האחים גינדי רכשו את אחד מבתי המרקחת הפופולריים בענף הקנאביס

השליטה (55%) על בית המרקחת "מקס פארם" הפופולרי בתחום מכירות הקנאביס נרכשה ע"י האחים מנור וכפיר גינדי בעבור 2 מיליון ש"ח. מעריכים הכנסות של 22 מיליון ש"ח מבית המרקחת במהלך שנת 2020 ומכוונים להתרחבות.

האחים כפיר ומנור גינדי, בני משפחת גינדי הפועלת בתחום הנדל”ן, רכשו שליטה (55%) על בית מרקחת “מקס פארם” בחולון – אחד מהפופולריים ביותר נכון להיום מבין בתי המרקחת לקנאביס הרפואי, אם לא הפופולרי ביותר בהם. המטרה: להפוך לרשת חנויות קנאביס עם סניפים בכל רחבי הארץ.

בעבור 55% שליטה בבית המרקחת מקס פארם שילמו האחים גינדי סכום של 2 מיליון ש”ח בלבד. “מדובר בעסקה מאוד טובה עבור גינדי, הם רכשו בית מרקחת מצליח ופופולרי בסכום נמוך יחסית,” אומר גורם מומחה בענף בשיחה עם מגזין קנאביס.

האחים מנור וכפיר גינדי (צילום: דן שטרן)
האחים מנור וכפיר גינדי (צילום: דן שטרן)

על פי הערכת החברה “מקס פארם” יכניס בשנת 2020 כ-22 מיליון ש”ח ממכירות קנאביס רפואי. מדובר באחד מבתי המרקחת אשר “צבעו” את עצמם במיתוג של חנות קנאביס רפואי, כלומר בית מרקחת המתמקד בעיקר בתחום הקנאביס לצד המשך פעילות רגילה במכירת תרופות.

את הרכישה ביצעו האחים גינדי באמצעות חברת “ביופארם” שהיא חברה-בת של “קאנומד” – חברה ציבורית הנסחרת בבורסה בשווי של כ-75 מיליון ש”ח ומחזיקה בחוות קנאביס חדשה בישוב משואה הנמצאת גם כן בשליטת האחים.

בית מרקחת מקס פארם
גריינדרים וניירות גלגול לצד מוקסיפן ואקמול. בית מרקחת מקס פארם בחולון, אחד הפופולריים ביותר בתחום הקנאביס בישראל

במסגרת ההסכם לרכישת הזכויות בבית המרקחת “מקס פארם” נקבע כי בעלי בית המרקחת עד כה, לירן מקסימוב, יפעלו לקבל את סמכויות הניהול על בתי מרקחת נוספים שירכשו בשותפות בכל רחבי הארץ. מקסימוב יקבלו 5% דמי ניהול מסך המכירות בבתי המרקחת הנוספים העתידיים שיחברו לרשת וינוהלו על ידו, אך לא על כאלה שלא ינוהלו על ידו. לכאורה אין חובה בהסכם מצד גינדי לתת את הניהול של בתי המרקחת הנוספים לאברמוב.

“קאנומד” הודיעה לאחרונה כי חתמה על הסכם במסגרתו תספק למקס פארם תפרחות מיובשות של קנאביס לשימוש רפואי ומוצרים נוספים בהתאם לתקינות הרלוונטיות של היק”ר – יחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות. ההסכם הוא לאספקת 800 ק”ג של תפרחות יבשות לשם מסירתם למטופלים בבית המרקחת.

במקביל ממשיכים האחים גינדי לנסות לרכוש 22.5% (עם אופציה להגדלה ל-45%) מבית מרקחת פופולרי נוסף בתחום הקנאביס, “גבעול“, השוכן ברח’ הירקון בת”א. עסקה זו, מדווחים האחים הבוקר לבורסה, טרם הושלמה.

גינדי מסרו הבוקר (א’) בדיווח לבורסה כי “החברה מנהלת מגעים לרכישת זכויות בבתי מרקחת נוספים, מאחר שהיא רואה יתרון בפעילות בכל שרשרת הערך החל ממחקר ופיתוח, דרך הריבוי והגידול ועד הצרכן הסופי, הן בשל השאת הרווחים עד לצרכן הסופי והן בשל היכולת לטייב ולהתאים את מוצרי החברה למטופלים”.

לאחרונה נחשף כי בתי המרקחת מרוויחים נתח גבוה מאוד יחסית של כ-31% ממכירות מוצרי קנאביס רפואי. לצד העובדה כי ההוצאות פחותות מאלו של שאר החוליות בשרשרת הייצור, בתי מרקחת הם ללא ספק מהחוליות הרווחיות ביותר בענף הקנאביס בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר