מגלגל...

סיכום בחירות בארה”ב: לגליזציה בקולורדו ובוושינגטון, קנאביס רפואי במונטנה ומסצ’וסטס

לילה של בחירות בארה”ב: אזרחים ב-6 מדינות שהשתתפו בבחירות לנשיאות, נתבקשו להצביע גם בנוגע ללגליזציה של קנאביס. לפניכם התוצאות.

ב-3 מדינות – קולורדו, וושינגטון ואורגון – הצביעו האזרחים בנוגע לחוקי לגליזציה של קנאביס שיבטלו את ההפללה של הצרכנים ויתירו גידול והחזקה של מריחואנה וחשיש לשימוש עצמי. התוצאות מראות כי בוושינגטון וקולורדו עשו המצביעים היסטוריה ואישרו לגליזציה של קנאביס במדינה. באורגון דחו המצביעים את הצעת החוק החדשה.

ב-3 מדינות – מסצ’וסטס, מונטנה וארקנסו – הצביעו האזרחים בנוגע לחוקי לגליזציה של קנאביס למטרות רפואיות בלבד. התוצאות מראות כי במסצ’וסטס ובמונטנה בחרו המצביעים לאשר את הצעות החוק. בארקנסו נדחתה ההצעה.

ראו עוד: מה חושבים המועמדים לנשיאות ארה”ב על לגליזציה של מריחואנה?

לפניכם פירוט מלא של ההצעות שנתקבלו ולא נתקבלו בבחירות בארה”ב:

לגליזציה של קנאביס

בעד

קולורדו – לגליזציה של קנאביס

ברוב של 54% מול 46%, בחרו הבוקר מצביעים בקולורדו לאשר את “הצעת חוק 64″ (Amendment 64), הקוראת לאשר בחוק החזקה של עד 30 גרם מריחואנה לשימוש עצמי וגידול ביתי של עד 6 שתילי קנאביס לבוגרים מעל גיל 21. בטווח הארוך קוראת ההצעה למיסוד ממשלתי של ייצור והפצת קנאביס לבעלי עסקים שיחזיקו ברשיון מתאים. ההצעה כאמור – עברה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.

בעד

וושינגטון – לגליזציה של קנאביס

ברוב של 55% מול 45%, בחרו הבוקר מצביעים בוושינגטון לאשר את ”הצעת חוק I-502″ הקוראת למיסוד של ייצור ומכירה של קנאביס לשימוש עצמי למבוגרים. ההצעה גם מסירה את ההגדרה הפלילית מהחזקה של עד 30 גרם קנאביס לשימוש עצמי. ההצעה כאמור – עברה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.

נגד

אורגון – ההצעה ללגליזציה נדחתה

ברוב של 55% מול 45%, בחרו הבוקר מצביעים באורגון לדחות את ”הצעת חוק 80″ (Measure 80) אשר קראה לאפשר פיקוח של המדינה אחר ייצור והפצת קנאביס למבוגרים מעל גיל 21 וכן לאפשר גידול קנאביס באופן פרטי לשימוש עצמי בלבד. ההצעה כאמור – נדחתה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.

דטרויט, מישיגן – הפסקת הפללה של עד 30 גרם קנאביס

ברוב מוחץ של 65% מול 35% בחרו הבוקר מצביעים בדטרויט בנוגע ל”הצעה M (Proposal “M), אשר מסירה את ההגדרה הפלילית מהחזקה של עד 30 גרם קנאביס לשימוש עצמי.


לגליזציה של קנאביס רפואי

בעד

מסצ’וסטס – לגליזציה של קנאביס רפואי

ברוב של 63% מול 37%, בחרו הבוקר מצביעים במסצ’וסטס לאשר את “הצעת חוק 3″ (Question 3), הקוראת להסיר את ההגדרה הפלילית ו/או הענישה האזרחית בכל הנוגע להחזקה ושימוש עצמי של קנאביס למטרות רפואיות. ההצעה גם קוראת למדינה להסדיר ולפקח על הקמת 35 מתקנים לייצור והפצת קנאביס למטופלים בעלי רשיון רפואי. בנוסף, תאפשר ההצעה למטופלים לגדל בביתם שתילי קנאביס בהתאם לעמידה בתנאים מסויימים. ההצעה כאמור – עברה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.

בעד

מונטנה – לגליזציה של קנאביס רפואי

ברוב של 57% מול 43%, בחרו הבוקר מצביעים במונטנה לאשר את ”הצעת חוק 124″ (Referendum 124) אשר תאפשר שימוש בקנאביס למטרות רפואיות בלבד כך שאזרח המעוניין לצרוך קנאביס יוכל לעשות זאת בתנאי שיקבל אישור רפואי מרופא מומחה. הצעת החוק היא למעשה עדכון של הצעת חוק דומה שעברה בשנת 2004. ההצעה כאמור – עברה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.

נגד

ארקנסו – ההצעה ללגליזציה של קנאביס רפואי נדחתה

ברוב של 51% מול 49%, בחרו הבוקר מצביעים בארקנסו לדחות את ה-MA5 – “הצעה מס’ 5″ (Measure 5) – הקוראת לאשר בחוק שימוש בקנאביס רפואי לבעלי רשיון רשמי של המדינה. הצעה זו קוראת לאפשר החזקה של עד 15 גרם קנאביס לאדם לצרכים רפואיים בלבד ביניהם סרטן, קרוהן, פיברומיאלגיה ופוסט טראומה. ההצעה היתה מאפשרת גם להסדיר בחוק ‘מועדוני חמלה’ אשר יספקו קנאביס לאותם מטופלים בעלי רשיון ואף אפשרות גידול עצמי של עד 6 שתילים לאדם בתנאים מסויימים. ההצעה כאמור – נדחתה.
לתוצאות הסופיות לחצו כאן.


במחקר שנערך ע”י מכון מחקר במקסיקו, נמצא כי במידה ואכן יעברו ויתקבלו חוקי הלגליזציה במדינות ארה”ב הנ”ל, ייפגעו קרטלי הסמים ומשפחות הפשע במקסיקו ביותר ממיליארד דולר.

אנו מקווים כי השינויים הצפויים בחוקי הקנאביס במדינות ארה”ב ישפיעו בהמשך על מדיניות הממשל הפדרלי ובהתאמה גם על המדיניות בישראל המושפעת רבות מזו האמריקאית.

ראוי לציין: החוק הפדרלי בארה”ב – העולה על החוקים המדינתיים – קובע שקנאביס הוא סם מסוכן מדרגה ראשונה. ההחלטה לא שונתה בדיון שנערך בחודש שעבר וייתכנו התנגשויות מסויימות בין החוק המדינתי לחוק הפדרלי כפי שקרה לא אחת באוקלנד, קליפורניה ועוד…

ראו עוד: סיווגה של המריחואנה כסם מסוכן לא ישתנה – כך קבע בית המשפט האמריקני בדיון שנערך השבוע
ראו עוד: המשטרה הפדראלית פושטת על “אוקסטרדם” – אוניברסיטת הקנאביס בקליפורניה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר