ההסכם נחתם: בטר נמכרת לאינטרקיור ב-80 מיליון ש”ח

צעד משמעותי ראשון בהליך הקונסולידציה שצפוי לתפוס תאוצה בענף הקנאביס בשנה הקרובה: תאגיד הקנאביס אינטרקיור בהובלת רה"מ לשעבר אהוד ברק חתם על הסכם סופי לרכישת 100% ממניות חברת הקנאביס הותיקה בטר בעבור 35 מיליון דולר

חברת אינטרקיור (Intercure), בעלת חברת הקנאביס קנדוק (Canndoc) ורשת חנויות הקנאביס גבעול (Givol), חתמה על הסכם סופי לרכישת 100% ממניות חברת הקנאביס הותיקה בטר (Better), וזאת בעבור 35 מיליון דולר, שהם כ-112.6 מיליון שקל, כך על פי דיווח החברה לבורסה

לדברי אינטרקיור התשלום עבור מניות בטר ישולם באמצעות מניות אינטרקיור לפי שווי של 10 דולר למניה, בהתאם למזכר ההבנות אשר נחתם כאמור, והמניות שיונפקו יהיו כפופות לתכנית חסימה לתקופה של שלוש שנים.

עם זאת, יש לזכור שמניית אינטרקיור נסחרת כיום בכ-7.19, נתון נמוך משמעותית מ-10 דולר ששילמו המשקיעים בספאק ומהתחשיב שעל בסיסו נקבע השווי של בטר. או במילים אחרות: המחיר שמשלמת אינטרקיור על בטר הוא לא באמת 112 מיליון שקל, אלא 80.5 מיליון שקל לפי המחיר של מניות אינטרקיור נכון למועד כתיבת שורות אלו.

הרכישה, הכוללת גם את מתקן הגידול של החברה, מחזקת את מעמדה של אינטרקיור, הנסחרת בבורסה הישראלית, הקנדית ובנאסד”ק בשווי של כ-1 מיליארד שקל, כאחת מחברות הקנאביס הגדולות מחוץ לצפון אמריקה.

אהוד ברק קנדוק אינטרקיור (צילום: Omerzomerz, ויקיפדיה)
אהוד ברק יו”ר אינטרקיור (צילום: Omerzomerz, ויקיפדיה)

כפי שפורסם באפריל 2021 עם ההכרזה על מזכר הבנות בין הצדדים, בטר צפויה להישאר כיחידה אוטונומית תחת אינטרקיור, עם כל המותגים וזני הקנאביס המוכרים של החברה המשווקים כיום בחנויות, וזאת במקביל לפעילותה של קנדוק.

לבטר (קאן פרצמבטיקה בע”מ) יש עשרות מיליוני שקלים בהכנסות והיא נחשבת לרווחית מבחינה תפעולית על פי מידע מהחברה. הזנים הבולטים של בטר הם פי.קיי (PK), זן THC חזק ופופולרי, וכן אי.פי.1 (EP1) שהוא זן CBD מצליח ונחקר.

השלמת העסקה צפויה בתחילת הרבעון השלישי של 2022, בכפוף לתנאי הסגירה כמו גם לאישורים מטעם היק”ר, הבורסה של טורונטו (TSX) ובית המשפט בישראל. אינטרקיור מעריכה שהעסקה תביא הכנסות של 50 מיליון ש”ח בשנה הקרובה.

פריחה במתקני חברת בטר
פריחה במתקני חברת בטר (צילום: נמרוד ארונוב)

אינטרקיור, בהובלת רה”מ לשעבר אהוד ברק והמנכ”ל אלכס רבינוביץ’ היא נכון להיום חברת הקנאביס הרווחית והמצליחה בישראל וזו שחולשת על מספר המותגים הרב ביותר, כולל שיתופי פעולה עם חברות הקנאביס המובילות בעולם טילריי, פוטמר, אפריה, אורגניגרם, קוקיז ועוד.

בטר, משווקת עצמה כחברה המתמקדת בגידול בשיטות אורגניות וללא שימוש בחומרי הדברה כימיים. “שינוי החקיקה במשרד החקלאות, שיאפשר לנו סוף סוף לקבל תקן אורגני, מוכיח את מה שאנחנו יודעים ועושים כבר שנים,” מסרו.

“ההסכם הסופי לרכישת בטר, מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל, למשפחת אינטרקיור מהווה אבן דרך משמעותית בתעשיית הקנאביס הרפואי”, אמר אלכס רבינוביץ’, מנכ”ל אינטרקיור. “אנו מאמינים שהפעילות המשותפת תאיץ את מימוש תוכניות ההתרחבות הגלובאלית ומיצוי ההזדמנויות העסקיות שלנו ותחזק את החברה בהמשך הובלת תהליכי הקונסולידציה. אנו מצרפים למשפחת אינטרקיור חברה מובילה, מחלוצות תעשיית הקנאביס, בעלת ערכים וצוות מקצועי ייחודי ונאמן.”

עמוס כהן, סמנכ”ל הכספים של אינטרקיור: “אינטרקיור ממשיכה להוביל את תהליכי הקונסולידציה בשוק הקנאביס הרפואי. הרכישה שביצענו הינה ראשונה מסוגה ומהווה צעד נוסף ביישום האסטרטגיה שלנו ומחזקת את מיצובה העסקי של החברה”. 

שחר בר דוד, יו”ר בטר אמר, “אני מברך על המיזוג ומודה לכל עובדי החברה על מאמציהם ומקצועיותם לאורך השנים. אנו מאמינים כי המיזוג בין בטר ואינטרקיור הוא מתבקש, שיבטיח את המשך הפיתוח המקומי של הזנים המובחרים של בטר, אותם נמשיך לגדל בטכנולוגיות ייחודיות והבטחה לאספקה רציפה למטופלים בארץ ויאפשר גם פריצה משותפת לשווקים בינלאומיים.”

קובי מולכו, מנכ”ל בטר הוסיף:”תהליך הקונסולידציה בענף הקנאביס הרפואי הוא טבעי ומבורך. עבור בטר, מיזוג זה עם הגוף הגדול והחזק בתעשיית הקנאביס הרפואי בארץ הינו צעד חיובי והכרחי. אני מתרגש מהפוטנציאל שצפוי להתממש משילוב הכוחות של הידע, המקצועיות, התקציבים והקשרים הבין לאומיים.”

עדכון (24.11.22): העסקה התפוצצה – פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר