“הסטלן המהיר בעולם” – רץ המרתונים שמעשן קנאביס

רץ מרתונים אמריקני שפרש לפני שנתיים מעולם הריצה עקב בעיות רפואיות, בהן טיפל מאז באמצעות קנאביס, סיים השבוע בהצלחה את מרתון ההכנה לאולימפיאדה שנערך בלוס אנג’לס, ללא הכנה כלל. “קנאביס נותן לי איזון בחיים,” הוא אומר.

כריס ברניקל (Chris Barnicle), רץ מרתונים אמריקאי שפרש לפני שנתיים עקב בעיות רפואיות, סיים בשבוע שעבר בהצלחה את מרתון ההכנה האמריקאי לקריטריון האולימפי (U.S. Olympic Marathon Trials), כך על פי הדיווח.

במרתון ההכנה השתתפו 169 גברים אזרחי ארה”ב בניסיון להעפיל לאולימפיאדה, מתוכם הגיע כריס במקום ה-105 והאחרון. עקב העובדה שכריס הגיע למרוץ ללא הכנה כלל ואחרי שנתיים של פרישה רפואית, מדובר בהישג מדהים, אותו זוקף כריס לזכות הקנאביס.

כריס מסיים את המרתון:
https://twitter.com/Scooter_Gracey/status/698639190800510976

“הסטלן המהיר בעולם”

לפני 4 שנים היה כריס חבר בנבחרות הריצה המקצועיות של חברות הנעליים ‘אסיקס’ ו’ניו באלאנס’, ואף השיג תוצאה מצוינת של 1:04:29 בריצת חצי מרתון שהשתתף בה בשנת 2013. בזכות תוצאה זו הוא זכה בכרטיס לתחרויות הקריטריון האולימפי, אך בשל שברי מאמץ שאובחנו ברגליו הוא נאלץ לפרוש מעולם הריצה בשנת 2014.

בראיונות שנערכו עמו הודה כריס כי השתמש בקנאביס לאורך כל קריירת הריצה שלו, לצרכי פנאי מחוץ לשעות האימונים וכן לטיפול עצמי במחלת הקרוהן בה הוא חולה.

בשנה האחרונה הוא החל לשוב לאיתנו, חזר להתאמן בריצה באופן חובבני ואף זכה בתואר “הסטלן המהיר בעולם” כשניצח בריצת 4.2 קילומטר במסגרת תחרות “משחקי 420” שנערכה באוגוסט 2015 בסן פרנסיסקו, קליפורניה.

כריס ברניקל - רץ מרתונים אמריקאי ("הסטלן המהיר בעולם" )
כריס ברניקל – מקום 8 בארה”ב בריצת 10 ק”מ (2013)

“אני לא חושב שהריצה שלי משקפת עמדה כלשהי כלפי שימוש במריחואנה,” מסר כריס בריאיון, “אך דבר אחד אני יודע בוודאות והוא שה-THC עוזר להרגיע אותי ולמנוע ממני חרדה ועצבנות.”

למרות ניסיון העבר שלו עם הקנאביס, שלדבריו עזר לו להתמודד עם מחלת הקרוהן והכאבים שהיו כרוכים בפציעה, הוא סירב להשיב לשאלה האם צרך קנאביס לפני מרתון ההכנה.

כריס סיים את המסלול האולימפי, שנחשב לקשה במיוחד, בזמן של 3:45:34 שנחשב לגרוע יחסית מבחינת הקריטריון האולימפי. עקב בעיותיו הרפואיות כריס לא יוכל בכל מקרה להשתתף במשחקים האולימפיים, אך בעצם סיום המירוץ בהצלחה הוא הגיע להישג שאיש לא ציפה.

“לתקופה קצרה לא הייתי מעשן כי הייתי מאד מרוכז בריצה, אך הרגשתי את האפקט לרעה,” סיכם כריס את הריאיון, “אני מרגיש שקנאביס נותן לי איזון בחיים, ואיזון הוא אחד הדברים החשובים לי ביותר.”

כריס מסביר בראיון על היתרונות של הקנאביס:

ראו עוד:
5 סיבות טובות לא רפואיות להשתמש בקנאביס
מחקר גילה: ‘היי’ של ריצה הוא כמו ‘היי’ של מריחואנה
לוחם ה-UFC ניק דיאז הושעה ל-5 שנים בגלל שימוש במריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר