קנדוק מזנקת ב-40% בדרך לנאסד"ק: צופה מיזוג לפי שווי 290 מיליון דולר

חברת הקנאביס הרווחית בישראל מזנקת בבורסה לאחר שהודיעה כי היא צפויה להיות חברת הקנאביס הישראלית הראשונה בנאסד"ק - הבורסה האמריקאית המובילה. היא תמוזג לתוך תאגיד נדל"ן קנדי בשווי מוערך של 290 מיליון דולר - פי שתיים מהשווי הנוכחי שלה בבורסה

מניית חברת 'אינטרקיור' (Intercure) מזנקת בשעה זו ב-40% בבורסה בתל אביב לאחר הודעה על מיזוג צפוי שלה לשלד בורסאי של חברת נדל"ן קנדית גדולה שמיזגה לתוכה לאחרונה גם כמה חברות קנאביס גדולות בקליפורניה בשיתוף עם הראפר Jay-Z.

חברת 'קנדוק' (Canndoc) שהינה חברה בת בבעלות מלאה של חברת אינטרקיור' הנסחרת בבורסה בת"א, צפויה בכך להפוך בקרוב לחברת הקנאביס הישראלית הראשונה שתיסחר בנאסד"ק (NASDAQ), הבורסה המובילה בארה"ב.

קנדוק, שבראשה עומדים רה"מ לשעבר אהוד ברק והמנכ"ל אלכס רבינוביץ', תמוזג על פי ההסכם יחד עם אינטרקיור לתוך שלד בורסאי של חברת הנדל"ן הקנדית הגדולה 'סאברסיב' (Subversive Real Estate Acquisition) הנסחרת בסימול SBVRF.

העסקה סגורה עקרונית אך צפויה להיחתם באופן סופי ומוחלט בעוד כחודשיים, במהלך תחילת חודש אפריל 2021, או כמה שבועות לאחר מכן בהתאם להחלטת שני הצדדים.

אהוד ברק ראיון מגזין קנאביס לגליזציה
אהוד ברק, רה"מ לשעבר, עומד בראש חברת הקנאביס הרווחית בישראל – בדרך לנאסד"ק

על פי הסכם המיזוג קנדוק-אינטרקיור תמוזג אל סאברסיב בשווי פוטנציאלי של 300 מיליון דולר, כלומר בערך פי שתיים מהשווי הנוכחי של מניית אינטרקיור בישראל העומד על כ-477 מיליון ש"ח.

סאברסיב גייסה אתמול 65 מיליון דולר ממשקיעים חדשים, אלו ישמשו לצורך המיזוג לצד 225 מיליון דולר שגייסה החברה ממשקיעיה הותיקים עוד קודם.

בסך הכל המיזוג מייצג כאמור על פי ההסכם שווי של 290 מיליון דולר לבעלי המניות של חברת קנדוק-אינטרקיור בחברה הממוזגת.

בעוד שה-65 מיליון דולר ישארו בודאות בידי קנדוק-אינטרקיור, לגבי 225 מיליון הדולרים האחרים אין ודאות שהם אכן יתממשו לבסוף.

את החברה הקנדית מוביל מייקל אורבך, ממייסדי תאגיד הקנאביס הענק פְּרַיבֶטִיר (באנגלית: Privateer Holdings) שהקים את חברת 'טילריי' (Tilray) ואת אתר הקנאביס המפורסם 'ליפלי' (Leafly).

החברה הממוזגת, שטרם הוחלט איך היא תיקרא, תיסחר בתחילה בקנדה וצפויה לעבור למסחר בבורסת הנאסד"ק לאחר מכן, יש המעריכים כבר בחודשים הקרובים אולי כאמור אף כבר באפריל הקרוב.

סאברסיב סיימה לאחרונה גם מיזוג דומה אחר עם כמה חברות קנאביס מקליפורניה, בשיתוף עם הראפר המפורסם Jay-Z תוך גיוס של 385 מיליון דולר, וכך הקימו למעשה את אחת מחברות הקנאביס המובילות בקליפורניה.

"בישראל ישנה רגולציה דומה לזו של קנדה בתחום אבל מעולם לא היה שם שחקן בינלאומי ממומן היטב, עד עתה," מסר אורבך לבלומברג לפני שעה קלה. "האיזון והיציבות של קנדוק והגישה למחקר המפותח בתחום בישראל יבסס אותה היטב לקראת הלגליזציה הצפויה בישראל השנה או בשנת 2022," הוסיף.

מן הסתם ההודעה על המיזוג מעלה מיד את שווי המניות של החברה גם כאן בישראל בבורסה בתל אביב, כך שהחברה תוכל להכניס כסף נזיל באופן מיידי מצד אחד ותאפשר למשקיעים אמריקניים להשקיע בחברת קנאביס בנאסד"ק – דבר שהם מנועים ממנו על פי החוק הפדרלי בהקשר לחברות אמריקאיות.

אהוד ברק, יו"ר הדירקטוריון: "אני מרוצה מאוד מההתקדמות הרבה שהושגה באינטרקיור וקנדוק, וגאה להוביל את החברה בפרק חדש ומרגש שנפתח היום. ככל שהמדע מגלה את היתרונות הרפואיים בצמח הקנאביס, לצד שינויים חיוביים ברגולציה, תעשיית הקנאביס מתחילה לממש את הפוטנציאל המסחרי הגדול הקיים בה. אינטרקיור השקיעה מאמץ וכסף רב בבניית מערך ייצור מתקדם ובקשר עם גורמים בינלאומיים מובילים. מוצרי קנדוק הפכו לסטנדרט איכות בעיני עשרות אלפי מטופלים. מהלכים אלה הובילו להכרה בינלאומית בחברה ובמוצריה, כפי שבאה לידי ביטוי בסדרת הסכמים אסטרטגיים לשיתוף פעולה עליהם חתמנו עם חברות ענק בינלאומיות בתחום הקנאביס. קנדוק הוכיחה שהיא מיישמת בהצלחה אסטרטגיית צמיחה רווחית בעודה הופכת לכוח מוביל בשוק המקומי. כעת, החברה ממוצבת למימוש חזונה גם בשווקים חדשים לאור היקף קשריה הבינלאומיים והשינויים הרגולטוריים הצפויים מסביב לעולם"

אלכס רבינוביץ, מנכ"ל החברות אינטרקיור וקנדוק: "מהלך המיזוג עם סאברסיב הינו הבעת אמון נוספת באינטרקיור ובקנדוק. אנו מצרפים אלינו קבוצת ניהול בין לאומית חזקה ומוכחת בראשות מייקל אורבך, מבכירי תעשיית הקנאביס הגלובלית. בצוותא עם החברות המובילות בעולם יצרנו יתרון תחרותי ואיכותי של ממש, לצד השקעות מאסיביות באתרי הגידול שלנו בארץ, הפכנו בין היתר גם למגדלי ויצרני הקנאביס המובילים בישראל. המיזוג והרישום למסחר בבורסות המובילות בעולם יבטיח את יכולתנו להאיץ עוד יותר את פעילותנו העסקית ולשפר את איכות חייהם של מטופלים בשווקים רבים בעולם ולייצר ערך לבעלי המניות".


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט