טוען...

שוק הקנאביס האמריקאי עובר מפרחים לתמציות

השימוש במיצויי קנאביס הופך לפופולארי יותר בשוק הקנאביס החוקי בארה"ב. עד שנת 2022 המכירות של מיצויי הקנאביס יעברו את מכירות הפרחים, כך על פי התחזיות

פרחי הקנאביס עדיין מהווים את רוב המכירות בשווקי הקנאביס החוקיים בארה”ב, אך המיצויים סוגרים את הפער במהרה, בעיקר בעזרת השימוש ההולך וגובר בעטי אידוי.

לפי דו”ח חדש של חברות מחקר השווקים Arcview ו-BDS Analytics, מיצויי הקנאביס יהפכו למוצר הפופולארי ביותר בשוק החוקי עד שנת 2022.

לפי הדו”ח, המכירות של מיצויי הקנאביס צפויות לגדול השנה (2018) ב-50% ולהגיע ל-3 מיליארד דולר, זאת מתוך סך מכירות הקנאביס החוקי שצפויות להגיע ל-11 מיליארד דולר.

בשנת 2022, כך על פי הממצאים, מכירות המיצויים יעברו את ה-8 מיליארד דולר מתוך סך מכירות הקנאביס שצפויות להגיע ל-23 מיליארד דולר.

מיצויי הקנאביס
תחזית המכירות למוצרי הקנאביס השונים בשוק החוקי, 2018-2022

מיצויי הקנאביס לא רק נמכרים היטב, הם גם רווחיים יותר עבור התעשייה. הקנאביס שממנו מופקים המיצויים גדל פעמים רבות בגידול חוץ (אאוטדור) שעולה למגדלים הרבה פחות בהשוואה לגידול פנים, זאת לצד העובדה שאין צורך בטרימינג או בייבוש ויישון, מה שמפחית עוד יותר את העלויות ומעלה את הרווח בהשוואה לפרחים.

ההפחתה בעלויות הייצור היא קריטית עבור השוק החוקי שבהרבה מדינות עדיין מתחרה בשוק השחור ומתמודד עם מיסוי כבד מצד המדינות.

לפי הדו”ח הצרכנים רואים באידוי מיצויי קנאביס אלטרנטיבה בריאה יותר לעישון פרחים, וגם דרך דיסקרטית יותר לצריכה בהשוואה לעישון.

במדינות כמו קליפורניה כבר ניתן לראות את ההשתלטות של עטי האידוי לצריכת קנאביס על השוק החוקי.

את עטי האידוי, שמהווים 60% משוק התמציות בארה”ב, לא ניתן למלא בפרחי קנאביס גרוסים והם מגיעים עם מן ‘מחסנית’ (Cartridge) המכילה תמצית של כלל הרכיבים בפרח, לפי זנים שונים בהתאם לפרחים מהם הופקו או בתרכובות קנבינואידים וטרפנים לפי מתכונים סודיים של החברות המייצרות.

בקליפורניה המחסניות הללו כבר מהוות 32% מכלל מכירות הקנאביס במדינה.

נתון זה מעניין במיוחד בהתחשב בעובדה שתעשיית הקנאביס החוקי בקליפורניה פועלת רק מזה 7 חודשים – וכבר שליש מהצרכנים עברו לשימוש בעטי אידוי. בתקופה המקבילה במדינת קולורדו (כלומר 7 חודשים לאחר תחילת המכירות שם), עטי האידוי היוו רק 8% מכלל מכירות הקנאביס – נתון שהלך ועלה מאז.

בהשוואה למדינות אחרות כיום, בקליפורניה השימוש בעטי אידוי נפוץ כמעט פי 2, כפי שניתן לראות בגרף הבא של מכירות מוצרי הקנאביס השונים בקליפורניה, קולורדו, וושינגטון ונבאדה:

קליפורניה
מכירות הקנאביס במדינות שונות בארה”ב, מחולקות לפי סוג המוצר

לפי מחקר שפורסם החודש (ספטמבר 2018) בירחון של איגוד הרופאים האמריקאי (Journal of American Medical Association) כ-9% מהילדים ובני הנוער בגילאי 9-19 בארה”ב השתמשו בקנאביס בצורת עטי אידוי בשנת 2016.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר