מגלגל...

סופית: הלגליזציה בניו ג’רזי אושרה – חנויות קנאביס יפתחו במהלך השנה

בעיכוב של כ-3 חודשים חתם לפני שעה קלה מושל ניו ג'רזי על החוק ללגליזציה ואישר את הפסקת הפללת הצרכנים והסדרת שוק חוקי לבגירים. 70% ממיסי המכירות ואחוז נוסף ממיסי בלו יופנו לטובת סיוע לקהילות חלשות במדינה

הצעת החוק ללגליזציה של קנאביס בניו ג’רזי שאושרה במשאל-עם כבר לפני כשלושה חודשים אך נדרשה לחתימה סופית של המושל פיל מרפי, אושרה לפני שעה קלה באופן סופי כשמרפי חתם על ההצעה והפך אותה לחוק. ההערכה היא שהמכירות בחנויות יחלו כבר במהלך השנה הנוכחית (2021).

בניגוד למושלים במדינות אחרות בארה”ב שאישרו לגליזציה בעשור האחרון, מרפי לא מיהר לחתום על החוק ודרש להכניס בו כמה תיקונים, למשל החמרת הענישה על מכירת קנאביס לבני נוער, מעורבות הורית ועוד. לאחר שהסנאט אישר את התיקונים חתם עליו המושל סופית כאמור.

על פי הערכות שוק הקנאביס החוקי בניו ג’רזי יגיע לשווי של 1 מיליארד דולר בשנה ויהיה הגדול ביותר בחוף המזרחי של ארה”ב, אלא אם כן ניו יורק תאשר תעשה זאת קודם. מושל ניו יורק אנדרו קואומו פועל בימים אלו כדי לאשר את היוזמה בחקיקה.

“חוקי המריחואנה השבורים מבוטלים מעתה,” כתב המושל מרפי בציוץ בטוויטר לפני שעה קלה. “היום חתמתי על הסדרה היסטורית שתביא ללגליזציה של השימוש בקנאביס לבגירים, ביטול הפללת החזקת קנאביס לשימוש עצמי, צמצום הפעלת תנאי במקרה של עבירות קנאביס קודמות והסדרת שוק קנאביס מפוקח”.

“אני מודה לכל השותפים להליך החקיקה שהשקיעו מאמצים רבים בתהליך,” הוסיף. “עכשיו יש לנו חוקים שיאפשרו לנו להשקיע בחזרה בקהילה ולקדם את בריאות ובטחון הציבור. זהו שחר של יום חדש בניו ג’רזי ואני גאה שעשינו זאת יחד”.

עד כה 15 מדינות בארה”ב אישרו לגליזציה לקנאביס, רובן במשאלי עם וחלקן בחקיקה. בתחילת החודש ביהמ”ש בדקוטה הדרומית, שאישרה גם היא לגליזציה במשאל עם יחד עם ניו ג’רזי בנובמבר האחרון, החליט לבטל את ההצבעה בטענה שחלקים בחוק החדש לא חוקתיים. פעילי הלגליזציה הודיעו שיגישו עתירה.

על פי חוק הלגליזציה בניו ג’רזי תינתן העדפה מתקנת לבעלי עסקים קטנים מאוכלוסיות חלשות או כאלו שנפגעו מהמלחמה בסמים שיקבלו קדימות בתור לרשיונות פעילות עסקית בענף. בנוסף לפחות 30% מהעסקים בתחום יהיו חייבים להיות בבעלות נשים, מיעוטים או יוצאי צבא הסובלים מנכות.

12 חברות הקנאביס הרפואי שכבר פעילות במדינה תוכלנה לפעול גם בשוק הפנאי, בכפוף לקבלת רישיון, חלקן בגידול וייצור ואחרות בשינוע והפצה. בסך הכל בשנתיים הראשונות יפעלו במדינה 37 חברות גידול גדולות וכמה עשרות נוספות קטנות של עסקים קטנים שיקבלו עדיפות כאמור.

על מכירות הקנאביס בניו ג’רזי יוטל מס מכירות בגובה 7% ומיסים מקומיים בגובה עד 2% נוספים. בנוסף יוטלו מיסי בלו ואחרים על מגדלי הקנאביס בהתאם לנפח האספקה שלהם. אחוזים מסוימים ממיסי הבלו ו-70% ממיסי המכירות יופנו לטובת סיוע לקהילות חלשות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר