ניו יורק: הקלות בעונשים על שימוש עצמי במריחואנה

ראש עיריית ניו יורק, מייקל בלומברג, הודיע כי שימוש עצמי במריחואנה לא יהווה עילה למעצר ומתכנן להעביר חוק להפסקת הפללה עוד השנה.

מייקל בלומברג - ניו יורק
מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק

מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק (NYC), הודיע ביום חמישי השבוע כי מי שייעצר בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי לא יבלה את הלילה במעצר. בלומברג ציין עוד כי השינוי ייכנס לתוקפו בתחילת החודש הבא וכי בכוונתו להעביר חוק הפסקת הפללה (דה-קרימינליזציה) מסודר עוד במהלך שנת 2013.

“אנחנו יודעים שעלינו לעשות יותר למען הגנה על תושבי ניו יורק, ובמיוחד אלו הצעירים, מלהתחיל את חייהם עם רישום פלילי,” אמר בלומברג. “אני תומך בהצעתו של מושל ניו יורק, אנדרו קומו, לשינוי בחוק הסמים והגדרת החזקת מריחואנה בכמויות קטנות כעבירה מנהלתית ולא כעבירה פלילית ואני מקווה שנוכל להעביר את השינוי בחוק עוד השנה.”

“המצב הנוכחי בו מי שנתפס עם כמות מריחואנה לשימוש עצמי נאלץ לבלות לילה במעצר הוא לא תקין ואנחנו נשנה זאת כבר החל מהחודש הבא,” הוסיף בלומברג. “מי שייעצר ויציג תעודת זהות יוזמן למשפט וישוחרר לביתו. זה הדבר הנכון לעשות וזה יאפשר לכוחות המשטרה להתמקד בדברים חשובים יותר להם הם נדרשים.”

ראו עוד: מושל ניו-יורק לשעבר מצטרף לתומכים בלגליזציה של מריחואנה
ראו עוד: משטרת ניו-יורק מזייפת אישומים בנוגע לתפיסות של סמים

בעשור האחרון מאז היבחרו של מייקל בלומברג לראשות עיריית ניו יורק, משטרת ניו יורק ביצעה מעל ל-400,000 מעצרים בגין החזקת מריחואנה בשווי מוערך של למעלה מ-600 מיליון דולר. טענות רבות הופנו לראש העיר בביקורת על כך שאחוז גבוה במיוחד מהמעצרים הוא של צעירים מקסיקנים ושחורים וזאת על אף העובדה שצעירים לבנים מעשנים יותר.

גם זה בטח יעניין אותך

בחמש השנים האחרונות ביצעה משטרת ניו יורק יותר מעצרים בגין החזקת מריחואנה מאשר בכל 24 השנים הקודמות וכעת נראה שתקווה חדשה מגיעה לצרכני הקנאביס בעיר כחלק מגל הלגליזציה ששוטף את ארה”ב והעולם.

צפו בדיווח:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר