משלוחים עד הבית: ‘הארגון’ מבטיח קנאביס תוך 60 דקות

גוף חדש-ישן המספק משלוחי קנאביס עד הבית מציע לאור הדרישה גם ‘משלוחי אקספרס’. “תוך 60 דקות אנחנו אצלך,” הם מבטיחים, אבל רק אם אתה באזור גוש דן. הם גם טוענים שהם הארגון הכי פמיניסטי בארץ ומחפשים עובדים שיצטרפו לפעילות המתרחבת. גם עמוס סילבר, שדף הפייסבוק שלו הוא לוח מודעות הקנאביס הגדול בישראל, מעיד: “קצב המסחר הולך וגובר”.

על פי עדויות שאספנו בחודשים האחרונים מסתבר ש’הארגון’, שירות חדש-ישן של משלוחי קנאביס עד הבית הפועל מזה זמן מה בעיקר באזור גוש דן, אשכרה עובד. הוא התחיל כ’מחתרת’, עשה רימייק ומיתוג מחדש, ועמוס בימים אלה בעבודה מסביב לשעון בנסיון להספיק לענות לביקוש ההולך וגובר.

מה שתרם עוד מעט לעלייה בקצב הביקוש היתה הכתבה שפורסמה בסופ”ש ב’ידיעות אחרונות’, בה הוזכרו שתי שיטות ה’התארגנות’ הנפוצות החדשות של דור האינטרנט המקוון בישראל. שתיהן פורסמו לראשונה כאן במגזין; דף הפייסבוק של עמוס סילבר, שהוא למעשה לוח מודעות חופשי של פרחי קנאביס למכירה, ו’מחתרת‘, הארגון המסתורי שמספק סחורה ליותר לקוחות מחלק מחברות הקנאביס הרפואי החוקיות.

טלגראס

שירותים מסוג זה הנעזרים בעיקר באפליקציות פייסבוק, וואטסאפ או טלגרם המאובטח יותר, התחילו כשמועה בין חברים וכעניין שמרבית האנשים העדיפו שלא להמר עליו בכספם, אך הפך עם הזמן, לצד עדויות ממקור ראשון שראו כי טוב, למוכר ונפוץ למדי – אם כי עדיין בעיקר באזור גוש דן והסביבה.

“המשלוחים בעיקר במרכז, אבל בזמן האחרון אפשר לראות התרחבות גם לערים בצפון הארץ. בחיפה ובקריות יש שירות קבוע היום,” אומר עמוס, שעוקב מקרוב אחר תיוגי התמונות על הוול שלו ועל מגוון הפרחים המוצעים שם לכל דורש – שיטה חדשה המאפשרת ניהול שוק אינטרנטי שמצליח לעקוף ולאבטח את מנהליו ובימים האחרונים עובר לערוץ ‘טלגראס’ באפליקציית טלגרם. “גם נתניה ויישובי השרון ועמק חפר מכוסים ולפעמים גם בשדרות, יבנה וירושלים. יש גם כוונות לפתוח קו לצפון הרחוק בקרוב.”

“בינתיים זה הולך ומתרחב וברור שאנחנו לא היחידים שפועלים בארץ,” אומרים בארגון. הם גם מדווחים על שירות חדש שהם מספקים, שירות ‘אקספרס‘, באזור גוש דן והסביבה עד רחובות-כפ”ס. “בין 11 בבוקר עד 23 בלילה אנחנו אצלך תוך 60 דקות, אבל זה עולה יותר כמובן. במקום 100-110 לגרם מבקשים ב’אקספרס’ 400 ש”ח ל-3 גרם, 600 ש”ח ל-5 גרם ו-1,100 ל-10 גרם”.

“דרושים שליחים”

“לאנשים כואב המחיר,” הם מודים. “אני יודע שזה קשוח, כולם בוכים על זה, אבל אין לנו ברירה כי יש הרבה גורמים בדרך”. כשהם אומרים “גורמים בדרך” הם מתכוונים לשירות השליחים המסועף – אנשים שהתחילו כלקוחות רגילים ולאחר שצברו את אמון המוכרים קיבלו עבודה כשליחים בעצמם. “שליח מקבל בין 850 ל-1000 ש”ח למשמרת – תשלום צנוע מול הסיכון המובן מאליו,” הם אומרים.

בשבוע שעבר פרסמו ב’ארגון’ קישור לטופס ובו ניתן להירשם גם כלקוח וגם כעובד, זאת לדבריהם לאור התפשטות השמועה אודות שירות המשלוחים שהוביל להגברת קצב ההזמנות והמצטרפים. “אין לזה סוף, זה קצב של 20-30 מצטרפים חדשים ביום בקלות,” הם מסכימים לחשוף. “ברגע שמישהו מצטרף הוא לקוח ומקבל את השירות הכי טוב, אבל ההצטרפות לוקחת קצת זמן, פשוט כי מדובר בכמויות גדולות מאוד ואנחנו כח מצומצם.”

בטופס מתבקש הגולש לחתום על “הצהרה בדבר שמירה על פרטיות חברי השירות”, על התחייבות שהוא אינו נציג של רשויות האכיפה וכן על הצהרה אידיאולוגית בדבר “שותפות לאמונה הקובעת כי מניעת קנאביס מאלו הבוחרים להשתמש בו מהווה פשע חמור כנגד המין האנושי אשר שום אדם הגון ובר דעת אינו יכול להסכים לו וכי מרצוני החופשי אני בוחר להפר את החוקים אשר בחסותם נעשה פשע זה”. לאחר מכן עוברים למילוי פרטי זיהוי שונים כמו מספר וואטסאפ וקישור לפייסבוק (מטעמי אבטחה כנראה) וכן רשימת תפקידים לבחירה בארגון.

“הארגון הכי פמיניסטי בארץ”

ה’כח מצומצם’ המנהל את ‘הארגון’ הוא ברובו המוחלט נשים, כך מסתבר – תופעה הנפוצה גם בתעשיות הקנאביס החוקיות בארה”ב שם נמצאות נשים באחוז הגבוה ביותר של תפקידים בכירים לעומת כל תעשייה אחרת. “אנחנו הארגון הכי פמיניסטי בארץ,” הם טוענים. “יש לנו מנהלת שירות, מנהלת תפעול, מנהלת צוות נהגים ומנהלת אריזה. גירל פאואר, כמו הקנאביס.”

לא רק פמיניזם, נראה כי גם אג’נדה חברתית היא חלק בלתי נפרד מפעילות הארגון, שמונה כ-50 עובדים בסך הכל כולל נהגים, אורזים, מוקדנים ועוד. “אנו רואים את זה כשליחות, ואלו גם התגובות שמתקבלות מלקוחות, רבים מהם אנשים מבוגרים, חולים, שזקוקים לעזרה הזאת. יש סיפורים כואבים ששוברים את הלב ממש.”

לקוחות מרוצים משירות משלוחי קנאביס
לקוח מרוצה פירסם סטטוס תומך בפייסבוק, מועמד לקבל 20 גרם מתנה

ואם נתקלתם בימים האחרונים בהודעות המספרות על השירות בפייסבוק, אז זה בגלל שמלבד משלוחי אקספרס וגישה ידידותית באופן כללי, דואגים חברי הצוות גם להפעיל את החברים בארגון במשימות למען לגליזציה המזכות אותם בפרחים. “מדי שבוע אנחנו מחלקים 20 גרם מתנה למי שיעשה את הפעולה הכי מקורית ומעניינת בעד לגליזציה,” הם אומרים אבל מעדיפים שלא לחשוף מה היתה המשימה. “כולם עוד יראו,” אמרו.

ומה לגבי הסכנה הטמונה בפעילות כזו? “תשמע יש המון פעילות בצ’אט, של פרופילים החשודים כנוכלים וסמויים. בלי סוף,” מתאר עמוס, אך מרגיע וטוען כי “מעצרים אין, כנראה הם לא מצליחים להוכיח קשר בין הדמויות הפיקטיביות לאמיתיות”. יחד עם זאת לאור החשיפה הרחבה הוא נוקט גם באמצעי זהירות כשאמש פירסם כי “בעקבות הצמיחה המהירה והעקבית בשוק מכירות הקנאביס הפייסבוק והעומס שזה יוצר עליי אישית, מצאתי עם חברים טובים דרך שיכולה להיות יעילה יותר ובטוחה לא פחות ותוריד מעליי הרבה מהעומס. הרעיון הוא לפתוח ערוצים בטלגרם (לפי חלוקה לאיזורים) שבהם אני אעביר סינון לסוחרים כמו שאני עושה עכשיו, ורק הם יוכלו לפרסם באותם ערוצים. הערוצים יהיו פתוחים לכלל הציבור ללא סינון, וכל סוחר כשמבצע אינטראקציה ראשונית עם לקוח מוודא את הזהות שלו דרך פרופיל פייסבוק. כמו היום. הסוחרים יכולים לקבוע לעצמם שם משתמש שיזהה אותם עם הפרופיל שדרכו עבדו בפייסבוק וככה הכל ימשיך להתנהל כרגיל, רק בפלטפורמה אחרת.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר