המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם

בפוסט קודם סיפרנו לכם על 10 יעדים מומלצים בחו”ל לחובבי הקנאביס. היום נספר לכם על יעדים שעדיף להימנע מלהגיע אליהם אם בכוונתכם לשלב מריחואנה או חשיש כחלק מהחופשה.

המדינות עם חוקי המריחואנה הקשוחים ביותר בעולם

דמיינו לעצמכם את הסיוט הבא: אתם יושבים לכם בארץ טרופית יפה שמעולם לא ביקרתם בה קודם, אוכלים אוכל טוב, שותים איזה שייק טעים, עושים מסאז’, מקלחת ויורדים בערב לשתות בירה בבר שליד בית המלון.
אחרי שתי בירות אתם פותחים בשיחה עם הבחור המקומי שיושב לידיכם והוא בנדיבותו מציע לכם קצת גראס.
שמחים ומאושרים על המזל הטוב שנפל בחלקכם אתם תופסים לכם פינה, מגלגלים איזה קטנה ומדליקים. כעבור שתי דקות אתם שומעים לפתע רעש מתכתי וצעקה: “POLICE! You’re coming with us now.” הם סוחבים אותך לניידת, ברקע צעקות בשפה זרה שאתה לא מבין אבל מזהה כמה מילים כמו Jail ו-Marijuana.
לא נעים בכלל…

איפה ממש לא כדאי לעשן מריחואנה

לפני שבועיים סיפרנו לכם על 10 מקומות בעולם המומלצים לביקור לחובבי קנאביס וכעת נספר לכם על 5 מקומות בעולם שעדיף לא להגיע אליהם אם אתם רגילים לשאכטה שלכם או לחילופין – להגיע ולא להתקרב למשהו שמזכיר מריחואנה או חשיש.

יפן

הציבור הכללי ביפן רואה במריחואנה כצמח של השטן. האנשים הממוצעים לא מחבבים צרכני מריחואנה וחשיש ולא יבואו לעזרתכם במקרה שמשטרה תתפוס אתכם בשעת מעשה.
חוק הקנאביס ביפן קובע שמי שנתפס אפילו עם ג’וינט אחד עלול לקבל עונש של עד 5 שנות מאסר בפועל פלוס עבודות פרך (ככה בשביל שלא יהיה משעמם…). הרשויות יהיו מעט יותק סבלניות אם זו הפעם הראשונה ואין רישומים קודמים בתיק הפלילי אך גם אז – העונש יכול להגיע לחצי שנת מאסר בפועל.
תיירים בדרך כלל לא נזרקים למאסר אך כנראה שתייר שנתפס כשברשותו אפילו ג’וינט אחד, יגורש מיד ולא יורשה לחזור עוד ליפן.

פיליפינים

גם בפיליפינים לא מקבלים את המריחואנה בהבנה. מי שנתפס עם מריחואנה או חשיש בפעם הראשונה יישלח ל”גמילה” של חצי שנה לפחות. מי שאמיץ (או טיפש) מספיק ונתפס בפעם השנייה, ייכנס לכלא לתקופה של בין 6 ל-12 שנות מאסר בפועל.
חמור מכך – מי שנתפס כשהוא מגדל צמח מריחואנה יקבל עונש שיכול לנוע בין מאסר עולם לעונש מוות.
חוק הקנאביס בפיליפינים קשוח ביותר ואף הוביל אזרח שנתפס כשברשותו שני ג’וינטים, היישר לבית הסוהר לתקופה של כ-15 שנה.

מלזיה

מלזיה היא מדינה נוספת שעדיף לא לנסות ולעשן בה מריחואנה או חשיש. החזקה של קנאביס יכולה להסתיים בעונש של עד 5 שנות מאסר וקנס של עד 20,000 רינגיט (בערך 6500 דולר).
אם נתפסת כשברשותך יותר מ-50 גרם מריחואנה אתה צפוי להיכנס לכלא לתקופה של 5 שנים לפחות ואם הואשמת בגידול צמח מריחואנה אתה כנראה תבלה את שארית חייך מאחורי סורג ובריח.
במקרה הגרוע ביותר – סחר בקנאביס בכמויות גדולות – העונש עלול להיות עונש מוות.

אינדונזיה

אם אתה גולש שנוסע לעיר באלי במלזיה (לישראלים אין אישור כניסה למלזיה מלבד לעיר באלי) בכדי להנות מהגלים המפורסמים או אם אתה טייל שמסתובב במדינות המזרח וחשבת לקפוץ ולבדוק את העיר המפורסמת, עדיף שתימנע מלנסות ולהשיג מריחואנה.
מי שנתפס כשברשותו אפילו ג’וינט אחד עלול לסיים את החופשה עם עונש של 4 שנות מאסר בפועל. אם הגעת מהודו למשל ושכחת חתיכת ג’אראס בתיק, אתה עלול לצאת משדה התעופה היישר למאסר של בין 5 ל-15 שנה.

איחוד האמירויות

החוקים הנוקשים ביותר בעולם אולי בנוגע לקנאביס הם אלו של איחוד האמירויות. מי שנתפס באיחוד האמירויות כשברשותו אפילו פירור של 0.0002 גרם, יקבל עונש של 4 שנות מאסר מינימום ללא אפשרות ערעור כלשהי.
מקרים חמורים יותר עלולים להסתיים בעונשי מאסר עולם.

לסיכום

מי שחובב מריחואנה ואינו רוצה לסיים חופשה נעימה באיזה חור מצחין בכלא במדינת עולם שלישי, עדיף שלא יגיע למדינות הנ”ל או לכל הפחות לא יתקרב לקנאביס בכלל כל עוד הוא נמצא במדינות אלו.
אם בכל זאת בחרתם לנסוע לאחת מהמדינות ומישהו הציע לכם איזה ג’וינט קטן – פשוט אימרו לא! הסיכון פשוט לא שווה את זה.
נותר לנו רק להשתתף בצערם של אזרחי אינדונזיה, יפן, הפיליפינים, מלזיה ואיחוד האמירויות שמעולם לא טעמו את טעם המריחואנה ולכבודם נדליק עכשיו ג’וינט הזדהות.
יש מספיק יעדים מומלצים לחופשה בחו”ל אשר בהם לא תהיה שום בעיה לעשן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר