מגלגל...

התפוצצה העסקה לרכישת בטר על ידי אינטרקיור? “הצדדים ניתקו מגע”

רכישת חברת הקנאביס הוותיקה בטר על ידי תאגיד הקנאביס אינטרקיור בעבור כ-35 מיליון דולר לא תצא כנראה לפועל, או כך נדמה בשלב זה, כך על פי דיווח שמפרסמת הבוקר אינטרקיור. הרקע: ירידת ערכה של בטר וסכסוך משפטי בין בעלי המניות בה

פחות משנה לאחר החתימה על הסכם הקונסולידציה המשמעותי הראשון בענף הקנאביס הישראלי, ולאחר שמועות שנמשכו חודשים, הבוקר נראה שצפויה להתפוצץ סופית העיסקה לרכישת חברת הקנאביס הוותיקה בטר (Better) על ידי תאגיד הקנאביס הישראלי אינטרקיור (Intercure) השולט בחברת קנדוק (Canndoc) ורשת חנויות הקנאביס הגדולה בישראל.

בהודעה ששיגרה אינטרקיור לבורסה לפני שעה קלה נכתב כי “בהמשך להודעה על ההסכם שנחתם עם חברת קאן פרמצבטיקה (בעלת המותג בטר, מ.ק) לרכישת 100% ממניות בטר, התעוררו חילוקי דעות מהותיים בין הצדדים, כולל עניינים פתוחים אשר לא נחתמו בעת חתימת ההסכם, וזאת בנוסף לנתק בין הצדדים, מה שמעלה ספקות לגבי השלמת העסקה”.

בהודעה האחרונה שפרסמה החברה בעניין זה בפברואר השנה (2022) דווח כי הצדדים הגיעו לסיכום סופי ביניהם לגבי רכישת בטר בעבור 35 מיליון דולר (כ-112 מיליון ש”ח אז), כאשר התשלום עבור מניות בטר היה אמור להיות משולם באמצעות מניות של אינטרקיור לפי שווי של 10 דולר למניה, אם כי מאז ירד שווי המניה והוא עומד כיום על פחות מ-5 דולר בלבד.

אהוד ברק קנדוק אינטרקיור (צילום: Omerzomerz, ויקיפדיה)
אהוד ברק יו”ר אינטרקיור (צילום: Omerzomerz, ויקיפדיה)

הרכישה של בטר, אודותיה דווח לראשונה כשנה קודם לכן, בחודש אפריל 2021, היתה אמורה לכלול גם את מתקן הגידול של החברה, אך מאז חלו תמורות בשוק הקנאביס וכיום מתקן הגידול הזה – שאז נחשב לטוב יחסית – נחשב כיום למתקן מהדרג הבינוני ואף למטה מכך.

כמו כן בטר היתה אז, תחילת 2021, מותג שנחשב למצליח בישראל, עם זנים פופולריים כדוגמת פי.קיי (PK) שהינו זן THC חזק, וכן אי.פי.1 (EP1) שהינו זן CBD מצליח, והחברה היתה אמורה לפעול כמותג עצמאי תחת אינטרקיור. עם זאת, גם בעניין זה בחלוף יותר משנה וחצי השתנתה המציאות וכיום מדובר בזנים מהדרג הבינוני בלבד.

סיבה נוספת למה שנראה כמו התפוצצות העסקה, שאולי היא אף המרכזית יותר, היא סכסוך בעלי מניות בתוך חברת בטר, בין יוחאי גולן-גילד, מייסד החברה הכלוא כיום בתאילנד באשמת סחר בסמים, לבין אמו, גליה גולן-גילד, שהחזיקה במניות בפועל בשמו לאחר שהוא סורב מעיסוק בתחום הקנאביס.

כזכור, לטענת יוחאי, אמו גליה התכוונה למכור את המניות שהיו למעשה שלו, ללא רשותו, בעבור סכום נמוך מזה שהוא חשב שמגיע עבור החברה. ההליך הסתבך עוד יותר כאשר בחודש שעבר היא העמידה את מניותיה (33% מהחברה ו-70% מזכויות ההצבעה, כלומר שליטה בפועל) למכירה מיידית.

סביר להניח שפיצוץ העסקה יוביל להליך משפטי בין הצדדים כמו גם, אולי, לסופה של חברת בטר בתחום הקנאביס, שללא תמיכה כלכלית מחברת אינטרקיור יהיה לה קשה להמשיך להתחרות בענף כיום. עם זאת, מדובר בפרשנות בלבד וסביר שהחברה תכחיש זאת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר