתם משתמשים בו, כך יותר טוב המוצר הסופי.
 • חשוב: השפעת הקנאביס כאשר הוא נצרך דרך הקיבה שונה משמעותית מצריכה בעישון או אידוי – היא חזקה ועוצמתית יותר, ונמשכת זמן רב יותר – לכן מומלץ להתנסות בפעם הראשונה במעט חמאה, פחות ממה שחשבתם, למשל רבע או חצי כפית בלבד, כדי לדעת איך זה משפיע עליכם. תמיד אפשר אח”כ להוסיף עוד, אבל תמתינו לפחות שעה וחצי לפני מנה נוספת, עד שכל החומרים הפעילים, הקנבינואידים, ייספגו.

מתכון ראשון (מומלץ): שיטת טיגון

מרכיבים:

 • 7-10 גרם קנאביס טחון שעבר דה-קרבוקסילציה, כלומר תערובת שעברה חימום בטמפרטורה מתאימה שגורמת ל”הפעלה” של הרכיבים הפעילים, הקנבינואידים. ללא תהליך זה הקנאביס לא ישפיע היטב.
 • 240 גרם חמאה.
 • מים

ציוד:

 • תנור
 • מחבת
 • סיר
 • כף עץ
 • קערה שקופה גדולה
 • חיתול בד (כמו זה המשמש להכנת לאבנה)
 • חוט, גומייה או משהו לקשור את החיתול

הכנה:

כאמור, עוד לפני שניגשים לחמאה, יש להעביר את הקנאביס תהליך דה-קרבוקסילציה. ניתן עקרונית להכין חמאת קנאביס גם ללא תהליך זה, כשאת שלב החימום מבצעים בהרתחה בתוך המים עם החמאה, אך פוסט זה עודכן לפי השיטה המוצלחת יותר.

שלב 1 – דה קרבוקסילציה

יש לחמם את התנור מראש ל-118 מעלות צלזיוס. הכניסו את תפרחות הקנאביס שלמות לתנור כשהן מפוזרות על מגש והשאירו אותן בפנים במשך 30-40 דקות (שימו לב: קנאביס ישן ו/או יבש יותר ידרוש פחות זמן כנראה). ערבבו את התערובת בעדינות מדי 5 דקות על ידי שקשוק המגש כשהוא בתוך התנור כדי לחשוף את כל צדדי הפרחים.

שלב 2 – גריסת הפרחים בגריינדר

ניתן להשתמש במספריים אף מומלץ להשתמש בגריינדר ביתי ופשוט שניתן לרכוש בכל קיוסק או חנות לאביזרי עישון. יש לגרוס את התפרחות לתפזורת דקה ואחידה.

שלב 3 – בישול החמאה

קחו מחבת עם שוליים רחבים, שפכו את כל 240 הגרם של החמאה, ערבבו על אש קטנה עד שהחמאה נמסה לגמרי ונרקמת תערובת. חשוב: להוסיף 1 כוס מים, לאט לאט, כדי לקרר את התערובת ועל מנת לוודא שהחמאה לא נשרפת.

שלב 4 – מוסיפים את הקנאביס

ברגע שהחמאה מתחילה לימוס יש להוסיף את תערובת הקנאביס הקצוצה ולאחד אותה בערבוב עם החמאה הנמסה.

שלב 5 – ערבוב

בשלב זה יש לערבב את התערובת על המחבת, על אש קטנה ביותר, ולתת לה שעתיים עד 3 שעות להתחמם כך על המחבת. יש להקפיד שהתערובת לא מגיעה לרתיחה!

שלב 6 – סינון החמאה

יש למתוח את חיתול הבד מעל קערה ולהצמיד אותה בעזרת גומיה כדי למנוע ממנה לזוז או ליפול. לאחר שהתערובת התקררה שופכים אותה אל הקערה דרך חתיכת הבד ונותנים לבד לסנן את השאריות הירק, הצמח, שנשארות מעל הבד, מהחמאה עצמה שנוזלת מטה. דעו: לחיצה על הבד בכח כדי למצות יותר חמאה תמצה איתה גם יותר שאריות צמחים שיותירו טעם לוואי.

שלב 7 – למקרר

הסירו את חתיכת הבד והניחו את הקערה המלאה בחמאת קנאביס בתוך המקרר לשעתיים לפחות. ייתכן מאוד שלאחר קירור תיווצר שכבה עליונה של חמאה קשה ומתחתיה יאגרו מים. בעזרת סכין שולפים את החמאה הקשה מן הקערה ושופכים את המים לכיור.

שלב 8 – בתיאבון

ניתן למרוח את החמאה על לכם או להוסיפה לשוקו או לכל מוצר מזון אחר. מדגישים שוב: השפעת קנאביס באכילה שונה מבעישון ועלולה להיות חזקה ולהיארך זמן רב – עד שעות רבות לאחר השימוש. חשוב להשתמש רק במעט בפעם הראשונה ולהמתין כשעה וחצי עד לבחינת ההשפעות לפני כל שימוש נוסף.

מתכון שני: שיטת בישול במים

מרכיבים:

 • 28 גרם פרחי קנאביס מיובשים וקצוצים דק.
 • 450 גרם חמאה.

ציוד:

 • סיר
 • כף עץ
 • קערה שקופה גדולה
 • חיתול (כמו זה המשמש להכנת לאבנה)
 • חוט, גומייה או משהו לקשור את החיתול

שלב 1

שימו את הקנאביס במעבד מזון או בלנדר. מטחנת קפה גם תהיה טובה, כמה שיצא יותר אבקתי יותר טוב.

שלב 2
הניחו את הסיר על האש והוסיפו מספיק מים עד לעומק של 10 עד 12 סנטימטר עומק. הדבר הכי חשוב לזכור זה שהקנאביס צריך להיות לפחות 5 סנטימטר מעל התחתית של הסיר בכל זמן.

הרתחת מים בסיר
הרתיחו מים בסיר

שלב 3
כשהמים רתחו, תוסיפו את החמאה ותנו לה להימס במלואה.

הכניסו את החמאה למים הרותחים
הכניסו את החמאה למים הרותחים

שלב 4
ברגע שהחמאה נמסה כולה, הורידו את החום לנמוך והוסיפו את הקנאביס. התערובת צריכה להתבשל לאט ועל חום נמוך, אז תהיו מוכנים להשאיר אותה על הכיריים במשך שלוש שעות לכל הפחות ואף פעם אל תרשו לבלילה לרתוח. אם היא תרתח זה ישנה את המבנה התאי של הקנבינואידים והם יהיו פחות אפקטיביים. ערבבו את הבלילה כל רבע שעה בערך.

הוסיפו את הקנאביס הטחון
הוסיפו את הקנאביס הטחון

שלב 5
בתחילת התהליך התערובת תיראה מאוד מימית והקנאביס עדיין לא ישתלב בה. לאט לאט החמאה תתחיל לשנות צבע והתערובת תתחיל להראות כהה וסמיכה. זה הבדל מאוד גדול שקשה מאוד לפספס.

החמאה תשנה צבעה לירוק
החמאה תשנה צבעה לירוק

שלב 6
בזמן שהחמאה הירוקה מתבשלת, הכינו את הכלי שיכיל את המוצר המוגמר. כסו את פתח הקערה עם שתי שכבות של חיתול והחזיקו אותו במקום עם חוט, סרט דביק או גומייה. וודאו שנשארת “בטן” קטנה בחיתול כדי שלא תעשו לכלוך כשאתם שופכים את התערובת.

סננו את התערובת דרך החיתול
סננו את התערובת דרך החיתול

שלב 7
כשהבלילה סמיכה ומבריקה, סננו את מה שנשאר בחיתול, בזהירות שלא לשפוך כלום. כשהסיר ריק הוציאו את הגומייה או כל מה שהשתמשתם בו להחזיק את החיתול במקום, הרימו אותו מארבעה פינות כדי לא להפיל הכול חזרה לקערה וסחטו את כל החמאה שיש בפנים. תזכרו שהכול יהיה מאוד חם, אז זהירות. זה חלק בתהליך שעלול להיות קצת מלכלך, אבל מאוד שווה את זה!

סינון התערובת והוצאת הקנאביס מהחמאה
סינון התערובת והוצאת הקנאביס מהחמאה

שלב 8
הניחו לחמאה להתקרר למשך כמה שעות (זה אף פעם לא טוב לשים משהו חם ישר במקרר). לאחר שהחמאה התקררה מעט, הניחו במקרר עד שהחמאה והמים ייפרדו. החמאה תצוף מעל המים ותהפוך למוצק. ה-THC ושאר הרכיבים יתמזגו עם החמאה.

נוצרו שתי שכבות של מים וחמאה
נוצרו שתי שכבות של מים וחמאה

שלב 9
בעזרת סכין חתכו את החמאה בקצה בו היא נדבקה לכלי והרימו אותה בשלמותה.

הוציאו את החמאה בעזרת סכין
הוציאו את החמאה בעזרת סכין

שלב 10
הניחו הפוך על משטח עבודה ותגרדו מהחמאה מה שנשאר מהמים של הבישול. החמאה הירוקה שלכם מוכנה. בתאבון!

החמאה מוכנה למאכל
החמאה מוכנה למאכל

כעת בעזרת החמאה שהכנתם ניתן בעצם להכין כל מאכל בו תחפצו. מאפים, סלטים ושאר בישולים, או אפילו סתם למרוח על לחם – פשוט להשתמש בחמאה הירוקה במקום בחמאה רגילה.

בתאבון!

לטבעונים: כך נכין חמאת קוקוס קנאביס
ראו גם: חמאת בוטנים ירוקה – מתכון פשוט וקל להכנה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר