פסטיגראס: צעירים עישנו קנאביס בפארק הירקון

כשברקע פרשת דליפת פרטי הסוחרים, חגגו הבוקר צעירים ישראלים שנה להיווסדה של ‘טלגראס’. נוכחות דלה של שוטרים לא הפריעה להם לעשן באופן חופשי. “אין ממה לפחד,” הם אומרים. אחד המשתתפים נעצר ואחד נוסף עוכב לחקירה.

יממה לאחר חשיפת דליפת פרטיהם האישיים של אלפי סוחרים משרתי הגיבוי של ‘טלגראס’ ובבוקר חג פורים, התקבצו צעירים בפארק הירקון לציין שנה להיווסדה של מערכת המסחר ששינתה את שוק הקנאביס בישראל.

כמו באירועים דומים בשנים האחרונות נראה שגם הפעם המשטרה הפנימה שאין טעם לעורר מהומות ושלחה למקום רק שוטרים בודדים שצפו מרחוק על המתרחש, אך לא הפריעו לחוגגים לעשן קנאביס באופן חופשי. לפי דיווח המשטרה במקום נעצר משתתף אחד ועוכב לחקירה אחד נוסף. בשלב מסוים הורו השוטרים לסגור את ההגברה והמוזיקה.

כתב ‘כאן’ 11, איתי דודי, ראיין חלק מהמשתתפים – כולל חיילים שלא התביישו לעשן מול המצלמה. “אין לי ממה לפחד, מקסימום אכנס למעצר, אצא ואמשיך לעשן,” מבהירה לצופים אחת מהן. “הסיבה שזה לא חוקי היא בגלל כסף, כי זה יכול להחליף את כל התרופות,” הוסיפה.

בכתבה מתראיין מארה”ב גם עמוס סילבר, מנהל טלגראס, ומתייחס לפרשת דליפת המידע שנחשפה אמש. למרות שמבדיקת מגזין קנאביס נראה שכבר לפני יותר מחודש נודע למנהלי הארגון על גניבת הנתונים, עמד פעיל הלגליזציה המפורסם על עמדתו שהמידע לא באמת דלף.

“הצלחנו להשיג מהפכה תודעתית בכל הנוגע למסחר בקנאביס, בין אם לחשוף את הפרטים שלך כסוחר או כלקוח – אבל מעל הכל בנוגע לנגישות,” אמר סילבר.

מוכר בחנות לאביזרי עישון מעיד כי בכתבה כי “הצעירים כבר לא רואים בעיניים, הם מעשנים בחוץ, הם מראים את זה לכולם, גם להורים. 30-40 אחוז מהקונים בחנות הם חיילים”.

תגובת משטרת ישראל: “בניגוד לנטען ועקב אזהרות המשטרה השתתפו באירוע כ-100 אנשים בלבד וזאת בניגוד לצפי של מאות. משטרת ישראל ביצעה פעילות סמויה במהלכה אף נעצר אחד המשתתפים ועוכב לחקירה משתתף נוסף. המשטרה תמשיך לפעול כנגד סוחרי סמים בין אם במרחבי הרשת ובין אם במרחבי הפארקים”.

חדשות