מגלגל...

הקרב על הפרויד: האם הגנטיקה של הזן הפופולרי נמכרה ללא רשות

סכסוך בענף הקנאביס: 4 חברות שונות רבות על זן פופולרי אחד

חברת הקנאביס דרך לחיים (WOLC) המפעילה חוות גידול קנאביס במושב אביאל, החלה בימים אלה לשווק זן חדש – הראשון שמשווק תחת המותג שלה בעצמה לאחר שנים בהן גידלה עבור מותגים של חברות אחרות. הזן נקרא וולטר ווייט (Walter White) – זן היבריד מקטגוריה T20/C4 הנקרא על שם הדמות מסדרת הטלוויזיה המצליחה “שובר שורות” (Breaking Bad).

תפרחות פרח וולטר ווייט - היבריד T20/C4 של חברת "דרך לחיים"
תפרחות פרח וולטר ווייט – היבריד T20/C4 של חברת “דרך לחיים”
תפרחת פרח וולטר ווייט - היבריד T20/C4 של חברת "דרך לחיים"
תפרחת וולטר ווייט – היבריד T20/C4 של חברת “דרך לחיים”

השקת הזן החדש לא הייתה מעניינת במיוחד אלמלא היה מדובר בפרשה שמסעירה את הענף בימים אלה, תוך מחלוקת בין 4 חברות שונות שכבר החלו בנקיטת הליכים משפטיים האחת נגד השנייה. על פי הערכות של גורמים בענף, הפרשה צפויה להגיע כבר בקרוב אל בין כותלי בית המשפט ויש האומרים שהיא מייצגת מקרים דומים נוספים שהתרחשו בשוק לאחרונה.

מסתבר שבפרסומים שהפיצה WOLC לבתי המרקחת בימים האחרונים לקראת השקת הזן החדש, ציינה WOLC בבירור שמדובר למעשה בגנטיקה של הזן פרויד (Freud) – פיתוח גנטי של חברת אר.סי.קיי (RCK). פרויד נחשב כידוע כאחד הזנים הנמכרים בישראל כיום ושבעקבות הצלחתו RCK אף מכרה השנה את הבלעדיות על שיווקו לחברת קנאשור (Cannassure).

אריזת הזן וולטר ווייט של חברת WOLC הוא למעשה הזן פרויד של חברת קנאשור
הזן החדש וולטר ווייט של חברת WOLC הוא למעשה הזן פרויד – פיתוח של חברת RCK ששייך בבלעדיות לחברת קנאשור שלא אישרה לחברה אחרת לשווקו

אז מאיפה הגיע הזן לחברת WOLC ואיך היא משווקת אותו למרות שהזכויות עליו שייכות בבלעדיות לחברת קנאשור? לטענת WOLC היא רכשה את הזן באופן כשר לחלוטין מחברה אחרת בשם סי.בי.סי קולספשיין (CBC Culseption), המפעילה חוות גידול באזור השרון – טענה הגיונית לאור העובדה ש-CBC היא אכן אחת מ-5 חוות ברחבי הארץ שמגדלות את פרויד עבור קנאשור.

כלומר, קנאשור כן סיפקה את הגנטיקה של הזן פרויד לחברת CBC כדי שהיא תגדלו עבורה, והיא אכן עשתה זאת לתקופה לא קצרה, אך במקביל, כך לפחות עולה מדברי WOLC, חברת CBC גם מכרה את אותה גנטיקה הלאה למרות שקנאשור מתעקשת כיום שהיא מעולם לא נתנה לה אישור לעשות זאת. להבנת מגזין קנאביס גם מ-RCK לא ניתן אישור שכזה.

פרויד חדש 2021
הזן פרויד המקורי של קנאשור

התסבוכת הזאת צפויה להגיע כאמור כבר בקרוב אל כותלי בית המשפט, שכן לפחות נכון לשלב זה לא נראה שחברת WOLC מתכוונת לוותר על המשך שיווק הזן החדש, שהוא גם הזן הראשון שהיא משווקת תחת המותג הפרטי שלה לאחר שנים בהן סיפקה שירותי גידול למותגים של חברות אחרות. קנאשור גם כן לא צפויה כנראה לוותר וסביר שתדרוש מ-CBC פיצויים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר