הרב הריח ופסק: קנאביס רפואי כשר לפסח

“הריח מרפא”: צפו ברב קנייבסקי, מהמוערכים והמקובלים ביותר בעולם הדתי בישראל, מקבל צמח קנאביס טרי ובודק האם הוא כשר לפסח. פסיקתו: קנאביס רגיל כשר לפסח לאוכלי קטניות בלבד. קנאביס רפואי מחווה מורשית – כשר לפסח לכולם:

לפני מספר חודשים אישר האיגוד האורתודוקסי (OU Kosher), תאגיד הכשרות הגדול בעולם, כי הקנאביס של חברת Vireo Health הניו יורקית הוא כשר לפסח. בעקבות ההודעה פרסמו רשתות תקשורת בכל העולם את הידיעה המשמחת, וזאת למרות שכבר לפני מספר שנים אישר הרב חגי בר גיורא דברים דומים.

עם זאת, בעוד שקנאביס נקבע ככשר לפסח לעישון בכל מקרה, קבע אז הרב כי כאשר מדובר באכילת קנאביס הרי שהוא כשר לאוכלי קטניות בלבד (בעיקר מעדות ספרד) – זאת מאחר וישנו חשש שמא דגנים נגעו בצמח באחד משלבי הגידול או האריזה שלו – שאינם מפוקחים כמובן בשוק החופשי (השחור).

כעת לראשונה מקבל הקנאביס הרפואי חותמת כשרות מלאה לפסח – הן לעישון והן למאכל, ללא חשש קטניות, כך שגם אשכנזים יכולים להיות.

חברת הקנאביס הרפואי הישראל ‘שיח‘ פנתה לאחד הרבנים המוערכים ביותר, הרב חיים קנייבסקי, וביקשה ממנו ומהרב יצחק זילברשטיין להידרש לסוגיה המעניינת.

לאחר בחינת הצמח ובדיקת הליך הייצור, ולאחר שוידא שאין כל חשש לנוכחות של דגנים בצמח, קבע הרב כי אכן קנאביס רפואי שגדל בחווה מבוקרת ומפוקחת הינו כשר לפסח ללא חשש קטניות.

עם זאת הודגש כי הקנאביס כשר לפסח לאוכלי קטניות רק אם גדל כאמור תחת פיקוח – כלומר שקנאביס שנרכש בשוק השחור יש בו חשש לקטניות.

“הריח מרפא,” קבעו הרבנים ובירכו על הקנאביס “בורא מיני בשמים ונאמר אמן”.

אישור כשרות - קנאביס כשר לפסח

הרב קניבסקי: קנאביס רפואי כשר לפסח לאוכלי קטניות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר