כך יראו בתי המרקחת החדשים לקנאביס רפואי

בקרוב יוכלו מטופלים להימנע מלהיכנס לסופר פארם לצורך רכישת קנאביס רפואי, ויוכלו לרכוש את האספקה בבתי מרקחת חדשים, ייעודיים לקנאביס, שיציעו לצד מיתוג חדשני ועיצוב מודרני גם מוצרי פרימיום, שירות אישי ומקצועי, ומבצעי הנחות לחברי מועדון. העתיד כבר כאן.

נכון להיום זמינים למטופלי הקנאביס הרפואי 55 בתי מרקחת “רגילים”, למשל של סופר פארם או של רשת ש.ר.מ – כולם שימשו כבתי מרקחת עוד קודם לרפורמה בענף וניתן למצוא בהם תרופות וכדורים כבכל בית מרקחת אחר, אליהם הצטרפו לאחרונה מוצרי קנאביס המאוחסנים בכספת ייעודית ומנופקים על ידי רוקחים ככל תרופה אחרת.

אך הדור הבא של בתי המרקחת ייראה אחרת לגמרי. כבר בימים אלו יש בתי מרקחת כמו מקס-פארם בחולון, שמתחיל לתפוס צורה של “הד-שופ” (חנות לאביזרי עישון קנאביס), כשעל המדפים ניתן למצוא מכשירי אידוי, ניירות גלגול, גריינדרים ומקטרות מסוגים שונים, אך בעתיד הלא מאוד רחוק יושלם המהפך התדמיתי של בתי המרקחת הללו, והם יהפכו למן חנויות קנאביס ממש, או כמו שהן נקראות במדינות הלגליזציה בארה”ב “דיספנסריז” (Dispensaries). בעברית עדיין אין להן שם מוסכם, אך הן בחלקן נראות יותר כמו חנויות “אפל סטור” מאשר כמו בתי מרקחת או קופישופס באמסטרדם.

בית מרקחת מקס פארם
גריינדרים וניירות גלגול לצד מוקסיפן ואקמול. בית מרקחת מקס פארם בחולון

ההתייחסות לקנאביס בחנויות אלו, והיחס למטופלים עצמם, לא ייראה כנראה כמו זה שנותנים הרוקחים של סופר פארם, המנוסים בעיקר בניפוק תרופות קונבנציונליות. מוכרי הקנאביס בחנויות החדשות, שבארה”ב נקראים באד-טנדרס (Budtenders) וגם להם עדיין אין שם מוסכם בעברית, יכירו היטב, אולי אף מניסיון אישי, את ההבדלים בין המוצרים והזנים השונים, אופן השפעותיהם ואולי גם את הרקע הגנטי ממנו הגיעו – ממש כפי שקורה בעולם הלגליזציה. חלקם יציעו מוצרי “פרימיום” בלבד ויקימו מועדוני צרכנות למטופלים שיקבלו הנחות ומבצעים קבועים.

כמובן שגם בתי מרקחת אלו יעמדו בכל דרישות התקנים החדשים, יהיו מחוייבים להחזיק מינימום של תרופות ותכשירים במגירות בדלפק ובכספות כמתחייב על פי חוק, ולקבל על כך את אישור הרוקח המחוזי. אבל, המקום עצמו לא ייראה ממש כמו בית מרקחת רגיל. המתחם יהיה נקי ומוקפד לא פחות מבית מרקחת חדש, אך העיצוב, המיתוג והסגנון יהיו בעלי אופי ייחודי ולא גנריים כמו כל בית מרקחת רגיל. יהיו כאלה שישדרו הייטק, כאלו שיהיו מצועצעים, וכך הלאה – ממש כפי שכל בר או פאב בעיר מציג את הסגנון והאופי הייחודי לו.

בית מרקחת "גבעול" בתל אביב
עיצוב של דיספנסרי. בית מרקחת “גבעול” בתל אביב

בית מרקחת הראשון כנראה שיאמץ את המודל החדש הוא “גבעול” (Givol), שייפתח בקרוב ברח’ הירקון בתל אביב, ממש על שפת הים, וימותג כחנות קנאביס לכל דבר, לצד מרכז מידע והדרכות. “מתוך הבנה וזיהוי צרכיהם של קהילת מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, הדגש בגבעול הוא על מומחיות ואיכות הבאות לידי ביטוי בצוות הרוקחים והאחיות ובמבחר גדול, רציף ויציב של מוצרי הקנאביס האיכותיים ביותר, במחירים ראויים, הכל תוך שמירה על רצף טיפולי וקו תמיכה מתמשך על-ידי צוות ייעודי ומשולב,” אומר אסף אוחיון, אחד הבעלים של “גבעול”, שמתחייב בשיחה עם מגזין קנאביס כי מוצרי הקנאביס הרפואי יימכרו אך ורק תוך ציון שם הזן.

בית מרקחת "גבעול" בתל אביב
עיצוב של דיספנסרי. בית מרקחת “גבעול” בתל אביב

בית מרקחת נוסף, “פארם ירוק”, ייפתח גם הוא בקרוב, באזור נתניה, וצפוי להתמקד באופי שירותי ייעודי למטופלים, מתוך ניסיון והיכרות עם קהל היעד. “כיום ברפורמה שכחו את המטופלים,” אומר א’, בעלי החברה. “המחירים כיום הם גבוהים מאוד וזו גניבה ממש. אני רואה במיזם הזה שליחות, דוגמה להראות שאפשר להרוויח כסף אבל לא להיות תאב בצע”. בנוסף מתכוון א’ להציע למטופלים מן מועדון צרכנות שיציע למטופלים 13% הנחה עד 30 גרם ו-50% הנחה על כל 10 גרם מעבר לכך. החברה מתכוונת להציע שינוע עד הבית ב-10 ש”ח בלבד ובמקום יהיו זמינים למכירה גם מוצרים נלווים לעישון, מוצרי טיפול המכילים רכיבי קנאביס, תוספי תזונה ועוד.

בית מרקחת "פארם ירוק" באזור נתניה - הפתיחה בקרוב
בית מרקחת “פארם ירוק” באזור נתניה – הפתיחה בקרוב

בעלי בתי המרקחת החדשים לא אומרים זאת בעצמם, אבל אין ספק שבראייתם הם צופים פני עתיד ומעריכים כי ביום בו תאושר הסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים בישראל (“לגליזציה”), הם יהיו מוכנים ומזומנים לקלוט את עשרות אלפי המטופלים שיזנחו כנראה את רשתות הפארם “הרגילות” וכן את מאות אלפי הצרכנים החדשים שישמחו לקבל מוצרים איכותיים בתנאי ייצור נאותים ומפוקחים בבתי המרקחת הללו שיהפכו תוך לילה אחד לחנויות קנאביס לכל דבר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר