אמנון יצחק: “קנאביס – תאווה אסורה”

לשאלת הקהל על ההבדל בין אלכוהול לקנאביס השיב הרב אמנון יצחק שאלכוהול מותר רק במידה ושקנאביס מותר רק כטיפול רפואי. “אם נלקח כדי להיות ‘מעונן’ אז זו תאווה אסורה,” הסביר.

https://www.youtube.com/watch?v=A1hOZbQge_c

בהרצאה בפני תלמידים השבוע (ב’) קבע הרב אמנון יצחק כי צריכת קנאביס שלא לצרכים בריאותיים היא אסורה.

כשנשאל מה ההבדל בין האיסור על עישון קנאביס לאלכוהול השיב כי שתיית אלכוהול במידה היא מותרת, אך כמות מופרזת לא רצויה. “אם זה במידה, אין בעיה,” הסביר.

“אם אתה שותה אלכוהול במידה מוגבלת אז ‘יין ישמח לבב אנוש’,” אמר. “אבל יש גם כמות מופרזת וזה ‘תנו שיכר לעובד’ ו’יין למראה נפש’, זאת אומרת אדם שהולכים להרוג אותו נותנים לו הרבה יין כדי שלא ידע שהורגים אותו, זאת אומרת שהיין יש בו שבח ויש בו גנות.”

לגבי קנאביס פירט כי “יש אומרים שיש בקנאביס קצת רפואה, קצת הרגעה מייסורים וכאבים, ולכן קוראים לו קנאביס רפואי. אבל אם זה רק למלא תאווה, זאת אומרת שאדם רוצה להיות ‘מעונן’, לרחף קצת, אז זה מסוג התאוות האסורות”.

זו לא הפעם הראשונה בה מתייחס יצחק לקנאביס. בשנת 2012 כשנשאל שאלה דומה השיב כי “אם הרפואה אומרת שכן, אז מותר”, אך ש”ריבוי עישון זה ‘ונזהרתם לנפשותיכם’ כל שכן אם זה סמים שגונבים דעתו של אדם ואסור לאדם להיות בלתי שפוי”.

לפני כשמונה חודשים התייחס לנושא גם הרב הפופולרי מאיר אליהו, כשסיפר בדרשה שכאשר היה במיאמי קיבל קילו מריחואנה אותו הניח באגרטל בבית הכנסת (כאן).

חדשות