טוען...

גידול מריחואנה בחוץ – דברים שכדאי לדעת…

מאות אלפי צרכני קנאביס ברחבי העולם ממתינים לתחילת “עונת הגידול” של המריחואנה שתחל במהלך השבועות הקרובים – מה אתכם?

עם כל הכבוד למראה המרשים של חדר גידול מלא בשתילי מריחואנה – אין כמו לראות את צמח הקנאביס פורח בסביבה הטבעית שלו תחת כיפת השמים.

ראו: למה כדאי לגדל קנאביס בחוץ

בעקבות הרדיפה הלא צודקת והלא מוסרית של ממשלות העולם אחר צרכני הקנאביס נאלצו חובבי הגידול “לרדת למחתרת” ולהעביר את הגידולים שלהם למה שנקרא “INDOOR” (“גידול פנים”). במיוחד במקומות בהן מדיניות ההפללה נוקשה ביותר והאפשרות לגדל קנאביס בשטח הפתוח עלולה להיות כרוכה בהשלכות חמורות מאוד ואפילו מאסר בפועל – התפתחה במשך השנים סצנת גידול פנים אדירה בכל קצוות הגלובוס.

בעקבות כך כשאנו קוראים על “תפיסות” של גידולי מריחואנה כבר התרגלנו לראות תמונות של אותן “מעבדות” כפי שהן מכונות בתקשורת. תמונות אלו עלולות לגרום לנו לשכוח דבר אחד חשוב:

הקנאביס הוא צמח טבעי שרק מייחל ומחכה לאפשרות לגדול לפרוח ולשגשג בטבע!

מתי אפשר לשתול?

יש לא מעט יתרונות ברורים ב”גידול חוץ” על “גידול פנים”:

חסכון בחשמל הוא רק אחד מהם – השמש שלנו חמה ומלטפת ועוזרת לקנאביס לבצע את תהליך הפוטוסינטזה על הצד הטוב ביותר מבלי להוציא שקל לחברינו הטובים בחברת החשמל שמוצאים כל חצי שנה תירוץ נוסף מדוע הם נאלצים להעלות את התעריף ולהכריח את כל עם ישראל (חוץ מאת עצמם כמובן) להיות כבולים למחיר המגוחך שכולנו משלמים כיום.

אבל זה מה שנקרא “אליה וקוץ בה” – הניצול הנבון והלגיטימי בשמש שתאיר על הבנות היקרות שלנו אמנם חוסך בלא מעט “זוזים” בכיס אך מצד שני זה מאלץ אותנו להיות תלויים בתאריך ובעונות השנה ולתכנן את זמני הגידול מראש. (כשאתם לא בעונה תוכלו תמיד לגדל “זנים אוטומטיים” – לזנים אלו יש מין הסתם את היתרונות והחסרונות שלהם).

כמובן שהתזמון של שתילה וקציר משתנה לפי האזור הגידול והזן שאנו מגדלים אבל בגדול התזמון הוא כזה:

שותלים בסביבות אפריל/מאי וקוצרים בסביבות אוקטובר.

אפשר כבר לשתול קנאביס בחוץ - אפריל
אפשר כבר לשתול קנאביס בחוץ – אפריל

כשאנו מגדלים בתוך הבית תחת נורות אנו מחקים בעצם את מחזורי האור של השמש בטבע כשמתחילים עם 18 שעות אור ביממה בשלב הצמיחה ומסיימים עם 12 שעות אור ו-12 שעות חושך– כמו בטבע כשאנו שותלים את הקנאביס כשיש יום ארוך יחסית וקוצרים כשהימים מתקצרים.

גידול חוץ בשלב מוקדם עשוי להסתיים בצמח מפלצתי שיכול להניב כמה מאות גרמים – זה אמנם נשמע מפתה אבל צריך לקחת בחשבון שלשם כך אנו זקוקים למקום באמת טוב ודיסקרטי מכיוון שהקנאביס מסוגל לגדול למשהו שיהיה קשה מאוד להסתיר אותו במקומות מסוימים. לכן מגדלים שמעוניינים בצמח קטן יותר זורעים רק בסביבות יוני/יולי – כך גם יש צורך בפחות זמן והשקעה בטיפול בצמח. יתרון נוסף בצמח קטן הוא שפחות צריך לדאוג לבעיות עובש שמתפתחות לעיתים על שתילי קנאביס גדולים וצפופים.

קראו עוד: גידול מריחואנה בחוץ – גידול גרילה

בעלי-חיים, שבלולים ואורחים לא רצויים

אמנם זה נכון שגם בגידול פנים יש לא מעט חרקים וכל מיני מזיקים שרוצים גם הם ליהנות מגינת הירק שלנו – לשם כך יש מספר שיטות יעילות לטיפול באותם מזיקים. כשמגדלים בשטח הפתוח באופן טבעי עלולים לצוץ גם בעלי-חיים ומזיקים נוספים שלא היינו רגילים אליהם עד כה. אם אנחנו רוצים לוודא שלא נקום בוקר בהיר אחד ונגלה שאייל חביב לעס לנו את כל הגאנג’ה או שכמה שבלולים העבירו את הלילה בחאפלה על העלים – כדאי שננקוט במספר אמצעי זהירות:

בעלי חיים גדולים

פריסה של גדר לולים פשוטה שניתן להשיג ברוב חנויות הגינון בארץ תעשה את העבודה. יש לוודא שהיא עומדת יציב בפני רוחות ומזגי אוויר קיצוניים וכמובן לשים לב שהגדר מתמזגת טוב עם תוואי השטח ולא מושכת את העין ומעוררת חשד.

זחלים ושבלולים

חשופית מתענגת על עלה ירוק
חשופית מתענגת על עלה ירוק

גם בארץ יש באזורים מסוימים הרבה מאוד שבלולים וחשופיות (שבלול חסר קונכיה) שאוהבים מאוד צמחים וביניהם את הקנאביס שלכם. הם יוצאים בעיקר בלילה כך שלא תמיד ניתן לתפוס אותם “על חם” בשעת מעשה וברוב המקרים את הנזקים שלהם נגלה רק בבוקר שאחרי. בני האדם מצאו מספר שיטות מקוריות לטיפול בבעיה זו:

קליפות ביצים – ניתן לפזר קליפות ביצים סביב הצמח. הקליפות חותכות בקלות רבה את החלזונות ובכך מונעות את התקרבותם לאזור.

מלכודת בירה – מסתבר שלשבלולים ובני האדם יש גם כמה דברים במשותף: לא רק שהם אוהבים קנאביס- הם לא יוותרו על שלוק בריא של בירה טובה. רק שעבור החלזונות השלוק הזה ממש לא בריא:

שפכו מעט בירה לכלי רדוד (חשוב שהוא יהיה רדוד כדי שיהיה קל לשבלולים לטפס פנימה). הניחו בערב את הכלי עם הבירה קרוב לגינה שלכם – בבוקר למחרת תגלו חרקים מסוימים (בעיקר חלזונות) שנמשכו לניחוח הבירה ומצאו שם את מותם.

מלח – ישנם מגדלים הנוהגים לפזר מלח סביב הצמח במטרה למנוע משבלולים להתקרב לאזור. החסרון בפרקטיקה זו (מלבד העובדה שמלח נשטף בקלות בגשם) הוא בכך שכמות גדולה של מלח עלולה להשפיע על רמת המליחות בקרקע – מה שיגרום בדיעבד לפגיעה בצמח.

בקרוב נפרסם מאמרים נוספים בנושא גידול מריחואנה בחוץ.

שיהיה לכולנו גידול בטוח, מהנה ופורה…

קראו עוד: זני קנאביס קלים לגידול – מומלץ במיוחד למגדלים מתחילים!


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר