מגלגל...

נעצרה הפוליטיקאית שגידלה קנאביס לחולים: “תכניסו אותי לכלא כמו כולם”

ריטה ברנרדיני עשתה זאת שוב: הפוליטיקאית האיטלקיה תומכת הלגליזציה, שניצלה את חסינותה כדי לגדל 56 שתילי קנאביס בבית ולחלק את התוצרת לחולים במטרה לקדם את הדיון הציבורי על לגליזציה, נעצרה לאחר שבמהלך כנס בו השתתפה נתנה שוב קנאביס לחולה בקהל. “אני רוצה להיכנס לכלא כמו כל האזרחים,” היא אומרת.

ריטה ברנרדיני, מנהיגת המפלגה הרדיקלית וחברת פרלמנט באיטליה עד לפני מספר חודשים – מהדמויות הבולטות במאבק העולמי ללגליזציה ומי שנחשבת לגיבורת תרבות של תומכי הקנאביס במדינה – נעצרה אמש על ידי המשטרה לאחר שבמהלך כנס בנושא קנאביס בו השתתפה, סיפקה פרחים בלתי חוקיים לחולה בקהל.

תמונות קנאביס בפייסבוק

ברנרדיני, כיום מזכ”ל המפלגה, עוברת על חוקי הקנאביס באיטליה באופן קבוע ורציף משנת 2012 במטרה גלויה לקדם את הלגליזציה במדינה.

כחברת פרלמנט היא נהנתה מחסינות בעזרתה גידלה קנאביס בבית, העלתה תמונות של העציצים לרשתות החברתיות ואפילו חילקה אותו בחינם בהפגנות לגליזציה שארגנה. בינואר 2014 הודיעה באופן רשמי כי בכוונתה לחלק פרחי קנאביס לחולים שאינם מקבלים קנאביס רפואי.

ריטה ברנרדיני

“אפיץ את המריחואנה שגידלתי בעצמי על מרפסת ביתי למטופלים אשר הקנאביס עשוי לעזור לבריאותם,” כתבה ברנרדיני בפייסבוק, בטוויטר ובאתר האינטרנט הרשמי שלה, כשבכל אותו הזמן היא קוראת למשטרה לבוא ולעצור אותה. “אני רוצה להיעצר כמו כל האזרחים,” הצהירה.

גידלה 56 שתילי קנאביס

השיא הגיע בחודש מאי 2015 כשברנרדיני, שכבר לא היתה חברת פרלמנט, העלתה לפייסבוק תמונות של לא פחות מ-56 שתילי קנאביס אותם גידלה בביתה בעזרת חברים ואת תוצרתם העבירה לחולים סופניים שביקשו את עזרתה.

ריטה ברנרדיני

בעקבות הסערה שחולל הפרסום הגיעו לבסוף שוטרים לביתה של ברנרדיני ולנגד עיניה החרימו את כל 56 השתילים. היא זומנה לחקירה אך לא נעצרה.

“אחרי כמה וכמה פניות, המשטרה הגיעה לבסוף,” כתבה אז באתר המפלגה, “שוטרים פשטו על הבית והחרימו 56 שתילי קנאביס. אני עכשיו בחקירה על עבירת גידול שתילי מריחואנה.”

“תכניסו אותי לכלא כמו כולם”

ברנרדיני נחקרה אך לא נעצרה מאז כאמור, ובמשך 4 חודשים המשטרה לא עשתה דבר עם האישום החמור על גידול של עשרות שתילים. התמונה שקיוותה ברנרדיני שתוצג בעיתונים כשהיא מובלת באזיקים לניידת המשטרה – זאת כמובן במטרה לעורר את הדיון הציבורי בנוגע ללגליזציה – לא התרחשה.

ריטה ברנרדיני מהמפלגה הרדיקלית באיטליה
ריטה ברנרדיני

“למה לא מכניסים אותי לכלא?” אמרה הפוליטיקאית האמיצה בראיון, “אין סיבה שאנשים ברחבי איטליה יעצרו, יישפטו ואפילו ירצו עונשי מאסר, על מספר שתילים קטן יותר מזה שאני מגדלת.”

את ההסבר שלה לכך לא חסכה גם כן: “הסיבה האמיתית שלא מכניסים אותי לכלא היא כי הם רוצים להשתיק נושאים לא נוחים שכאלה, כמו לגליזציה של קנאביס. בדיוק כמו שהשתיקו את הודעת מנהל הרשות למלחמה בעולם התחתון שהביע תמיכה באי הפללה של סמים קלים.”

“זה בסדר, אני איעצר בפעם הבאה,” סיכמה וצדקה.

בתחילת השבוע קיבלה את מבוקשה כששוטרים הגיעו לביתה ועצרו אותה לחקירה – זאת לאחר שבמהלך כנס שנערך בבוקר אותו היום, חילקה קנאביס לחולה סופני שנכח בקהל. “זה היה אקט של אי ציות אזרחי,” הסבירה.

הכנס בו נתנה ברנרדיני קנאביס לחולה השבוע:

ראו עוד:
הסגיר עצמו למשטרה: “אני סוחר בסמים”
כתב בפייסבוק של המשטרה: “תבואו לעצור אותי, אני מעשן באנג”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר