בקרוב בג’מייקה: כספומטים לקנאביס בשדה התעופה

ג’מייקה מתכוונת להקים בשדות התעופה קיוסקים ובהם מכונות לממכר קנאביס לתיירים – זאת כדי להנות מרווחי מיסוי. “גם אם אין לך רשיון רפואי תוכל להצהיר כי אתה זקוק לו וקבל אישור עד 56 גרם,” מסביר מנהל היחידה לקנאביס רפואי במדינה.

https://www.facebook.com/knbis/videos/1022209194532934/

ביחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות של ג’מייקה (CLA) רוצים להציב בקרוב בשדות התעופה במדינה “קיוסקים” בהם יוכלו תיירים המגיעים לנופש להירשם ולרכוש קנאביס בצורה חוקית – זאת במטרה להרוויח ממיסוי המכירות.

על פי התכנית, הראשונית עדיין, תוצבנה באותם קיוסקים מכונות אוטומטיות כמו אלו הפועלות כבר היום בקולורדו ובוושינגטון, ומבוססות על ממשק שמאפשר את רכישת המוצרים רק לבעלי רישיון רפואי.

קנאביס לתיירים – רווח למדינה

בכדי לאפשר לתיירים לרכוש קנאביס “רפואי” יהיו לצד מכונות המכירה גם מכונות בהן ניתן יהיה להירשם ולקבל רשיון רפואי בקלות. כדי לקבל כרטיס לשימוש חוקי בקנאביס יצטרכו המעוניינים בכך “להכריז” כי הם זקוקים לקנאביס למטרת טיפול רפואי עצמי. בדוכני הסברה שיאוישו על ידי עובדים בעלי הכשרה רפואית והתמחות בטיפול בקנאביס יקבלו הנרשמים הדרכה.

היאסינת' לייטבורן, חבר ארגון ה-CLA עם אחד הדגמים שנבחנו לפרויקט
היאסינת’ לייטבורן לייטבורן, חבר ארגון ה-CLA עם אחד הדגמים שנבחנו לפרויקט

היאסינת’ לייטבורן (Hyacinth Lightbourne), חבר בוועד המנהל של הארגון, הסביר על פי הדיווח כי מכונות שכאלו הן הדרך הטובה ביותר לבצע רגולציה מדויקת על המכירות ולוודא שכל אדם הזקוק לקנאביס יוכל לקבל אותו בקלות.

“בקולורדו לבדה, עם אוכלוסיה של 5 מליון איש, מכרו בשנה שעברה קנאביס בשווי מיליארד דולר ואספו מיסים בשווי 135 מיליון,” הוסיף דלאנו סיברייט, מנהל ביחידה, וחשף את הסיבה העומדת מאחורי התכנית החדשנית.

רשיון רפואי ב”הכרזה עצמית”

בכדי לאפשר לתיירים לרכוש קנאביס שמוגדר כמצרך רפואי מבלי לעבור סחבת ביורוקרטית, יתווסף לחוק הקנאביס הרפואי במדינה סעיף של “הכרזה עצמית“, בעזרתו יוכלו תיירים להצהיר כי הם “מטפלים בעצמם” בקנאביס רפואי ולפיכך לרכוש עד 56 גרם של קנאביס לשימוש עצמי חוקי.

“אלו שאין בידם רשיון קנאביס רפואי יוכלו לעשות ‘הכרזה עצמית’ בדוכן ולקבל היתר שיהיה בתוקף לאורך שהותם במדינה,” מסביר לייטבורן ומפרט כי לתיירים יותר להחזיק עד 2 אונקיות של קנאביס (56 גרם).

מכונת קנאביס רפואי והנפקת רישיון (ג'מייקה)
מכונות קנאביס אוטומטיות – בקרוב בג’מייקה

כזכור בשנה שעברה אישרה ג’מייקה את החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס במדינה, שהיא גם אחת מ-5 היעדים המועדפים על חובבי קנאביס בעולם.

ראו עוד:
קנאביס הכניס לקולורדו יותר מיסים מאלכוהול
5 יעדי חופשה לחובבי הירוק
צפו: טיולי גאנג’ה בג’מייקה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר