טוען...

וילאר מתחילה פעילות בקנאביס, גינדי מודה בשימוש במידע פנים

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: חברת וילאר מחזיקה 42% ממתקן גידול קנאביס חדש שמסתבר שהחל פעילות בענף לאחרונה, חברת אינטרקיור צופה המשך צמיחה ברבעון האחרון והגעה לשיא חדש ברבעון הבא, בעל השליטה בקאנומד ישלם קנס עקב שימוש במידע פנים ונאלץ להתמודד גם עם תביעה מבעלת השליטה הקודמת, האג”ח של יוניבו צפוי להיכנס לרשימת דלי סחירות, המניה של פנאקסיה מזנקת ללא סיבה נראית לעין ומה צפוי לקרות בחברת אינטליקנה בשבועות הקרובים.

אינטרקיור מעריכה הכנסות של 95 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, צופה המשך צמיחה גם ברבעון השלישי

חברת אינטרקיור (Intercure) דיווחה בסוף השבוע שעבר בנוגע לתוצאות מקדמיות של רבעון Q2 לשנת 2022 – דיווח שהוא מעין “פרומו” לדוחות הרבעון/חציון שכלל החברות בבורסה צפויות לפרסם עד סוף חודש אוגוסט.

על פי הערכות החברה, היא צפויה לרשום הכנסות של כ-95 מיליון ש”ח ברבעון השני של השנה, דבר המשקף צמיחה של כ-9.2% אל מול הכנסות של כ-87 מיליון ש”ח ברבעון הראשון של השנה.

בנוסף, אינטרקיור ציינה בדיווח כי היא צופה המשך צמיחה בהכנסות גם ברבעון השלישי, במהלכו היא אולי תעבור לראשונה את רף ההכנסות של ה-100 מיליון ש”ח ברבעון אחד, וזאת בזכות ההשקה של בית המרקחת הגדול של החברה בבאר שבע.

מדובר בתוצאות יפות מאוד, בודאי בהתחשב בכך שנכון לעכשיו חברות אחרות מסקטור הקנאביס בשוק המקומי מתמודדות עם הפסדים משמעותיים, התפטרויות של בכירים ומהלכי התייעלות כפויים, כשאינטרקיור ממשיכה לצמוח מרבעון לרבעון לאורך שנים.

ענקית הנדל”ן וילאר שבשליטת שלמה טיסר מתחילה פעילות בענף הקנאביס באמצעות חברת טריכום

השבוע נודע למגזין קנאביס, באיחור יש לציין, שחברת וילאר (Villar), ענקית נדל”ן ישראלית בשליטת שלמה טיסר הנסחרת בבורסה המקומית בשווי של כמעט 3 מיליארד שקל, הינה בעלת פעילות בסקטור הקנאביס המקומי. אמנם מבחינתה לא מדובר בפעילות “מהותית” בהגדרה, ולכן היא לא דיווחה על כך באופן ייעודי, אך הדבר כן דווח בדוחות השנתיים האחרונים שלה ל-2021 שפורסמו בסוף חודש מארס 2022, בהם צוין כי החברה מתעתדת להתחיל בפעילות בתחום.

על פי המפורט בדוח, וילאר מחזיקה כ-42% ממניות חברת טריכום (Trichome), אותן קיבלה לאחר השקעה בהיקף מצטבר של לא פחות מ-21 מיליון שקלים. טריכום מחזיקה במתקן גידול אינדור (Indoor) בקריית גת ולדבריה כבר מגדלת קנאביס שנמכר בבתי המרקחת, אם כי איננה מופיעה ברשימת הרישיונות הרשמית באתר משרד הבריאות משום מה.

בעלת השליטה הקודמת דורשת מקאנומד סכום כ-1.8 מיליון שקל, הבעלים הודה בשימוש במידע פנים

חברת אלפיס פלורה (Elpis Flora), אחת מבעלי השליטה לשעבר בחברת קאנומד (Cannomed), שלחה לקאנומד מכתב התראה לפני תביעה על סך של כ-1.8 מיליון ש”ח, בגין תשלום עבור שכירות שלטענתה קאנומד חייבת לה ולא שילמה, וזאת ככל הנראה בגין החווה של החברה בה אלפיס פלורה שותפה (מחזיקה 26% מהחווה ביחד עם חברה נוספת). קאנומד דוחה את דרישת החוב של אלפיס וכעת רק ניתן לעקוב ולראות האם העניין מגיע לכותליו של בית המשפט או נפתר בגישור עוד קודם.

כמו כן, השבוע דיווחה קאנומד על כך שכפיר גינדי, אחד מבעלי השליטה בחברה (מחזיק כ-22.5% ממניות החברה, כולל חלקו באחזקה דרך חברה משותפת שלו ושל אחיו), חתם על הסדר עם הרשות לניירות ערך, במסגרתו הוא הודה בשימוש במידע פנים ויאלץ לשלם סך של כ-150,000 ש”ח.

ההסדר נסוב סביב דיווח שדיווחה החברה אי שם באוגוסט 2020 אודות חתימת הסכם הפצה עם חברת נובולוג, כאשר סמוך ולפני פרסום ההודעה רכש גינדי מניות של קאנומד, ולאחר ההודעה זינקה החברה בשיעור דו ספרתי (אם כי היא סגרה לבסוף את יום המסחר בעלייה מינורית בלבד). 

בתחילה רצתה הרשות לניירות ערך לרשום לגינדי קנס של כ-100,000 ש”ח, אך בית המשפט קבע כי הקנס יהיה כ-150,000 ש”ח שכן גינדי לכאורה יצר רווח של כ-116,000 ש”ח מביצוע הפעולות (הוא לא מכר את המניות, רווח תיאורטי), ולכן בית המשפט טען, באופן מוצדק לוגית כמובן, כי על הקנס להיות גבוה יותר מהרווח התיאורטי.

יונה לוי הפסיק למכור מניות אינטליקנה – אך האם זה באמת הסוף?

השבוע היה שבוע יחסית רגוע למחזיקי מניות אינטליקנה (Intelicanna), לאחר שבשבועות הקודמים, מייסד החברה ויו”ר החברה לשעבר יונה לוי, המחזיק כ-22.37% ממניותיה, מכר במסחר בבורסה מניות של החברה ביתר שאת ובהיקף מצטבר של מאות אלפי שקלים. השבוע שככה ה”המולה” ולוי, כך על פי הדיווחים לבורסה, לא מכר ולו מניה אחת.

לוי כזכור, הודח מתפקידו כיו”ר בידי מי שהיה שותפו, מנכ”ל החברה אורי וייס (מחזיק כ-30.79% ממניות החברה), וזאת בעקבות חילוקי דעות בין השניים. הסכסוך בין לוי לוייס נודע למשקיעים רק בשלב הרבה יותר מאוחר, כשלוי התנגד בסוף חודש אפריל השנה למינוי של אלעד גזית לתפקיד הדח”צ מתוך חשש לניגוד עניינים, שכזכור מגזין קנאביס היה הראשון לדווח לגביו כמה חודשים קודם לכן.

לאחרונה, הודיעה אינטליקנה שהיא מחפשת פעילות חדשה למיזוג לתוך החברה, דבר שעל פי הערכות בשוק יגרום לאינטליקנה להיפטר מפעילות הקנאביס הקיימת שלה. לוי מצידו, על פי מידע שהגיע למגזין קנאביס, לא ממש אהב את המהלך והחל במכירת מניותיו בשוק, מה שגרם בתוך כ-3 שבועות לירידה של יותר מ-20% במחיר המניה. 

אז אמנם השבוע לוי הפסיק למכור מניות כאמור, אך יתכן מאוד שהדבר קרה לא בגלל שהוא ויתר על המאבק אלא בגלל שכבר אין כמעט קונים שמעוניינים לקנות מניות אינטליקנה בשוק, מתוך ידיעה שללוי יש עוד מיליוני שקלים טובים במניות שאותם לא נראה שהוא מתכנן להמשיך להחזיק. לכן, על פי הערכה זו, המשקיעים חוששים שאם יקנו עכשיו את מניית אינטליקנה, היא תרד עוד בגלל המכירות של לוי. במידה ויהיו קונים או לחילופין שלוי “ישבר” ויציע את מניותיו למכירה בהנחה גבוהה על מחיר השוק, אז יתכן מאוד שנראה את המכירות ממשיכות.

מניית פנאקסיה מזנקת בלי סיבה נראית לעין

ואם כבר עסקינן באתנחתא שחוו השבוע משקיעים, אז המשקיעים בחברת פנאקסיה (Panaxia) חוו בכלל שבוע מצוין. במהלך השבוע האחרון זינקה מניית פנאקסיה בכ-16% וזאת במחזורי מסחר מצטברים של כמה מיליוני שקלים טובים.

הזינוק קרה ללא הודעה כלשהי מצד החברה, ולכן לא ברור מה יכולה להיות הסיבה לזינוק כזה – האם מדובר סתם במספר סוחרים “שהתלבשו” על המניה, במשקיע מסוים שנכנס, או לחילופין “בהצתה מאוחרת” של השוק בנוגע לנתוני מכירות החברה בגרמניה שפורסמו בשבוע שעבר? כזכור, הנתונים הוצגו כחיוביים מאוד, אך בפועל לא הוצגה הוכחה לכך.

האג”ח של יוניבו צפוי להיכנס לדלי סחירות – מה זה אומר?

חברת יוניבו (Univo) שממשיכה להתדרדר והשבוע הגיעה לשפל נוסף מבחינת שווי מניותיה (כ-14.5 מיליון ש”ח בלבד), דיווחה לבורסה כי מאחר שאקסלנס הפסיק להיות “עושה שוק” באג”ח של החברה – האג”ח צפוי להיכנס לרשימת דלי הסחירות.

רשימת דלי הסחירות היא רשימה אליה מגיעים ניירות ערך של חברות ציבוריות שאינם עומדים ברף מסוים של שווי שוק ואחזקות ציבור. במסגרת רשימת דלי הסחירות, ניתן לקנות ולמכור את נייר הערך רק בשלב ספציפי מסוים בעת פתיחת המסחר בבורסה, בבוקר, ובשלב נוסף מסוים בסגירת המסחר בבורסה, בערב. במהלך היום לא ניתן לקנות ולמכור את ניירות הערך במסגרת המסחר בורסה. הדבר גורם כמובן בדרך כלל לירידה בנפחי המסחר ולפגיעה באמינות ההשקעה.

בכל אופן, חברה יכולה “להציל” את מחזיקי ניירות הערך שלה מכניסה לרשימה הזו באמצעות תשלום של סכום שבעבר היה מאוד גבוה, וכיום הוא סמלי בלבד, בהיקף של כ-2,000 ש”ח בערך בחודש לעושה שוק. למעשה, עושה השוק בעצם קונה ומוכר את נייר הערך, מעלה את הסחירות כך, וגורם לחברה שלא להיכנס לרשימה. לא ברור מה הסיבה שבגינה יוניבו הפסיקה את העבודה עם עושה השוק, וכמובן ישנם החששות בשוק שהדבר הוא כחלק מ”הבעיות התזרימיות” בהן מצויה החברה לדבריה.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • פנאקסיה – 16.20%+
 • עמיר שיווק – 3.10%+
 • שיח מדיקל – 2.15%+
 • וונטייז – 0.00%
 • קאנומד – 0.00%
 • אינטליקנה – 0.70%-
 • קנבוטק – 2.63%-
 • נקסטייג’ – 4.14%-
 • טוגדר – 6.27%-
 • אינטרקיור – 7.87%-
 • יוניבו – 12.09%-
 • פארמוקן – 14.70%-
 • קנאשור – 15.41%-
 • תיקון עולם קנביט – 16.04%-
 • איי אמ סי – 20.31%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר