טוען...

מחקר ישראלי: יותר קנאביס – פחות תרופות

דו”ח חדש שהופק על ידי חברת הקנאביס הרפואי ‘תיקון עולם’ מציג נתונים מדהימים: ירידה של 73% בצריכת תרופות, 96% שביעות רצון מהטיפול ו-69% הקלה כבר לאחר שימוש ראשון. עוד נמצא כי גם שימוש “כבד” בקנאביס אינו גורם לפסיכוזה.

2,041 חולים מטופלים בקנאביס רפואי בישראל, הצורכים בין 0.6 גרם קנאביס ל-2 גרם ליום (בין 15 ג’ ל-60 ג’ בחודש), השתתפו בסקר שביעות רצון מיוחד שנערך על ידי חברת ‘תיקון עולם‘. הבוקר (א’) מתפרסמות תוצאות המחקר לראשונה ומציגות נתונים יוצאי דופן.

הסקר, שמאפשר למעשה לבדוק את השפעת הקנאביס על צרכנים הנחשבים ל”כבדים” במיוחד, מראה כי בניגוד לטענות הרשויות, קנאביס אינו גורם לפסיכוזה, להזיות או להפרעות בקצב הלב. בסך הכל מוביל השימוש בקנאביס לירידה חדה בצריכת תרופות מרשם ומשככי כאבים ותופעת הלוואי המשמעותית היחידה הינה “יובש בפה”.

73% פחות תרופות

על פי נתוני הדו”ח, חולים שהחלו טיפול בקנאביס רפואי דיווחו על ירידה של 73% בצריכת תרופות! – נתון גבוה אף יותר מזה שנמצא ב”מחקר הנעלם” של קופת חולים ‘מכבי’ שמצא ירידה של בין 30% ל-50%. המחקר נגנז אז על ידי הקופה, כפי הנראה בעקבות לחצים. בדיון שנערך בכנסת בעניין זה, נזף ח”כ חיים כץ בנציג הקופה שסירב לפרט את תוצאות המחקר (צפו בקטע מן הדיון הסוער).

עוד מצא הדו”ח כי בסך הכל דיווחו 76% מהמטופלים על ירידה בצריכת תרופות מרשם ומשככי כאבים. 96% מהמטופלים דיווחו כי הם מרוצים מהטיפול – יותר מכל תרופה אחרת בעולם. 69% מהמטופלים דיווחו על הקלה בתסמיני מחלתם כבר ביום הטיפול הראשון. קנאביס הצליח על פי הנתונים כמעט להכפיל את רמות התיאבון, השינה, ההקלה בכאבים, היכולת לאכול ויכולת הריכוז.

תופעות הלוואי זניחות

במסגרת הסקר נשאלו המטופלים כיצד משפיע לרעה הקנאביס על אורח חייהם. בין השאלות הוצגה רשימת תופעות לוואי המקושרות בדרך כלל לצריכת קנאביס. בניגוד לכל טענות המתנגדים ולטיעוני הרשויות השונות, הנתונים מראים כי תופעות הלוואי הינן זניחות ביותר, בוודאי בהשוואה לתרופות מקובלות הנמצאות בשימוש חופשי, הן במרשם והן ללא מרשם.

על פי הדו”ח נמצא כי רק 5% מהמטופלים דיווחו כי חוו “הזיות” בשימוש קבוע ויומיומי בקנאביס. 9% דיווחו כי חוו “בלבול”. 8% דיווחו על שינוי בקצב הלב ו-8% על כאבי ראש. תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא “יובש בפה”, עליה דיווחו כ-49% מהמטופלים.

נתון מעניין נוסף הוא זה שמנפץ לרסיסים את טענות מתנגדי הקנאביס והרשויות למלחמה בסמים: מתוך 2,041 המטופלים – הצורכים כאמור כמויות גדולות במיוחד של קנאביס באופן יומיומי קבוע – רק 3 דיווחו כי נכנסו לאשפוז פסיכיאטרי בעקבות השימוש.

נתון זה, העומד על 0.1% בלבד, הוא נמוך בהרבה מהאשפוזים הפסיכיאטרים בקרב האוכלוסיה הכללית (2%) וכן מאחוז האשפוזים הנגרם עקב שימוש בתרופות מרשם מקובלות.

ראו עוד:
יותר קנאביס – פחות מתאבדים
יותר קנאביס – פחות אלכוהול ותאונות דרכים
יותר קנאביס – פחות מתים מתרופות
83% מחולי הסרטן מרוצים מהטיפול בקנאביס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר