ענבר, אתרוג, ספאניש, אמרלד, תטא: זני קנאביס חדשים מחו”ל

זני קנאביס נוספים הגיעו בשבועות האחרונים לישראל מחוות בקנדה, ספרד ואורוגוואי. בעקבות משלוחים אלו הפכה ישראל ליבואנית הקנאביס הגדולה בעולם.

חברות הקנאביס הישראליות לא מצליחות לגדל קנאביס עם אחוזי THC גבוהים ונאלצות להמשיך לייבא מחו”ל. כפי שנחשף במגזין קנאביס ישראל עקפה בתוך חצי שנת 2020 את גרמניה והפכה ליבואנית הקנאביס הגדולה ביותר בעולם, בפער.

אחרי יבוא קודם של למעלה מ-10 זנים שונים שביצעו בחודשים האחרונים החברות הישראליות “קנדוק”, “שאיפה לחיים”, “בזלת” ו”קרונוס”, הצטרפו לאחרונה גם החברות “IMC” ו”שיח”, לאחר שהזנים החזקים שלהן לא הצליחו לעמוד בסטנדרט.

“אמרלד”, מבית Fotmer, אורוגוואי

ראשון מבין הזנים שטרם פרסמנו אודותם, כבר לפני כחודש וחצי, הגיע לישראל זן אלמוני שקיבל את השם “אמרלד” (Emerald). חצי טון ממנו יובא ע”י חברת “בזלת” ממתקני חברת “פוטמר” (Fotmer) באורוגוואי ומשווק בקטגוריית T20 במחיר 274 ש”ח.

אריזת זן אמרלד BCANN של בזלת אורוגוואי, T20
זן אמרלד BCANN של בזלת אורוגוואי, T20

ייבוא זה של “בזלת” הוא הראשון בישראל שמגיע מיבשת אמריקה הלטינית והשני של שלה בסך הכל. כמו המשלוח הקודם של החברה, שהגיע מפורטוגל עם זן בשם “אופל”, גם “אמרלד”, סאטיבה דומיננט, זכה לתגובות חיוביות מאוד מצד הצרכנים.

“תטא”, “סיגמא” מבית Tilray, פורטוגל

אחרי שהיו הראשונים לייבא קנאביס לישראל – הזנים “אלפא” ו”בטא” ממתקני חברת “טילריי” הקנדית בפורטוגל – חברת “קנדוק” בראשות אהוד ברק הביאה מאז סדרת זנים המשכית כולל “דלתא”, “אפסילון” ו”זטא”.

תטא, Theta, טילריי, קנדוק, T20/c4
“תטא” (Theta) -זן חדש של “קנדוק” בייבוא מפורטוגל

האחרונים, שהגיעו לבתי המרקחת ממש לפני כמה שבועות, הם “תטא” (Theta) ו”סיגמא” (Sigma). “תטא” הוא למעשה הזן “גורילה גלו” (Gorilla Glue), אינדיקה ידועה ופופולרית שהושקה לראשונה בארץ ומכילה 21% THC. נמכרת ב-279 ש”ח.

סיגמא, sigma, קנדוק, טילריי, T20
“סיגמא” (Sigma) -זן חדש של “קנדוק” בייבוא מפורטוגל

“סיגמא” הוא למעשה זן בשם “פרפל דוג באד” (Purple Dog Bud), סאטיבה עם 21.3% THC שהושקה לראשונה בארץ ואף היא מגיעה מפורטוגל כחלק משיתוף הפעולה של קנדוק עם טילריי הקנדית. גם סיגמא נמכר ב-279 ש”ח.

“ספאניש”, מבית Linneo, ספרד

בחודש שעבר הגיע לראשונה לישראל משלוח קנאביס ממדינת ספרד, ממתקני חברת הקנאביס הרפואי הראשונה והמובילה שם, “לינאו” (Linneo), הנחשבת לאיכותית (מחזיקה בתקן EU-GMP) ונמצאת בבעלות תאגיד התרופות הענק Alcaliber S.A.

אריזת זן ספאניש הספרדי של IMC - ייבוא ספרד - לינאו (Linneo)
זן ספניש הספרדי של IMC - ייבוא ספרד - לינאו (Linneo)

המשלוח בוצע ע”י חברת “איי.אמ.סי” (IMC) הישראלית. לזן ניתן הכינוי “ספאניש” (הספרדי) והוא משווק בקטגוריות T20 ו-T15 במחיר 259 ש”ח. מבדיקת מגזין קנאביס מדובר בזן “קריפט” (91 Krypt), אינדיקה מבית החברה הספרדית DNA Genetics.

“ענבר”, מבית Zenabis, קנדה

השבוע החלה גם חברת “שיח” לשווק בישראל קנאביס מחו”ל. קודם הגיע לחנויות זן בשם “ענבר” (Inbar), אינדיקה שהיא למעשה הזן “וואפה” (Wappa). הוא יוצר ע”י חברת הקנאביס הקנדית “זנאביס” (Zenabis) ומשווק בישראל בקטגוריית T20 במחיר 249 ש”ח.

זן ענבר, וואפה WAPPA, שיח, זנאביס, Zenabis, T20
זן “ענבר” (Wappa), מבית חברת “זנאביס” (Zenabis), קנדה, יבואן: שיח

חברת “שיח” לא מסרה דיווח לבורסה אודות ייבוא זה ומסרבת לחשוף פרטים נוספים עליו. מקורבים לחברה מכחישים כי מדובר ב”תחליף” לזן הותיק שלה, “בלאק לייבל”, שלכאורה לא מצליח להגיע לנתוני THC גבוהים כנדרש עבור קטגוריית T20/C4.

“אתרוג”, מבית Zenabis, קנדה

בנוסף באותו משלוח הביאה “שיח” זן נוסף, שזכה לכינוי “אתרוג” (Etrog) – זן סאטיבה, גם כן מחברת “זנאביס” וגם כן משווק בישראל בקטגוריית T20 במחיר 249 ש”ח. מקורו של “אתרוג” בזן בשם “סיטריק” (Citrique), והוא לכאורה תחליף ל”תכלת”.

זן אתרוג, סיטריק, Citrique, ניצן, שיח, Zenabis, זנאביס, T20/C4
זן “אתרוג” (Citrique), מבית חברת “זנאביס” (Zenabis), קנדה, יבואן: שיח

משלוחים אלו שמים כאמור את ישראל בראש טבלת המדינות המייבאות קנאביס מחו”ל, עם מעל 4 טון שכבר יובאו בחצי שנת 2020. האיכות של הקנאביס מחו”ל גבוהה באופן ברור מרוב הזנים הישראליים, מה שמעורר חשש בקרב העוסקים בענף.

אם הקצב יימשך כך, ואם עד סוף שנת 2020 תיובא כמות דומה מחו”ל, הרי שיהיה מדובר בנתח של כ-30% מהשוק הישראלי כולו. נכון להיום מסתמן כי הכמות תהיה גדולה אף יותר שכן החברות הצהירו כבר כי ייבאו בקרוב משלוחים גדולים נוספים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר