מגלגל...

מחירי בדיקת קנאביס (THC ו-CBD) במעבדה

מזה כחצי שנה שמטופלים רשאים לעשות בדיקות איכות לקנאביס רפואי דרך מעבדות רשמיות. עם זאת רק 2 מתוך 14 המעבדות המורשות מספקות שירות למטופלים. אז כמה זה עולה ומה בדיוק בודקים? בדקנו.

האם וכיצד יכולים ישראלים לבצע בדיקת מעבדה של הקנאביס שלהם, כדי לדעת אם הוא נקי מעובש או פטריות, לא מכיל שאריות חומרי הדברה, שאין בו מתכות כבדות ושתכולת הקנבינואידים בו היא כפי שמוצהר על גבי האריזה.

במשך שנים אסר משרד הבריאות על מעבדות פרטיות לספק שירות של בדיקות איכות קנאביס לאזרחים, גם אם הם מטופלים ברישיון, והתיר זאת רק עבור חברות בתחום. כך למעשה “הגן” משרד הבריאות על עצמו מפני ביקורת על איכות המוצרים.

לפני מספר חודשים, לאחר מאבק שנמשך מעל 4 שנים ועם כניסת הרפורמה בענף, נכנע המשרד והתקין נוהל חדש (כאן) שקבע כי כן יתאפשר למטופלים לבצע בדיקות, בכפוף להצגת רישיון. במקביל פירסם המשרד את רשימת 15 החברות המורשות לעשות זאת.

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי כחצי שנה לאחר מכן רק 2 מתוך 14 המעבדות ברשימה מאפשרות למטופלים לבצע בדיקות כאלו לקנאביס שלהם: חברת “סביון דיאגנוסטיקה” וחברת “אמינולאב”. האחרות מסרבות או כלל לא משיבות לפניות.

החברה הראשונה שנענתה לפניית מטופל, והציעה גם את המחיר הטוב יותר, היתה “סביון דיאגנוסטיקה” מאשדוד, שמציעה בדיקה של כמות קנבינואידים בלבד וללא אפשרות לבדיקות אחרות כמו הימצאות מתכות כבדות, שאריות חומרי הדברה וכיוצ”ב.

“סביון” מציעה בדיקת כמויות של 10 קנבינואידים (THC, Δ8THC. Δ9THC, THCA, CBD, CBDA, CBN, CBG, CBGA, CBC) ועלותה היא 700 ש”ח לדגימה (0.5 גרם תפרחת) במקרה של 1-4 דגימות, או 600 ש”ח לדגימה במקרה של 5-10 דגימות.

החברה השנייה שנענתה לפניה, “מעבדות אמינולאב” מנס-ציונה, מציעה מגוון רחב יותר של בדיקות. מלבד ריכוזי חומרים פעילים (קנבינואידים) ניתן לבצע גם בדיקות רטיבות, סריקת מתכות כבדות, איתור שאריות חומרי הדברה וזיהוי פטריות ועובשים.

עלות הבדיקה של דגימת קנאביס ב”אמינולאב” יקרה יותר ועומדת על 1,755 ש”ח לבדיקת קנבינואידים, 526 ש”ח לבדיקת רטיבות (מחויבת), 1,404 ש”ח למתכות, 1,053-1,404 ש”ח (תלוי טכנולוגיה) לחומרי הדברה ו-175.5 ש”ח לבדיקת פטריות ועובשים.

עדכון (5.5.20): מכון וולקני מציע מעתה גם הוא שירות דומה, לבדיקת קנבינואידים וטרפנים בלבד (ללא בדיקת עובשים ומתכות כבדות). עבור בדיקה שכוללת 10 קנבינואידים הם מבקשים 1,500 ש”ח ועבור קביעת פרופיל טרפינים 2,500 ש”ח. עבור שניהם יחד, גם קנבינואידים וגם טרפנים, מבקש מכון וולקני 3,500 ש”ח.

איזה קנאביס אתה?

שאר החברות המורשות לספק שירותי בדיקות מעבדה (“בקטוכם”, “קנאסול”, “פארמה סיד”, “אנאליסט”, “חי”, “נקסטר”, “איזון”, “מילודע”, “תמי אימי”, “ארני מילר”, “המכון למיקרוביולוגיה”, “השירותים להגנת הצומח”) מסרבות או מתעלמות מפניות.

משרד הבריאות מבהיר בתגובה למגזין קנאביס כי מדובר בשוק חופשי והחברות רשאיות לבחור אם לספק שירותים ואיזה שירותים לספק.

ראו עוד:
איך לבדוק קנאביס בלי מעבדה
איך לבדוק אם החשיש איכותי
איך לזהות עובש בקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר