בת 7 מטופלת בקנאביס רפואי

ילדה בת 7 הסובלת מלוקמיה (סרטן הדם) היא המטופלת הצעירה ביותר בקנאביס רפואי במדינת אורגון, ארה”ב.

אמה של הילדה טוענת כי היא מספקת לבתה כדורי קנאביס לבליעה בכדי לעזור לה להתמודד עם ההשפעות הקשות של הכימותרפיה. אביה של הילדה, שגר בנפרד מהמשפחה, מודאג מההשפעות של הקנאביס על התפתחות תקינה של המוח של בתו.

בת 7 חולה בלוקמיה
מיקיילה קומסטוק

מיקיילה קומסטוק אובחנה כסובלת מלוקמיה (סרטן הדם) לפני חצי שנה באביב 2012. אמה החליטה לטפל בה בעזרת שמן קנאביס רפואי. “כאמא, אני מתכוונת לעשות כל דבר שאוכל כדי לשמור על הילדה שלי בריאה,” אמרה ארין פרצ’ייס (25), אמה של מיקיילה. “בתי טוענת שהקנאביס עוזר לה עם התיאבון ועם השינה וגם גורם לה להרגיש נעים באופן כללי.”

“זה עוזר לי לאכול ולישון,” סיפר מיקיילה. “הכימותרפיה גורמת לך להרגיש כאילו אתה צריך להישאר ער כל הלילה.”

ראו עוד: קנאביס מרפא סרטן – והממשלה שלכם יודעת את זה

ג’סי קומסטוק (26), אביה של מיקיילה ובעלה לשעבר של ארין, היה מוטרד מאוד מההחלטה לטפל בביתו בעזרת מריחואנה והחליט לפנות לרשויות הרווחה ולמשטרה כדי שיעצרו את האם מלהמשיך את הטיפול. “היא היתה מסטולה לגמרי,” אמר קומסטוק. “כל מה שהיא רוצה לעשות כל היום זה לשכב במיטה ולשחק משחקי וידאו.”

קומסטוק עובד במדינת דקוטה רחוק מבתו ואשתו לשעבר ומשלם את תשלומי הביטוח של מיקיילה. קומסטוק סיפר לעיתונאים כי בחודש אוגוסט הגיע לבקר את בתו והבחין כי היא מתנהגת באופן מוזר. הוא החליט לקחת את מיקיילה למכון אבחון פרטי שם נמצא כי רמות ה-THC (החומר הפעיל בקנאביס) מקבילות לאלו של מבוגר המשתמש קבוע במריחואנה.

מיקיילה קומסטוק
“קנאביס הוא התרופה שלי וריפא אותי מסרטן”

גורמים במשטרה יצרו קשר עם אמה של מיקיילה בכדי לבחון את האישורים שקיבלה לשימוש בקנאביס רפואי ומשמצאו כי כל האישורים תקינים, הודיעו לאב כי אין דבר שיוכלו לעשות בכדי למנוע את הטיפול. קומסטוק, שבעבר עישן קנאביס בעצמו, סיפר כי הוא אינו מתנגד לשימוש בקנאביס בקרב בני 16 ומעלה אך הוא דואג להתפתחות תקינה של בתו.

ראו עוד: חוקרים מוכיחים שוב: קנאביס מרפא סרטן ומגן מפני התפתחות גידולים סרטניים בעתיד

“היא לא על סף מוות,” אמר קומסטוק. “היא תתגבר על המחלה בסופו של דבר ואני מודאג מהשפעות השימוש האינטסיבי בקנאביס בגיל כל כך צעיר ומהשלכותיו על עתידה של הילדה.”

למרות טענותיו של האב, אמה של מיקיילה, ארין, מטופלת בעצמה בקנאביס רפואי, מתעקשת שהקנאביס הינו תרופה. “מריחואנה היא צמח מרפא,” אמרה ארין. “היא עזרה גם לאבי החורג שסבל מסרטן העור.”

כשהסימפטומים של הלוקמיה בגופה של מיקיילה מתגברים, אמה מספקת לה מזון המכיל מעל 1 גרם קנאביס ביום המקבילים בערך ל-10 ג’וינטים. “בעזרת הקנאביס מצליחה מיקיילה לתפקד באופן תקין על אף המחלה הקשה וטיפולי הכימותרפיה הנוראיים,” אמרה ארין. “היא בדיוק כמו שהיתה קודם, היא ילדה רגילה לחלוטין.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר