הג’וב החדש של אהוד ברק: יו”ר חברת קנאביס רפואי

פרסום ראשון: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מונה כיו"ר דירקטוריון חברת הקנאביס הישראלית 'קנדוק'. החברה התמזגה לאחרונה עם חברה ציבורית ונסחרת בבורסה בשם 'אינטרקיור'. ברק יקבל 10,000 דולר בחודש כשכר.

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ”ל לשעבר אהוד ברק נכנס לעסקי הקנאביס ויעמוד בראש הדירקטוריון של חברת הקנאביס הרפואי ‘קנדוק’.

‘קנדוק’ היא אחת משמונה חברות הקנאביס הישראליות המחזיקות ברישיון גידול קנאביס פעיל ומנהלת פעילות שוטפת בתחום מזה כעשור.

אהוד ברק (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)
אהוד ברק: מהיום יו”ר חברת קנאביס רפואי (צילום: יונתן סינדל, פלאש90)

כפי שחשפנו לראשונה במגזין התמזגה לאחרונה קנדוק עם החברה הציבורית ‘אינטרקיור’, שרכשה 50% ממניותיה בעבור 8.2 מיליון ש”ח ונסחרת מאז בבורסה הישראלית.

מינויו של ברק מתבצע על רקע השלמת העסקה של אינטרקיור לרכישת שליטה משותפת ב קנדוק והחתימה על התחייבות לרכישת מלוא הבעלות, 100%, בקנדוק.

במסגרת תפקידו יוביל ברק את אסטרטגיית הצמיחה הגלובלית ופיתוח העסקים הבינלאומי של החברה.

אינטרקיור הפכה בעקבות ההסכם עם קנדוק לחברה הציבורית הראשונה והיחידה בבורסה בת”א המחזיקה בחברה בעלת רישיון פעיל וקבוע לכל שרשרת הערך הקיימת בקנאביס רפואי.

בכפוף לאישור תנאי כהונתו על ידי האורגנים המוסמכים של החברה יהיה זכאי ברק לתגמול חודשי של 10,000 דולר בחודש בגין היקף משרה שלא יפחת מ- 40 שעות חודשיות, וכן להקצאת אופציות המירות למניות רגילות של החברה בשיעור של כ-5% מהון המניות המונפק של החברה בדילול מלא, במחיר מימוש ממוצע של 320 אגורות למניה המגלם פרמיה של כ-60% על מחיר המניה בבורסה.

קנדוק הינה אחת מוותיקות ענף הקנאביס בישראל והינה בעלת תקן IMC-GAP. נכון להיום היא מטפלת באופן שוטף באלפי מטופלים ובקרוב אמורה חברת ‘אינטקיור’ לשנות את שמה ל’קנדוק’ בכדי לשמר את הותק של המותג שבנתה החברה המקורית.

יש לציין שמינויו של ברק לתפקיד עוד דרוש אישור סופי של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, שצפוי לאשרו.

אהוד ברק הודיע לפני מספר חודשים גם על תמיכתו בהפסקת הפללת צרכני קנאביס בישראל.

כזכור לאחרונה דווח על מינוי של בכירים אחרים לשעבר במשק הישראלי לתפקידים בחברות קנאביס חדשות, לדוגמה שר המשפטים לשעבר חיים רמון שמייעץ לאחת ושרת החקלאות לשעבר אורית נוקד החברה באחרת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר