טוען...

מחקר: 25% פחות מתים מתרופות – במדינות עם קנאביס רפואי

מחקר חדש שנערך בארה”ב מצא כי במדינות בהן עברו חוקי קנאביס רפואי לטיפול בכאבים ותופעות בריאותיות אחרות, נרשמו 25% פחות מקרים של מוות כתוצאה משימוש לא נכון בתרופות.

מחקר חדש שפורסם אתמול (ב’) בירחון JAMA, מצא כי במדינות בהן עברו חוקים להקלה על השימוש בקנאביס לטיפול בכאבים כרוניים ושאר מחלות ותופעות בריאותיות, נרשמה ירידה חדה במספר המתים בתוצאה משימוש לא נכון שהוביל למנת יתר של אופיואידים.

במחקר, שמצא בין השאר כי מספר המתים מתרופות מרשם עלה באופן תדיר בין השנים 1999 ל-2010, מצא עוד כי במדינות בארה”ב, אשר התירו שימוש במריחואנה רפואית, נרשמו בממוצע 25% פחות מקרי מוות כתוצאה משימוש לא נכון בתרופות.

מרקוס באשובר
ד”ר מרקוס באשובר

“אנשים שהגיעו אליי לאחר טיפול במריחואנה אמרו שהם הפחיתו משמעותית את השימוש בתרופות,” הסביר מנהל המחקר ד”ר מרקוס באשובר מאוניברסיטת פנסילבניה. “אז החלטנו לבדוק את הנתונים בכל המדינות והופתענו לגלות שההבדל היה גדול כל כך.”

“באופן כללי, במדינות עם חוקי מריחואנה רפואית נרשמו בשנת 2010 כ-1,700 פחות מקרי מוות כתוצאה ממנת יתר של תרופות לשיכוך כאבים, מאשר מה שהיינו מצפים לו בהתבסס על הנתונים משנים קודמות,” הוסיף.

בכל שנה מתים בארה”ב עשרות אלפי אזרחים משימוש בתרופות מרשם, במה שכבר הפך למגיפה של ממש. מאלכוהול מת אדם בעולם בכל 10 שניות. מקנאביס איש מעולם לא מת.

קנאביס נמצא כבר בעשרות מחקרים ככזה שמפחית באופן חד ביותר את השימוש בתרופות. בסקר שפורסם לאחרונה דיווחו חולי כאב כי מריחואנה הצליחה לעזור בעשרות אחוזים יותר ממה שעשו תרופות המרשם המקובלות כגון סימבלטה, ליריקה וכד’.

ראו: ממשלת ישראל: תמות ולא תקבל קנאביס
ראו עוד: “רובין וויליאמס התאבד בגלל תרופות”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר