אי בקריביים מתכנן להפוך את הקנאביס לחוקי

אנטיגואה וברבודה, שכבר אישרה לפני חודשיים החזקה וגידול ביתי של קנאביס לשימוש עצמי, בדרכה אולי להפוך למדינה השנייה בעולם אחרי אורוגוואי שמאשרת לגליזציה של קנאביס. זה לפחות מה שמתכנן ראש הממשלה בעצמו, שמסר התנצלות רשמית על רדיפת הצרכנים והודיע על הקמת ענף קנאביס רפואי.

העובדה שחוקי הסמים בכלל והקנאביס בפרט נחקקו גם כדי להקל על הממשלה לחבל בפעילות ארגונים של כהי עור בארה"ב, כבר נחשפה. "האם ידענו שאנחנו משקרים? בודאי," הסביר לאחרונה בראיון יועצו של הנשיא לשעבר ריצ'רד ניקסון.

גסטון בראון (Gaston Browne), ראש ממשלת אנטיגואה וברבודה (מדינה שהיא בעצם קבוצת איים קריביים קטנים באוקיינוס האטלנטי), מעלה כעת טענה זו בעצמו בפומבי, בין השאר כהסבר לתכניתו להסדיר את תחום הקנאביס במדינה.

גסטון בראון, ראש ממשלת אנטיגואה וברבודה
גסטון בראון, ראש ממשלת אנטיגואה וברבודה

בהודעה לעיתונות שפירסמה לשכתו מטעמו מודיע רה"מ בראון על הסדרה של קנאביס "לשימושים רפואיים ואחרים" ובעיקר מתנצל על שנים של רדיפה ודמוניזציה של צרכני הקנאביס במדינה, בדגש על מאמיני דת הראסטפארי הרואים בקנאביס כמרכיב באמונה שלהם.

לדברי בראון הם הפכו בחסות הממשלות מן העבר לקורבן למדיניות הסמים הנוקשה, ומאחר והשימוש בקנאביס כיום הוא כבר מקובל ומהווה חלק בלתי נפרד מהתרבות, יש לאשר את השימוש שלו בחוק תחת רגולציה ופיקוח.

לצד אי הפללה מלאה של החזקה (עד 15 ג') וגידול (עד 4 שתילים) של קנאביס לשימוש עצמי שכבר אושרה באנטיגואה וברבודה בתחילת השנה (פברואר 2018), הודיע בראון על הקמת ענף קנאביס רפואי חדש.

"האיסור על קנאביס, המכונה 'מלחמה בסמים', לא נובע מדאגה לבריאות הציבור, אלא כדי לשרת אינטרסים גזעניים, פוליטיים וכלכליים של הכוחות הגלובליים באותם זמנים," מסר בהודעה לעיתונות.

"עלינו להתנצל בפני קהילת הראסטפארי על דמוניזציה וברוטליזציה שנכפתה עליהם על ידי המשטרה ורשויות ממשל בגלל חוקי האיסור," הוסיף. "ממשלתי פועלת כעת לכיוון שימושים רפואיים ואחרים בתוצר טבעי זה ועל כן ראיתי לנכון להציג התנצלות כנה ואמיתית כלפיהם".

"השימוש במריחואנה הוא מקובל חברתית ולמעשה מהווה חלק מהתרבות שלנו," הסביר כאמור, אך הדגיש כי "יחד עם זאת הממשלה אינה מעודדת את השימוש בקנאביס ומתנגדת לכל דבר שמעשנים אותו".

אנטיגואה וברבודה
אנטיגואה וברבודה, מדינה שהיא שלושה איים יפים הנהנים מתיירות חוץ עשירה


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button