טוען...

אובמה סיפר בדיחת מריחואנה בנאום בבית הלבן

במהלך אירוע ה”סטנד-אפ” השנתי שלו נזכר נשיא ארה”ב בימיו כסטודנט סטלן ומספר בדיחת מריחואנה לקול מחיאות הכפיים של הקהל. אובמה מסיים בחודש נובמבר את כהונתו ויש המעריכים כי יביא לשינוי חקיקה משמעותי בדרכו החוצה מן הבית הלבן. את הדברים אמר בנאום בארוחה המסורתית בהשתתפות עיתונאים בה גם צחק על מפורסמים ופוליטיקאים ואותה סיים ביציאה מהסרטים.

בסוף השבוע התייחס לראשונה נשיא ארה”ב לעברו כסטודנט סטלן חובב קנאביס כשבנאום הסטנד-אפ השנתי שלו בארוחה המסורתית עם עיתונאים בבית הלבן, סיפר בדיחה בה הודה למעשה שגם הוא נהנה מיתרונותיו של הצמח.

“בשנה האחרונה, אחוזי התמיכה בי הולכים ועולים,” אמר בחיוך, ואחרי הפסקה קצרה של מחיאות כפיים מהקהל, המשיך: “הפעם האחרונה בה הייתי כזה ‘היי’ היתה כשניסיתי להחליט על מה לעשות את עבודת הגמר.”

בסוף הנאום המלא זרק אובמה את המיקרופון על הרצפה וסיים ב: I’m Out.

https://www.youtube.com/watch?v=NdVVJibX5FA

עברו של נשיא ארה”ב כסטודנט סטלן נחשף כאמור כבר בביוגרפיה מפורטת, אך מעולם לא זכה להתייחסות ברורה ממנו באופי אישי. רק בשנת 2006, בהיותו סנאטור צעיר, הודה לראשונה כי עישן מריחואנה בנערותו והצהיר כי הוא אכן “לקח לריאות”, בעוקצו את הנשיא הקודם ביל קלינטון שטען שלא לקח לריאות. “זאת היתה הנקודה,” הבהיר אז (0:57).

https://www.youtube.com/watch?v=cpBzQI_7ez8

מאז כבר נבחר אובמה לנשיא, ובעוד חצי שנה יסיים 8 שנות כהונה, אך מעולם מאז לא התייחס לשימוש שלו עצמו בקנאביס, ובוודאי לא לעברו כסטלן מדופלם, עד היום.

אובמה יסיים כאמור את תפקידו כנשיא בחודש נובמבר אחרי שתי קדנציות ושמונה שנים בתפקיד, ויש המעריכים, בינהם גם מועמדים לנשיאות, שבדרכו החוצה מהמשרד הסגלגל ישנה הנשיא הליברלי את חוקי הקנאביס.

על פי אותן הערכות השינוי אמנם לא יהיה לגליזציה מלאה ברמה הפדרלית, אך כן הורדה של הקנאביס מדרגת המסוכנות הגבוהה ביותר (1) לזו הנמוכה יותר (2 או 3) המאפשרת מחקר מסודר וחוקי של הצמח.

בנוסף הודיע ה-DEA שבשבועות הקרובים יפרסם הודעה האם יתמוך בשינוי חוקי הקנאביס באופן רשמי, ויחד עם משאלי העם ללגליזציה שייערכו בנובמבר בקליפורניה, מיין ונוואדה, תומכי קאנביס בארה”ב ובעולם כולו מצפים לתוצאות השינויים הקרובים.

הנאום המלא:

https://www.youtube.com/watch?v=6eqwfzYsY7U

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר