טוען...

סוואזילנד: מכרה זהב של מריחואנה

אדמת הזהב, כך מכנים את סווזילנד, יצרנית הקנאביס הגדולה בעולם. תנאי אקלים מושלמים והאדמה האידיאלית ביותר על פני הכדור לגידול, הפכו את סווזילנד לספק החם של אפריקה ואירופה. כתב מגזין VICE יצא לבדוק האם הסיפורים על הסאטיבה הטהורה אכן נכונים. צפו:

מאת: דניאל פאר

פרופורציות: סווזילנד, השווה בגודלה לישראל, מקצה יותר שטחים לגידול מריחואנה מאשר הודו הגדולה ממנה גיאוגרפית פי 180. ככה זה כשבורכת באדמה שכאילו נדמה שהותאמה במיוחד לגידול קנאביס ללא צורך בדשנים מלאכותיים. זו לא תהיה הגזמה של ממש להבטיח שתוכל לזרוק בעונה זרע על האדמה באקראיות כמו מסטיק משומש, לחזור אחרי חצי שנה ולגלות שיח לתפארת אדמת הזהב.

תעצמו עיניים לרגע ודמיינו מגדלי גראס אופייניים, מה ראיתם? בניגוד למה שחשבתם, במקרה של סווזילנד מדובר בסבתות תמימות שמעולם לא גלגלו ג’וינט בחייהן וצועדות במסירות במשך שעות בכל יום, עמוק אל תוך היער, כדי לגדל זני סאטיבה מהמשובחים בעולם. הן האחראיות האמיתיות על יבול הזהב שהפך לשם דבר בכל רחבי העולם.

סווזי גולד

המקומיים מתפארים בזן משובח בשם “סווזי גולד”, %100 סאטיבה טהורה, ויש הטוענים שזו המריחואנה הטובה בעולם. הזן מניב “סופר” צמח המגיע עד ל-3 מטרים בשיאו והזרעים מהונדסים באופן טבעי בכדי להימנע לגמרי מהקנבינואיד CBD (קנאבידיול) – זאת על מנת לחזק את ההשפעה הפסיכואקטיבית. כל זה בחצי שקל לגרם, ויש עוד: על אדמת הזהב העשב נמדד לא על פי כמות אלא על פי איכות וחוזק. גן עדן? אולי.

סווזילנד קנאביס גולד VICE
“4 אמבטיות של גראס”

סווזילנד היא המונרכיה המוחלטת האחרונה באפריקה. בעלת שיעור האיידס הגבוה בעולם (40%) כששיעור המובטלים עומד על 60%. היא נשלטת על ידי מלך יחיד אשר ידו בכל, נכסיו האישיים נאמדים בכ-200 מיליון דולר, ביניהם יותר מ-12 ארמונות פאר המאכלסים את 15 נשותיו החוקיות. נחשו מה? לגליזציה זו מילה גסה עבורו. אולי זה מה שעודד את הייצור המסיבי של צמח הקנאביס בסווזילנד מוכת העוני. מקומות עבודה מועטים הובילו לעבודות אדמה, אך החקלאים תמיד הפסידו במלחמה נגד הקופים המסתובבים חופשי ברחבי המדינה ומנשנשים את יבולם בלילות. לאחר ניסיונות רבים מצאו את הקנאביס כרווחי מאוד וקל לגידול, כזה שמצליח להאכיל את משפחותיהם וכזה שאחראי לירידה משמעותית באחוזי הפשיעה.

יבול מציל חיים

המילטון, כתב מגזין VICE, יצא לסווזילנד לבדוק מקרוב את ממלכת המריחואנה. באחד הימים פגש המילטון בדוקטור מין-לי, מקומי ופעיל חברתי. “כשאני מדבר עם שוטרים הם אומרים לי שהעובדה שאני מקדם לגליזציה תגרום להרבה אנשים לכעוס,” מספר הדוקטור. אנשים מפחדים לצרוך מריחואנה כי המשטר קבע שזה סם מסוכן מאוד, הוא מסביר. “הם טוענים שכל המרכזים הפסיכיאטריים מלאים באנשים שנפגעו מקנאביס. כמובן שזה לא נכון. אבות אבותינו עישנו מריחואנה ואנו מחנכים את ילדינו להכיר את סגולותיו של הצמח.” מקומי אחר שפגש הכתב מציג לו את המציאות בפשטות: “במציאות של דיכוי, אין עבודות, אין כסף, אין כלום. אני לא יוצא לרחוב ושודד אז אני מגדל מריחואנה. הבית שאני גר בו? מזה. האוכל שאני שם על השולחן למשפחתי? מזה. אתה רואה? הכול מזה.”

כשהמילטון הופיע באחת מחוות הגידול היותר סודיות בסווזי, המקומיים נלחצו מעט לנוכח אדם לבן המשוטט בשדות המריחואנה שלהם. היה נראה כי הדיאלוג הולך לכיוון לא טוב ואף מתפתח לוויכוח מעט מתוח. “מה אתם רוצים ומה אתם עושים פה?”, שאלו בחשדנות. לאחר שנרגע, ולא לפני שהדגיש כי יש לשמור על דיסקרטיות על הגידול הלא חוקי, ערך המארח לכתב סיור קצרצר, בו נתקל ביבול הטרי שנקצר היום – כמות המספיקה למלא 4 אמבטיות סטנדרטיות לפחות.

צפו (2 פרקים ברצף):

לסיכום, אם חשבתם לקפוץ לביקור, דעו שלמרות השלטון השורר בה והמציאות הקשה אותה חיים המקומיים, סווזילנד ידידותית מאוד לתיירים, ואם אתם כבר שם, קחו לכם פיסת אדמה בשקית…

גם צוות “לוכדי הזנים” ביקר בסווזילנד בחיפוש אחר הזן המושלם (צפו כאן).

צפו עוד:
עסקי הגאנג’ה בג’מייקה
כך נראים שדות הקנאביס של לבנון

ראו עוד:
מלאווי גולד – יבול הזהב של היבשת השחורה
מסע עולמי: זני קנאביס מרחבי הגלובוס

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר