“רצה להוכיח שהקב”ט לא מתפקד”: עבודות שירות נגזרו על הקצין שגנב 4 ק”ג קנאביס מהחווה בניהולו

הקצין המוערך שנתפס נוטל כ-4 ק"ג קנאביס מחוות הקנאביס שניהל טוען כי עשה זאת כדי להוכיח שהקב"ט החדש לא מבצע את תפקידו כראוי. "לא מדובר בעבירה 'קלאסית' של החזקת סם או גניבה לצורך מטרות רווח כלכלי," פסק השופט וגזר עליו 8 חודשי עבודות שירות

עונש של 8 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודת שירות, לצד קנס כספי בסך 10,000 ש”ח ועוד 10 חודשי עבודות שירות על תנאי, נגזרו על סא”ל במיל’ אורן פרג’, יוצא יחידות מיוחדות בצה”ל ומי שהיה המנהל ובעל מניות בחוות הקנאביס עמית אורן בע”מ במושב רנן, שהייתה שייכת לחברת יוניבו עד שזו התפרקה.

כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס עם התפוצצות הפרשה, פרג’ נעצר ולאחר מכן הואשם והורשע בגניבת 4 ק”ג קנאביס מהחווה. לאחר חקירה הסתבר שבתאריך 02.11.21 בשעה 08:30 הוא פנה לעובד בחווה וביקש ממנו לארוז עבורו שתי שקיות קנאביס מהחווה במשקל חצי קילו כל אחת ולאחסן אותן בחדר הכספות בחווה.

בסמוך לשעה 09:30 הגיע פרג’ לכספת בעודו עוטה כפפות לידיו, נטל את האריזות וכן נטל שקית נוספת שהייתה בכספת והכילה 3 ק”ג קנאביס נוספים ובהמשך היום נטל את השקיות והכניסן לתא המטען של הרכב התפעולי המשמש אותו בעבודתו ונסע מהמקום.

אורן פרג', מסתכל היישר למצלמות האבטחה בטרם נוטל חבילות קנאביס מחר הכספות בחווה
מסתכל היישר למצלמות האבטחה בטרם נוטל חבילות קנאביס מחדר הכספות בחווה (מתוך סרטון ממצלמות האבטחה)

“במעשיו גנב הנאשם מהחווה ומבעליה סם מסוג קנאביס במשקל שבין 2.5 ל-4 ק”ג וכן החזיק בסם שלא לצריכה עצמית וזאת ללא היתר או רישיון,” קבע השופט בפסק הדין בתום ההליך המשפטי. סניגורו של פרג’ הזכיר כי פרג’ עצמו היה חלק מבעלי המניות בחווה ולכאורה לא גנב רק משותפיו אלא גנב גם מעצמו.

“רצה להוכיח שתפקודו של הקב”ט לוקה בחסר”

כזכור, בסרטון ממצלמות האבטחה שנחשף לאחר הגשת כתב האישום נגדו, נראה פרג’ כשהוא מסתכל אל תוך עינית מצלמת האבטחה בעת שהוא נוטל את השקים – עובדה שעוררה שאלות בקרב רבים בענף שתהו מדוע עשה זאת כשידע שהוא מצולם.

כעת, מתסקיר שירות המבחן עולה כי לטענת פרג’, הרקע לביצוע הגניבה הוא סכסוך עסקי בינו לבין בעלי החברה, כאשר לדבריו, הוא סבר שהתנהלות הבעלים תביא לקריסת העסק ואחד הצעדים עימם לא הסכים היה העסקת קב”ט חדש לחווה, אותו הוא רצה לבחון.

“הנאשם רצה להוכיח שתפקודו של הקב”ט החדש לוקה בחסר ולכן הוציא הסמים לאור יום,” נכתב בתסקיר. “הוא מסר כי מבין ששגה בשיקול הדעת והתנהג באופן פזיז. כיום מבין שלצד אי ההסכמות עם הבעלים התקשה להתמודד עם תחושות כישלון וחוסר הצלחה לעמוד ביעדים”.

“לא מדובר בעבירה שנעשתה למטרות רווח”

עוד צוין כי פרג’, בן 49 נשוי ואב ל-3 ילדים בגילאי 14 עד 22, שהוא ואשתו משמשים מזה כ-6 שנים כמשפחת אומנה לילד בן 8, מנהל אורח חיים נורמטיבי תקין ויצרני, והוא בעל רקע צבאי וביטחוני משמעותי ונכבד מאוד, נעדר עבר פלילי קודם ומי שהודה ולקח אחריות.

שירות המבחן ציין גם כי פרג’ אינו בעל דפוסים עבריינים וכי ההליך הפלילי היווה עבורו גורם מרתיע משמעותי, וכי הטלת מאסר בפועל תוביל לפגיעה בדימוי העצמי, בהליך הטיפולי וביציבות התא המשפחתי שלו. לכן, המליץ על עונש של 300 שעות שירות למען הציבור.

לסיכום גזר הדין כתב השופט כי “אינני סבור כי מדובר בעבירה ‘קלאסית’ של החזקת סם שלא לצריכה עצמית הנעשית לצורך מטרות רווח כלכלי, כמו גם העבירה של גניבה בידי מנהל בנסיבות שפורטו בפני אינה מצביעה על ביצוע העבירה לצורך השגת רווח כלכלי בלתי חוקי”.

בטרם הטיל עליו את העונש של 8 חודשי מאסר בצורת עבודות שירות, ציין השופט עוד כי “לאור עברו הצבאי ובצל מלחמת ‘חרבות ברזל’ גויס הנאשם למילואים ובשל כך אין מקום לפסול את רישיון הנהיגה. אין כל אינדיקציה בתיק כי מדובר בנאשם העושה שימוש כלשהו בסמים”. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר