פחות בני נוער משתמשים בסמים מאז אושרו חוקי לגליזציה

סקר ענק הנערך באוניברסיטת מישיגן מדי שנה ובודק את השימוש בסמים שונים בקרב 40 אלף בני נוער, חושף כי מאז אושרה הלגליזציה ירד היקף השימוש בכל סוגי הסמים, בעיקר בסמי פיצוציות מסוכנים, הרואין ומתאמפטמינים. במקביל, היקף השימוש במריחואנה כמעט ולא השתנה כלל.

סקר ‘מנטרים את העתיד’ (MTF) של אוניברסיטת מישיגן, בודק בכל שנה את השימוש בסמים שונים בקרב 40 אלף בני נוער ביותר מ-400 בתי ספר ברחבי ארה”ב. התוצאות השנתיות מראות ירידה ניכרת בצריכת כל סוגי הסמים, בקרב כל קבוצות הגיל שנבדקו, שהחלו מאז אישור חוקי הלגלזציה בוושינגטון וקולורדו בשנת 2012.

מאז הלגליזציה: פחות בני נוער משתמשים בסמים

תוצאות הסקר לשנת 2015 שפורסמו אמש, מראות כאמור ירידה ניכרת בשימוש של בני הנוער בכל סוגי הסמים, כולל סמי פיצוציות, אלכוהול, סיגריות, הרואין, מתאמפטמינים ואקסטזי.

אחד הנתונים החשובים ביותר שעלו מתוצאות הסקר הוא רמת צריכת האלכוהול והסיגריות בקרב בני נוער, שהגיעה השנה לרמה הנמוכה ביותר מאז החל הסקר בשנת 1975. בעבר סיפרנו לכם על סקר אחר, שהראה עוד ב-2012 כי בני נוער אמריקאיים מעשנים יותר מריחואנה מאשר סיגריות.

סמי פיצוציות
מאז הלגליזציה: פחות בני נוער מסתכנים בצריכת סמי פיצוציות מסוכנים

כמו כן, מראות תוצאות הסקר כי השימוש בסמי פיצוציות (כגון ‘נייס גאי‘, ‘K-2′, W’, ‘ספייס’ וכדומה) בקרב בני נוער בכיתות י’-יב’ ירד בכ-50% אחוז מאז הלגליזציה, ואילו בקרב בני נוער בכיתה ח’ ירד השימוש בסמי הפיצוציות בכ-25%.

אחוזי השימוש בהרואין ואקסטזי בקרב בני הנוער נמצא בירידה מתמידה מאז שנת 2008, שהמשיכה גם בתוצאות שפורסמו השנה. מאז שנת 2012 ירד אחוז השימוש בהרואין בכ-66% בקרב בני נוער בכיתה יב’ ובכ-55% בקרב בני הנוער הצעירים יותר, אך בשל המספרים הנמוכים בפועל לא מדובר בשינוי של ממש.

מעדיפים מריחואנה על פני סמים

במקביל לירידת שנרשמו בשימוש של בני הנוער בכל סוגי הסמים, השימוש הכולל במריחואנה דווקא כמעט ולא השתנה כלל מאז שנת 2010. במקביל, אחוז בני הנוער המפחדים להשתמש במריחואנה או רואים את השימוש בה כסיכון, ירד בצורה משמעותית במשך העשור האחרון.

“אם יש פחד, יש מניעה מלהשתמש בחומר מסוים,” אמר פרופסור לויד ג’ונסטון (Lloyd Johnston) המוביל את הסקר, “אך ניתן לראות שהסיכון והפחד ירדו בצורה משמעותית.”

חוסר השינוי בהיקף השימוש במריחואנה, מראה כי ההשפעה העיקרית של הלגליזציה היא העלאת המודעות הציבורית וניפוץ המיתוסים אודות הסכנות הכרוכות בה.

תוצאות הסקר:

http://www.monitoringthefuture.org//pressreleases/15drugpr_complete.pdf

ראו עוד:
4 סיבות מדוע צעירים אוהבים לעשן מריחואנה
ניו ג’רזי: תלמידים חולים רשאים לצרוך קנאביס בלימודים
נתונים רשמיים: לגליזציה לא מגבירה שימוש של צעירים במריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר