ביהמ"ש קבע: תיקון עולם לא תוכל לגדל קנאביס

בעלי חברת "תיקון עולם", צחי כהן, יאלץ לוותר על הבעלות על החברה בה הוא מחזיק מזה כ-13 שנה, זאת בהוראת ביהמ"ש. החברה, מהותיקות והמפורסמות בעולם, מתכוונת לערער לביהמ"ש העליון.

חברת הקנאביס הותיקה והמפורסמת בישראל, "תיקון עולם", לא תוכל לגדל קנאביס בהוראת ביהמ"ש המחוזי, אלא אם בעלי החברה צחי כהן ימכור את חלקו בחברה (70%).

ההחלטה נתקבלה הבוקר (א') ע"י השופט אלי אברבנאל לאחר דיונים משפטיים ארוכים שהתנהלו בחודשים האחרונים בין החברה למשרד הבריאות. בנוסף חייב השופט את תיקון עולם בהוצאות משפט בסך 15,000 ש"ח.

משרד הבריאות טען כי בידיו מידע מודיעיני חסוי שהגיע מהמשטרה ולפיו בעלי החברה, צחי כהן, מעורב עם ארגוני פשיעה. בנוסף נטען כי בידי המשטרה עדויות לכך שכהן השתמש או משתמש בסמים, זאת שוב על בסיס מידע מודיעיני חסוי.

ביהמ"ש אסר לפרסם פרטים כלשהם לגבי מידע זה, אך קבע כאמור כי על בסיסו יישלל רישיון הגידול של החברה בישראל כל עוד כהן הוא הבעלים.

בשבועות האחרונים ניסתה תיקון עולם לשכנע את משרד הבריאות להסכים לכך שהחברה תמנה צוות מקצועי שיקבל לידיו את האחריות על החברה בנאמנות עיוורת, אך המשרד סירב.

משרד הבריאות והמשטרה התעקשו כי כהן יוותר על הבעלות על החברה וכך היא תוכל להמשיך בפעילות כרגיל, אך כהן סירב עד כה.

"ניכר כי המשיבים (משרד הבריאות) דנו בעניין בכובד ראש, ובחנו את הצעותיהם של העותרים (תיקון עולם) בנפש חפצה," כתב השופט. "בתום בחינת העניין הגיעו המשיבים למסקנה חד-משמעית ולפיה אין להיעתר לבקשתה של העותרת שעה שהעותר (צחי כהן) הינו בעל עניין בה. אין למצוא פגם בהחלטה זו או בתהליך קבלתה ומשכך אין עילה להתערבות בה".

כעת יצטרך כהן להחליט האם לוותר על הבעלות ולרדת לאחזקה של עד 5 אחוז בחברה, או להפסיק את פעילות החברה בתחום הגידול בישראל כליל.

בכל מקרה החברה מתכוונת לדבריה להגיש ערעור לבית המשפט העליון בניסיון לשנות את החלטת ביהמ"ש המחוזי.

החלטה זו של ביהמ"ש מגיעה כשבוע בלבד לאחר ההודעה על חזרת החברה לפעילות מלאה, כולל אספקת תפרחות קנאביס, זאת אחרי הפסקה של כארבעה חודשים בעקבות העברת פעילות החברה מחווה במושב ביריה לחווה חדשה במושב כפר יהושע.

כמו כן בשבוע שעבר נכנע משרד הבריאות ללחצים והתיר לראשונה מאז כניסת הרפורמה כי מטופלים יוכלו להמשיך לקבל קנאביס רפואי באסדרה הישנה ואף לעבור לאחת החברות הותיקות בתחום, למעט תיקון עולם.

עם זאת בהליך משפטי שניהל מטופל נגד משרד הבריאות קבע לאחרונה שופט המחוזי כי המטופל, שהועבר לחברת "שאיפה לחיים" לאחר עצירת הפעילות של "תיקון עולם", יוכל לחזור לקבל את האספקה מהחברה המקורית לה שויך.

טרם ידוע איך ההחלטה מהבוקר תשפיע על פעילות החברה בזמן הקרוב, כמו גם על המשמעות שלה לכ-2,000 מטופלים שממשיכים לקבל קנאביס רפואי מהחברה הן בתצורת שמני קנאביס והן, החל מהשבוע שעבר כאמור, גם בתצורת תפרחות.

יש לציין שבשנים האחרונות הגיעו לא פעם למגזין קנאביס עדויות שמיעה לפיהן מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט עושה מאמצים כבירים "לחסל" את פעילות החברה. כזכור לנדשפט אף ניסה להתקיל את שותפיה הקנדים של החברה בשאלות עוקצניות במהלך כנס שנערך בישראל בהשתתפותם.

תגובת תיקון עולם: "קיבלנו את פסק הדין, אנו לומדים אותו ושוקלים את צעדינו, לרבות ערעור לבית המשפט העליון. החברה תמשיך לספק למטופליה את מוצריה, כל עוד משרד הבריאות יתיר זאת. חברת תיקון עולם תמשיך להאבק כדי להמשיך את פעילותה בארץ שהביאה מזור לעשרות אלפי חולים במשך למעלה מעשור ואשר במעשיה, הצמיחה ענף חקלאי ותעשייתי שלם בישראל".

ממשרד הבריאות טרם נמסרה תגובה.


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button