תוצאות הבחירות: טראמפ נשיא ארה”ב – נצחון ענק למריחואנה

יום היסטורי: דונלד טראמפ הוא הנשיא ה-45 של ארה”ב ומהיום קנאביס חוקי ב-4 מדינות נוספות בארה”ב (8 בסה”כ): קליפורניה, מיין, מסצ’וסטס ונבאדה שאישרו לגליזציה מלאה כולל פתיחת חנויות קנאביס חוקיות מצטרפות ל-4 שכבר עשו זאת. סיכום בחירות 2016 בארה”ב. נאום הניצחון:

https://www.facebook.com/FoxNews/videos/10154776989196336/

20 שנים בדיוק לאחר שהמציאה את פטנט הקנאביס הרפואי ב-1996 מאשרת קליפורניה ברוב של 56% את הצעת החוק ללגליזציה מלאה, יחד עם עוד 3 מדינות נוספות שגם בהן עמדה שאלת הלגליזציה למשאל עם: נבאדה (54%), מסצ’וסטס (54%) ומיין (51%).

לאור התוצאות ויחד עם 4 מדינות שכבר עשו זאת בשנים קודמות, כמעט חמישית ממדינות ארה”ב כבר אישרו למעשה קנאביס חוקי. את נתון זה הגדיר השבוע הנשיא היוצא ברק אובמה כסלילת הדרך ללגליזציה מלאה גם על ידי הממשל הפדרלי.

תוצאות משאלי העם - לגליזציה וקנאביס רפואי
תוצאות משאלי העם – לגליזציה וקנאביס רפואי

בבחירות לנשיאות זכה דונלד טראמפ (276 אלקטורים) – שהופך לנשיא ה-45 של ארה”ב. טראמפ תמך בלגליזציה בעבר אך מאז התמתן מעט. לבסוף הודיע במהלך הקמפיין כי יאפשר לכל מדינה בארה”ב לפעול לפי שיקול דעתה בנושא.

בסך הכל אושרו כאמור 4 מתוך 5 הצעות החוק ללגליזציה, כמו גם 4 מתוך 4 הצעות החוק לקנאביס רפואי: בארקנסו, פלורידה, מונטנה ודקוטה הצפונית.

נצחון למריחואנה

על פי החוק החדש בקליפורניה תושבים בגילאי 21+ יוכלו מעתה להחזיק, להשתמש ולחלוק עד 28 גרם קנאביס ולגדל עד 6 צמחי קנאביס בביתם לשימושם האישי.

קליפורניה תהפוך גם למדינה הראשונה בארה”ב שתפתח ‘קופישופס’ – חנויות קנאביס המתירות עישון במקום – בהן יוכלו הלקוחות לצרוך את הקנאביס מיד לאחר הרכישה בדומה לנעשה באמסטרדם וברצלונה. מס של 15% יוטל על מוצרי הקנאביס.

בכך שקליפורניה אישרה לגליזציה היא השלימה למעשה ‘בינגו’ של מדינות קנאביס חוקי בחוף המערבי של ארה”ב. העוצמה הכלכלית האדירה, העובדה שניתן יהיה לפתוח קופישופס, הנסיון העשיר שלה בגידולי קנאביס רפואי, תנאי מזג האוויר המושלמים והאווירה הכללית במדינת החוף ההוליוודית – צפויים להפוך את קליפורניה ל’מכה’ של הקנאביס העולמי.

בנבאדה תותר החזקה של עד 28 גרם קנאביס וגידול של עד 6 צמחים לשימוש אישי לגילאי 21 ומעלה. כמובן שחנויות קנאביס תפתחנה בכל רחבי המדינה, כולל וכנראה בעיקר בבירת ההימורים העולמית לאס וגאס. מס של 15% יוטל על מוצרי הקנאביס.

במסצ’וסטס התושבים יהנו מהרשאה להחזיק עד 280 גרם בבית ועד 28 גרם בציבור, כמו גם לגדל עד 6 צמחי קנאביס לכל אדם מעל גיל 21. חנויות קנאביס תפתחנה בתוך כשנה. מס של 15% יוטל על מוצרי הקנאביס.

במיין יוכלו התושבים להחזיק עד 70 גרם לשימוש עצמי, וכן לגדל בבית עד 6 צמחים בוגרים ו-12 צמחים צעירים במקביל. בדומה לקליפורניה גם במיין מאפשר החוק החדש פתיחת ‘קופישופס’ בהן יוכלו הלקוחות גם לצרוך את הקנאביס שרכשו. מס של 15% יוטל על מוצרי הקנאביס.

יש לזכור שבעוד ההיתר להחזיק קנאביס ייכנס לתוקפו כבר ממחר, ייקח עוד זמן עד שהחנויות החוקיות יפתחו, ככל הנראה בתוך שנה.

מתוך כל 9 הצעות החוק ללגליזציה וקנאביס רפואי אושרו 8, מה שבהחלט מראה סימן לעתיד. רק באריזונה נדחתה הצעת החוק ללגליזציה (47% הצביעו בעד מול 53% נגד).

כדי לצפות במפת הלגליזציה לחצו על כפתור “Ballots Measures” למעלה ואז על כפתור “Marijuana”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר