ראש כחול – זני קנאביס כחולים

תעשו קצת מקום בחדר הגידול שלכם לאורחת כחולה ומיוחדת – כך תזכו להנות מגנטיקה איכותית, ראש טוב והצצה נדירה ליופי המדהים של הצמח הנפלא הזה בשיא תפארתו…

אני מאמין שבשביל להעריך את הטבע ואת העולם המופלא שלנו לא בהכרח חייבים לטוס עד למפלי הניאגרה (גבול קנדה-ארה”ב) או לטרק שבועיים באנאפורנה (נפאל). למרות שאין ספק שהמקומות הללו מרשימים, מלאי עוצמה ומדהימים ביופיים. בשביל להעריך את הטבע (ואת החיים בכלל) כדאי מאוד קודם כל לתת תשומת לב לדברים הקטנים. את הנופים המרהיבים מפסגת המאצ’ו-פיצ’ו (פרו) ייצא לנו לראות אולי פעם בחיים (לברי המזל שבינינו אולי קצת יותר) אולם פרח מלבלב ופרפר צבעוני יעברו לידנו כמעט כל יום לעיתים מבלי שנייחס לכך כל חשיבות.

זכור לי כשהייתי בצבא וישבתי יחד עם צוות מהמחלקה שלי במארב של כמה שעות. לאחר זמן-מה נעשיתי רעב, ולמרות הקור המקפיא של חברון בחורף הצלחתי לשלוח יד ולשלוף מכיסי קיווי עסיסי. חציתי את הקיווי לשתיים, חצי אחד נתתי לחבר ואת החצי השני השארתי לעצמי. רגע לפני שהכנסתי אותו לפה נעצרתי, הבטתי בו ופשוט התפעלתי מהיופי של הפרי הזה. בשיא הרצינות, אשכרה העברתי כמה דקות מהחיים שלי בנעיצת מבטים בחתיכת קיווי. אני זוכר שהייתי מהופנט מהגוונים של הירוק – איך הוא הופך מירוק בהיר לירוק כהה, וכיצד הגרעינים השחורים משתלבים להם בצורה מושלמת כאילו אומן סידר אותם כך.

לטעמי, צמח הקנאביס הוא אחת היצירות היותר יפות שאלוהים פירגן לנו. אם הייתי יכול לאסוף חזרה את כל הדקות בחיי בהם פשוט עמדתי ובהיתי בצמח הזה, סביר להניח שהייתי מגיע לכמה ימים ואפילו שבועות. מהרגע שהוא מבצבץ לו מעל פני האדמה ועד מתי שהוא מתמלא בפרחים מסריחים ממתיקות – זו חוויה מרתקת לצפות בה, ולכל שלב יש את הקסם שלו. חברה שלי פעם אמרה לי בכעס שהלוואי שהייתי מביט בה כמו שאני מביט “בבנות” שלי…

לכולנו יש (קצת) ראש כחול

במהלך השנים התפתחו להם כל מיני סוגים של זני קנאביס, שונים ומשונים. אינדיקה טהורה, נמוכה ושמנמנה לא מזכירה במאומה סאטיבה גבוה ודקיקה. וכמובן שלא רק במבנה הצמח יש הבדל בין הזנים אלא גם בצבע עצמו. לפני מספר חודשים פרסמנו מאמר עם המלצות על שלושה זני קנאביס סגולים מעולים, ובכן כעת הבאנו לכם טעימה מקרובי המשפחה שלהם – הזנים הכחולים. גם הם כמו הסגולים אוהבים בעיקר תנאים של קור, וגם הם נוטים יותר לכיוון האינדיקה (מה שאומר שהפריחה אצלם לרוב תהיה מהירה). והכי חשוב – גם הם בעלי מראה חיצוני מרשים ומעורר השתאות. אבל רגע לפני שנפרוס בפניכם את הזנים הכחולים המומלצים שלנו, בואו נבין רגע מאיפה הכל התחיל?

DJ Short מביא לעולם את ה- “BlueBerry”

לקראת סוף שנות השבעים מגדל צעיר אשר כינה את עצמו “DJ Short” החליט לקחת את תחביב הגידול שלו שלב אחד קדימה וליצור זן מיוחד במינו, שיתבלט משאר זני הקנאביס בטעם, בארומה וכמובן במראה החיצוני. הוא אסף אבקנים של זכר אפגני גאה (Afghani Indica) ופיזר אותם על נקבה תאילנדית יפה ומיוחמת (Purple Thai/Highland Thai) יחד הם עשו אהבה חושנית והביאו לעולם את הזן הכחול הראשון – “Blueberry”. כמובן שלאחר מכן הוא המשיך ועשה עוד מספר בחירות על מנת לייצב ולשפר את הגנטיקה של הצמח אבל בגדול זה הסיפור – חברת הזרעים ההולנדית “Dutch Passion” השכילה לקפוץ על המציאה וצירפה את ה- “Blueberry” של “DJ Short” לרשימת הזרעים אותם היא משווקת ברחבי העולם. בשנת 2000 היא אף זכתה עם הזן במקום הראשון בגביע הקנאביס (Cannabis Cup). רובם המוחלט של הזנים הכחולים היום הם בעלי קשר גנטי מסוים ל- “Bluberry” המקורי…

זני קנאביס כחולים מומלצים

Blueberry - אכן, יאמ יאמ...

Dutch Passion – Blueberry

ה”בלו-ברי” נמצא כאן לא רק מפאת כבודו של “האבא והאמא” של כל הזנים הכחולים. אלא מכיוון שהוא באמת אחד מזני הקנאביס היותר איכותיים שניתן למצוא היום (בטח שבין הזנים הכחולים). יש לו ארומה פירותית משגעת וטעם שבאמת מזכיר אוכמניות. הסוטול חזק אך לא מועך יותר מידי, וההשפעה נמשכת זמן רב. הראפר האמריקאי – “Ludacris” כל-כך אהב את ה”בלו-ברי” שהוא החליט להקדיש לו שיר: “Blueberry Yum Yum”. זמן הפריחה שלו קצר למדי כאשר חלק מהדיווחים מספרים על פחות משמונה שבועות (למרות שיש כאלו שדיווחו על עשרה שבועות פריחה…) הצמח מתבגר עם הזמן ומתמלא בשערות אדומות, סגולות ובסופו של דבר כחולות המעניקות לו מראה מרשים ומיוחד. אחוז ה-THC שלו בהחלט מכובד ונושק ל- 20%.

גנטיקה: Afghani Indica x Purple Thai/Highland Thai
זמן פריחה: 8 שבועות
THC: 19.5

צפו בקליפ: Ludacris – Blueberry Yam Yam

Blue Moonshine

גם ה-“Blue Moonshine” מגיע אלינו מבית היוצר של “DJ Short”. מכנים את הזן הזה “הגירסה הכחולה של המשפחה הלבנה” כאשר ה”משפחה הלבנה” מתייחסת כמובן ל- “White Widow” המפורסם וכל הנגזרות שלו. ה- “Blue Moonshine” הוא בעל תכונות חזקות של אינדיקה טהורה עם זמן פריחה קצר למדי שיכול לרדת עד מתחת לחמישים יום (אנחנו בספק אם זה באמת מגיע למצבים הללו) וצורת הצמיחה שלו היא נמוכה ומלאת ענפים. למרות שהיבול לא גבוה במיוחד הוא בהחלט מפצה על-כך מבחינת איכות העישון עם טעם מעולה וריח נפלא. כמות השרף העצומה שלו הופכת את ה- Blue Moonshine לצמח אידיאלי להכנת חשיש משובח. אחוז ה- THC הוא למעלה מ-15%.

גנטיקה: Highland Thau x Afghan Indica (*דרוש ברור)
זמן פריחה: 50-65 יום
THC: 15% +

Blue Cheese

ה”גבינה הכחולה” הוא באמת מה שמכנים אותו היום: “קנאביס גורמה”. הזן הזה לא יביא לכם יבול מטורף-למעשה אפילו פחות מהממוצע. ואם תעשו ממנו שאכטה הוא לא ישלח אתכם בטיסה לשמיים… אז מדוע אם כך הוא נחשב לאחד מהזנים המובילים בשוק? התשובה נמצאת בתכונות הייחודיות שלו – טעם מעולה שעושה חשק לעוד, ארומה משכרת חושים וסטלה חזקה מאוד ועם זאת נוחה למדי. שילוב של הזן הוותיק אשר פותח באנגליה – “Cheese” יחד עם ה- “Blueberry” המפורסם נותן לנו אינדיקה דומיננטית שגודלת נמוך, מפריחה מהר, ומוציאה פרחים מלאים בכמות גבוה של שרף (Trichomes) שזה פשוט תאווה לעיניים. זן יחסית יציב עם אחוזי הנבטה טובים. רק נדגיש שלגידול מסחרי הוא לא כל-כך מומלץ מאחר והוא לא מסוגל להגיע לכמות היבול שזנים אחרים מסוגלים להוציא…

גנטיקה: Cheese x Bluberry
זמן פריחה: 8 שבועות
THC: 15% +

Blue Dream

התלבטנו רבות אם בכלל להכניס את הזן הזה לרשימה. ההתלבטות הייתה לא מכיוון שאין לו את הנתונים המתאימים – מיד תגלו בעצמכם שאין כל ספק שה-“חלום הכחול” עונה על כל הציפיות מזן קנאביס איכותי. הסיבה שלא היינו סגורים אם להכליל את ה- “Blue Dream” ברשימת הזנים הכחולים המומלצים שלנו היא מכיוון שנכון להיום לא ניתן להשיג זרעים שלו (מלבד חנות אחת ברשת שמציעה זרעים של הזן למכירה אולם היא נראית מפוקפקת למדי). הדרך היחידה שתוכלו לגדל את הצמח היא אם אתם מתגוררים בארה”ב או בקנדה מכיוון שהוא מופץ רק בתור ייחור. ובכל זאת, על אף מגבלת ההפצה הזאת ה-“Blue Dream” הפך במהרה לאחד הזנים הפופולארים ביותר בצפון אמריקה. הכלאה מצוינת של ה-“Blueberry” המקורי עם ה- “Super Silver Haze” יצרה זן כחול עם נטיות חזקות לכיוון הסאטיבה – זמן פריחה שמגיע לעשרה שבועות וסוטול אופורי ואנרגטי שמתחיל בראש ומסתיים בגוף. ה”חלום הכחול” נבחר לאחד מעשרת הזנים המובחרים של 2010 על-פי מגזין “היי-טיימס” (High Times Magazine). וחוץ מרגישות מסוימת שיש לו לחרקים ועכבישים קטנים הוא נחשב לזן חזק ויציב למדי. אחוז ה-THC נע בין 15% ל-20%.

גנטיקה: Blueberry x Haze
זמן פריחה: 10 שבועות
THC: 15% – 20%

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר