‘היי טיימס’ בדרך לנאסד”ק: עלתה לשווי 250 מיליון דולר

אחרי שנרכש רק לפני 3 חודשים בעבור 70 מיליון דולר והפך לחברת ענק, נמצא המגזין המפורסם בדרכו להנפקה בבורסה האמריקאית לניירות ערך. הוא התמזג עם תאגיד ההשקעות הענק ‘אוריגו’ בעסקה ששוויה כ-250 מיליון דולר. ברקע התקדמות תהליכי הלגליזציה במדינות ארה”ב.

פחות משלושה חודשים חלפו מאז דווח על רכישת המגזין המפורסם בעולם העוסק בענייני קנאביס, ‘היי טיימס’ (High Times), על ידי קבוצת משקיעים גדולה. כעת מודיעים הבעלים החדשים, ביניהם גם בנו של בוב מארלי, דמיאן, על כוונתם לצרף את הגוף לבורסה האמריקאית.

עם רכישתו על ידי קבוצת המשקיעים ‘אורבה’ (Oreva) בעבור 70 מיליון דולר, הפך המגזין הותיק (מאז 1974) לחברה, ‘היי טיימס אחזקות’. כעת הוא נרכש על ידי תאגיד ההשקעות הענק ‘אוריגו’ (Origo) בהסכם בשווי 250 מיליון דולר. ‘אוריגו תנפיק כעת את החברה החדשה לציבור בבורסה האמריקאית.

היי טיימס בדרך לנאסדק
הדיווח ב’פורבס’

בהודעה לעיתונות שפורסמה הערב (ה’) נמסר כי “החברה תנתב את הסטטוס הציבורי שלה, מגוון מקורות ההכנסה, המותג המבוסס והאמין ושורשיה העמוקים בכדי להניב רווחים מהתמורות שעובר שוק המריחואנה הבלתי חוקי בדרכו להיות תעשייה לאומית מפוקחת”.

סכומי העתק שננקבו בהודעה לעיתונות, המהווים קפיצה של מאות אחוזים בשווי החברה בתוך זמן כה קצר, הפתיעו כמובן רבים, בעיקר בקרב אלו שאינם מעורים בענף.

מנגד גורמים בענף אמרו ל’פורבס’ כי “האמת היא שתעשיית הקנאביס היא בעלת הצמיחה המהירה ביותר בארה”ב וצפויה לעקוף בגודלה את שווקי ה-NFL (ליגת הפוטבול האמריקאית) ואת תעשיית המזון האורגני” וכי “על פי הערכות שווי שוק הקנאביס החוקי בארה”ב יגיע בשנת 2020 לכ-23 מיליארד דולר.”

“היי טיימס הוא ה’קוקה קולה’ של הקנאביס ואחד השמות המבוססים ביותר בתעשייה,” אומר מנכ”ל ‘היי טיימס’ החדש, אדם לוין. “אנחנו רואים את ההזדמנות להקמת חברת מדיה מגוונת ואת האפשרות להפוך את ‘היי טיימס’ מגוף בעל משקל בתרבות הנגד לחברת מדיה מודרנית.”

‘היי טיימס’ צפויה להיות מונפקת לציבור בנאסד”ק בחודש אוקטובר 2017, אבל עד כה טרם דווח מה יהיה שוויה של המנייה.

מנכ”ל ‘אוריגו’, תאגיד ההשקעות, אמר בהודעה כי “אנחנו מאמינים שיש ל’היי טיימס’ את שילוב האיכויות הנדרש להצלחה. זה מותג מוכר ביותר בתעשייה צומחת במהירות.”

בארה”ב יש היום כבר 8 מדינות המתירות החזקה, שימוש וגידול קנאביס לצרכי פנאי, ברובן ככולן כבר נפתחו מאות חנויות חוקיות לממכר קנאביס.

לאור התוצאות של מהלך זה, שניטרלו את חשש הציבור מאזהרות הרשויות, ולצד רווחי המיסוי האדירים מהשוק החדש ופתיחת אלפי מקומות עבודה חדשים, יותר קולות בציבור נוטים לתמוך בתיקון החקיקה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר