טוען...

שישקברי, קנאטה, אוניקס, אגט: זני קנאביס אינדור לראשונה בחנויות

החל מהשבוע יכולים גם בישראל להנות מקנאביס אינדור (Indoor) שגדל בתנאים סטריליים יותר. "אוניקס", "אגט", "שישקברי", "קנאטה" ו"אולטרה סאוור" הם רק חלק מהגל שיתרחב במהלך ספטמבר. האיכות עולה, אבל, המחירים גם כן.

המירוץ לאיכות בענף הקנאביס הישראלי נמשך כשחברות הקנאביס החלו בימים אלה להציע לראשונה קנאביס אינדור (Indoor), ממתקני גידול סגורים, ולא מחממות. שיטת גידול כזו מאפשרת דיוק מקסימלי של תנאי הגידול (טמפ’, לחות, אור, מזיקים) ובהתאם עשויה להביא לשיפור אפשרי באיכות המוצר, בעיקר מבחינת הדירות ונקיון.

אמנם אור השמש הוא הטוב ביותר עבור הצמח, אך מזג אוויר, הנתון לשינויים, עלול לפגום בתוצאה הסופית. לכן, חברות קנאביס בכל העולם משקיעות סכומי עתק בהקמת מתקני גידול אינדור. בישראל, רוב מוחלט מהקנאביס מגודל בחממות, וגם זה שמגיע בייבוא מחו”ל מקורו היה, עד עכשיו, מגידולי חממות.

והנה, בימים אלה, לראשונה, מגיעות לחנויות בישראל (בתי מרקחת לקנאביס) תפרחות קנאביס אינדור. ‘בזלת’ ראשונה עם שני זני אינדור חדשים (“אגט”, “אוניקס”), ‘IMC’ הצטרפה היום עם זן אינדור חדש גם כן (“שישקברי”) ו’קנדוק’ תצטרף בשבוע הבא עם זוג אינדור ראשון (“קנאטה”, “אולטרה סאוור”) שאליו יצטרף זוג נוסף בהמשך.

אגט (Agate) – אינדיקה T20

אגט (Agate) - אינדיקה T20/C4 - בזלת
אגט (Agate) – אינדיקה T20/C4 – אינדור – בזלת & ת’רייב

אגט‘ (Agate) הוא אינדור ראשון של ‘בזלת‘, ממתקני חברת ת’רייב (Thrive) הקנדית. הוא נקרא בארץ על שם אבן חן כמו כל הזנים של ‘בזלת’. ‘אגט’ הוא זן אינדיקה חזק שמכיל לדברי החברה 21.7% THC ומבוסס על הכלאת הזנים ‘גוד באד’ (God Bud) ו’סילבר קוש’ (Silver Kush). הוא משווק בסדרת ‘ביקאן אינדור’ (Bcann Indoor). מחיר: 298 ש”ח.

אוניקס (Onyx) – סאטיבה T20

אוניקס (Onyx) - סאטיבה T20/C4 - בזלת קנערבה
אוניקס (Onyx) – סאטיבה T20/C4 – בזלת קנערבה

אוניקס‘ (Onyx) גם הוא נקרא על שם אבן חן, וגם הוא מגידול אינדור, אם כי בשונה מ’אגט’ שהגיע מקנדה, ‘אוניקס’ מתוצרת הארץ, לפחות בסיבוב הראשון. ‘אוניקס’ הוא זן סאטיבה שגדל במתקני ‘קנערבה‘, בעלת מתקן האינדור הגדול בישראל. לטענת החברה ‘אוניקס’ מבוסס על גנטיקה של הזן ‘טריינרק’ (Trainwreck). מחיר: 284 ש”ח.

שישקברי (Shishkaberry) – אינדיקה T15

שישקברי (Shishkaberry) - אינדיקה T15/C3
שישקברי (Shishkaberry) – אינדיקה T15/C3

הזן ‘שישקברי‘ (Shishkaberry), הנקרא גם ‘קיש’ (Kish), אינדיקה עם 16% THC, הגיע הבוקר לחנויות בייבוא מקנדה, מתוצרת חברת “נורת’רן גרין קנדה” המייצרת בתקן EU-GMP בייבוא שביצעה חברת IMC. ‘שישקברי’ הוא תוצר הכלאה של זני Short DJ, Blueberry ו-Afghan ומתאפיין בפרחים דחוסים עם ארומה פירותית. מחיר: 229 ש”ח.

קנאטה (Kanata) – אינדיקה T20

שיתוף פעולה חדש של ‘קנדוק‘, הפעם עם חברת הקנאביס הקנדית הגדולה ‘אורגניגרם‘ (Organigram) בהסכם ל-7.5 שנים, מביא לישראל את סדרת ‘קנדוק אינדור’ (Canndoc Indoor), שמצטרפת לסדרת ‘דיאמונדס‘ (Diamonds) שהושקה בתחילת החודש. סדרת האינדור כוללת בשלב ראשון 4 זני קנאביס חדשים, שניים ראשונים ישווקו בשבוע הבא.

תפרחת קנאטה (Kanata) - אינדיקה T20/C4 - אינדור - אורגניגרם
תפרחת קנאטה (Kanata) – אינדיקה T20/C4 – אינדור – אורגניגרם & קנדוק

הראשון הוא ‘קנאטה‘ (Kanata), זן אינדיקה הנחשב לעשיר בטרפנים ולכן בעל ניחוח עשיר, כך מפרסומים בקנדה. הוא נחשב לזן בוטיק של אורגניגרם ושמו ניתן לו כהזדהות עם השבטים האינדיאנים הראשונים אשר יישבו את קנדה. זן הקנאטה מתהדר בפרחים דחוסים ובשרניים. מחיר: 295 ש”ח, משבוע הבא בבתי המרקחת.

‘קנאטה’ של ‘אורגניגרם’ – אינדור תוצרת קנדה, מתוך פורום Reddit

אולטרה סאוור (Ultra Sour) – סאטיבה T20

תפרחת אולטרה סאוור (Ultra Sour) - סאטיבה T20/C4 - אינדור - אורגניגרם
תפרחת אולטרה סאוור (Ultra Sour) – סאטיבה T20/C4 – אינדור – אורגניגרם & קנדוק

הזן שני בסדרת ‘אינדור’ של ‘קנדוק’ הוא ‘אולטרה סאוור‘ (Ultra Sour) – זן סאטיבה, גם הוא מתוצרת ‘אורגניגרם’, שנחשב לאחד מזני הסאטיבה החזקים ביותר. הוא נמנה על משפחת ‘דיזל’ (Diesel) המפורסמת ופותח מהכלאה גנטית של הזנים MK ultra ו-Sour Diesel East Coast. לדבי אורגניגרם זו הסאטיבה הנמכרת ביותר שלהם. מחיר: 295 ש”ח.

אולטרה סאוור של אורגניגרם – סאטיבה אינדור חזקה ומהפופולריות בקנדה, מתוך פורום Reddit

הערות: שני זנים נוספים מסדרת ‘קנדוק אינדור’ יגיעו כאמור לחנויות במהלך ספטמבר. זני האינדור של ‘בזלת’ אינם מתחייבים על מתקן גידול קבוע ומציינים כי בעתיד הזנים עשויים להגיע עם אותה גנטיקה גם מחברות אחרות. מחירי האינדור הם הגבוהים ביותר (כ-300 ש”ח), אך זן האינדור של IMC הוא הזול ביותר בישראל בקטגוריה זו.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר