זרעי המפ – מזון על בריאותי אולטימטיבי

לא סתם זרעי המפ הם חלק מקבוצה מצומצמת של מזונות הנקראים ‘מזון על’. זרעי המפ הם התחליף המושלם לבשר, הם מכילים ויטמינים ומינרלים חיוניים, חלבונים וחומצות אמינו חשובות, אומגה 3 ואומגה 6 באיזון נדיר בינהן, ויכולים לעזור לטיפול בתסמינים שונים ובמניעת מחלות. זרעי המפ למאכל הם חוקיים ובשנים האחרונות יותר ויותר נהנים מיתרונותיהם

זרעי המפ מכילים פרוטאינים אשר דרושים להתנהלות תקינה של גוף האדם, הם עשירים באומגה 3 ובאומגה 6 (ובאיזון מדהים ונדיר ביחס הכמות ביניהם), מכיל כלורופילים חיוניים וכמובן את כל היתרונות והויטמינים שבכל צמח גינה. בנוסף הם מכילים חומצות שומנים חיוניות והם עוזרים להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז.

חלב המפ קנבוס
חלב המפ טבעוני – גם את זה אפשר להכין מזרעי המפ

בנוסף לכל זה, זרעי המפ הם גם טעימים מאוד ובעלי גוון טעם אגוזי אשר יכול בקלות להחליף את השימוש בסויה למשל, אשר לא ניתנת לצריכה על ידי אנשים בעלי רגישויות.

לרכישת זרעי המפ בזול לחצו כאן.

זרעי המפ – “מזון על” (Super Food)

1. זרעי המפ מכילים כ-33% של פרוטאינים טהורים התורמים למערכת העיכול וכן עשיר בברזל ובויטמין E וכאמור אומגה 3. במחקר שנערך לאחרונה על ידי ממשלת קנדה נמצא כי הזרעים מכילים פרוטאינים הדרושים למערכת העיכול יותר מכל צמח אחר על פני כדור הארץ וכן פי 3 ויטמין E מזרעי פשתן אשר ידועים בתרומתם לגוף האדם. למעשה הם כנראה התחליף המושלם לבשר עבור מי שמעדיף תפריט טבעוני.

2. שומנים טובים: זרעי המפ אם כן הינם תוסף מזון חיוני ביותר אשר מכיל ויטמינים ומינרלים, אך יתרונו המהותי ביותר של תוסף זה הוא בעובדה שהוא מכיל חומצות שומן החיוניות למערכת העיכול (אומגה 6 ואומגה 3). שומנים אלו הינם חשובים ביותר לתקינות הגוף ו”חיוניים” ביותר מאחר וגוף האדם לא מסוגל לייצרם בעצמו ונזקק לקבלן ממקורות חיצוניים.

גם זה בטח יעניין אותך

היחס בין אומגה 6 לאומגה 3 בזרעי ההמפ הינו 3.38 – היחס הקרוב ביותר מכל הצמחים בטבע ליחס המומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי לצורך שמירה על דיאטה תקינה (4.00).

3. לבריאות הלב: חומצות השומן שבזרעיו של ההמפ הינן בריאות ביותר לעבודה תקינה של מערכת הלב. מספר רב של מחקרים שנערכו בנוגע לצמח הוכיחו ללא ספק כי ביכולתם של זרעי המפ להפחית את הסיכון לקריסה פתאומית של מערכת הלב וכן להוריד את רמת הכולסטרול בדם ביותר מ-10% ולנטרל התפתחות של מחלת הטרשת הנפוצה.

4. בריאות המוח: זרעי המפ חיוניים ביותר לצמיחת תאים במוח ובמיוחד לתפקוד הזכרון. אובדן של חומצות שומן חיוניות אותן מכילים הזרעים הינו אחד הגורמים להתפתחות של מחלות כמו אלצהיימר ופרקינסון. אי לכך המפ תורם ומגן על הגוף מפני מחלות אלו.

5. בריאות העור: שמן זרעי המפ הינו אחד השמנים האיכותיים והבריאים ביותר לגוף האדם גם מבחינת הגנה מפגעי הסביבה וגם כמוצר קוסמטי. המפ מתקשר ישירות עם תאי העור ומזין אותם ולכן טוב לטיפול בפטריות, פסוריאזיס ומחלות עור נוספות. בשנים האחרונות ניתן למצוא את ההמפ במוצרי טיפוח רבים כגון סבונים, שמפו, מרככים, משחות לשפתיים וכו’.

רכיבים פעילים בזרעי המפ: סידן, ליתיום, אשלגן, גופרית, פלטינום, זרחן, כסף, נתרן, מגנזיום, ברזל, אבץ, צורן, בורון, נחושת, ניקל, גרמניום, יודין, בדיל, כרום.

ראו עוד
קנאביס המפ – לא מה שחשבתם
מתכוני ההמפ של הילה אלפרט
קנאביס תעשייתי – המפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר