מגלגל...

מפלצת האינדור מקנדה מסתערת על שוק הקנאביס הישראלי

ממחר בחנויות: 4 זני פרימיום חדשים ועתירי טרפנים של מומחית האינדור הבינלאומית 'אורגניגרם' (Organigram) שמצהירה בשיחה עם מגזין קנאביס שהיא בונה בגדול על שוק הקנאביס הישראלי. חשיפה ראשונה של הזנים והצצה אל מתקני החברה.

החל ממחר ולאורך החודש יגיעו לבתי המרקחת 4 זני קנאביס איכותיים של חברת ‘אורגניגרם‘ (Organigram) הקנדית – מחברות הקנאביס המפורסמות בעולם ומי שנחשבת כמומחית בגידולי אינדור (Indoor) המאפשרים דיוק מיטבי של תנאי הגידול.

‘אורגניגרם’, הפועלת בשוק הקנדי מזה כ-7 שנים, החלה בפעילות בענף הקנאביס הרפואי, והחל משנת 2019 נכנסה גם לשוק הפנאי החוקי. היא החלה את דרכה מתוך כוונה לשווק קנאביס אורגני בלבד, מכאן גם שמה, והיום שמה את יהבה על אינדור.

מתקן הגידול של החברה, בפרובינציית ניו ברנזוויק בקנדה, משתרע על שטח של 56 דונם ומורכב מ-3 קומות של צמחים שמקבלים את אותם מדדי אור, לחות, טמפרטורה ודישון. המתקן מספק כ-80 טון קנאביס בשנה, של מה שהם מכנים ‘קנאביס פרימיום’.

“קנאביס פרימיום”: הצצה למתקן האינדור של אורגניגרם בקנדה: מעל 200 מיליון דולר הושקעו במתקן, המשתרע על שטח של 56 דונם סגור

ג’ולי צ’מברלין, סגנית מנהל השיווק של ‘אורגניגרם’, אמרה אתמול (א’) למגזין קנאביס כי החברה רואה בשוק הישראלי יעד מרכזי שלה. בהתאם, לדבריה, הם שלחו לישראל את הזנים הפופולריים ביותר שלהם, ובאיכות הגבוהה ביותר, זהה לזו שנמכרת בקנדה.

“אנחנו מגדלים זנים בתנאים מיקרו-אקלימיים ספציפיים עבורם, עם טמפרטורה, תנועת אוויר, אור ולחות התפורים באופן מדויק להגעה לתנאים האידאליים לכל גנטיקה וכך למצות את הפוטנציאל המירבי שלה בהדירות ובקביעות,” היא מסבירה.

על פי דיווח שמסרה אורגניגרם לנאסד”ק לאחרונה הושקעו במתקן הגידול מעל 200 מיליון דולר, בין השאר להקמת 3 קומות גידול שמאפשרת להם להוזיל משמעותית את עלויות הייצור, ובהתאם גם את מחיר מוצריה לצרכן, שבישראל יהיה נמוך מבקנדה.

מתקן גידול קנאביס אינדור של חברת אורגניגרם, קנדה
מתקן האינדור מהגדולים והמשוכללים בעולם, חברת אורגניגרם, קנדה

“איכות התפרחות ששלחנו לישראל היא בדיוק כמו זו שנמכרת בקנדה,” היא מרגיעה בתשובה לשמועות על כך ש-10 טון קנאביס מחברות אחרות שיובאו לישראל עד כה בשנת 2020 הם בעיקר “שאריות” שלא הצליחו להימכר בקנדה או אירופה.

“הזנים ששלחנו לישראל נחשבים בשוק הרפואי בקנדה למוצרי ‘טופ-שלף’ (Top Shelf),” היא מבטיחה. “בחרנו יחד עם ‘קנדוק’ את 4 הזנים הפופולריים ביותר שלנו, כדי להציג פורטפוליו שלם של קנאביס איכותי גם למטופלים בישראל”.

ואכן, כפי שנחשף במגזין קנאביס, שניים מארבעת הזנים ישווקו כבר השבוע בחנויות הנבחרות: ‘אולטרה סאוור‘ (Ultra Sour), סאטיבה T20 הנחשבת לפופולרית ביותר של החברה (ממחר), וכן ‘קנאטה‘ (Kanata), אינדיקה T20 עתירת טרפנים (ממחרתיים).

"ההתמחות שלנו היא גידול אינדור", תפרחת קנאביס גדולה ממתקני 'אורגניגרם' בקנדה
“ההתמחות שלנו היא גידול אינדור”, תפרחת קנאביס גדולה ממתקני ‘אורגניגרם’ בקנדה

בהמשך החודש יגיעו לחנויות שני הזנים הנוספים בסדרה: ‘אקדיה‘ (Acadia), סאטיבה T20 חזקה, וכן ‘האש-פלנט‘ (Hash Plant) המפורסם שאמור להיות בעל השפעה ‘כבדה’, כזו הדומה לחשיש, ומכאן גם נובע שמו. מחירי הזנים היוקרתיים: בין 295-309 ש”ח.

הזנים של ‘אורגניגרם’ הובאו לישראל במסגרת הסכם לשיתוף פעולה של 7.5 שנים עם חברת ‘קנדוק’ הישראלית. זנים אלו, ונוספים שעתידים עוד להגיע במהלך החודשים והשנים הבאות, משווקים תחת מיתוג של סדרה חדשה בשם ‘קנדוק אינדור’.

סדרת ‘קנדוק אינדור’ מצטרפת לסדרה הקודמת, ‘קנדוק דיאמונדס‘ (Diamonds), שהושקה בשיתוף עם חברת קנאביס קנדית גדולה אחרת, ‘טילריי’. בקרוב ‘קנדוק’ מתכוננת להשיק סדרה שלישית, ‘קנדוק אוטופיה’. בעתיד גם מחברת ‘אפריה‘ (Aphria).

צמחי קנאביס במתקן אורגניגרם
צמחי קנאביס במתקן אורגניגרם

לבקשת מגזין קנאביס מסרה צ’מברלין פירוט אודות כל אחד מ-4 הזנים החדשים. היא מדגישה כי מדובר בזנים עתירי טרפנים (Terpenes), הרכיבים האחראים על הטעם והריח של קנאביס, ונמצאים בזנים הללו בכמות גבוהה יחסית של כ-1.5%-2%.

אולטרה סאוור (Ultra Sour) – סאטיבה T20

אולטרה סאוור‘ הוא לדברי צ’מברלין הזן הכי פופולרי של אורגניגרם, סאטיבה דומיננט עתירת THC ועסיסית עם ארומה של דיזל בטעם חמוץ-מתוק (1.4% טרפנים). “זה הזן הנמכר ביותר שלנו ודורג כמוצר טופ-שלף בקנדה,” היא מדגישה. מחיר: 309 ש”ח.

ממחר (יום ג’) בחנויות: “טופ שלף” – אולטרה סאוור, סאטיבה T20/C4, אינדור, ‘אורגניגרם’. משווק בישראל ע”י ‘קנדוק’

כפי שמרמז שמו, המקור הגנטי של הזן מהכלאת ‘אמ.קיי אולטרה’ (MK Ultra) עם ‘איסט קואסט סאוור דיזל’ (East Coast Sour Diesel). באתר אורגניגרם הזן בשמו הקודם, ‘שפודי’ (Shepody), מכיל 21.7% THC. בארץ מוצהר כי אולטרה סאוור יכיל בין 22.5% ל-23.4%.

קנאטה (Kanata) – אינדיקה T20

קנאטה‘, שנקרא על שם אחד מראשוני השבטים האינדיאנים שיישבו את קנדה, הוא לדברי צ’מברלין זן אינדיקה דומיננט בגוון ארגמן, בעל ניחוח מתקתק שמזכיר ורדים ותפוחים (1.9% טרפנים), ומתהדר בפרחים דחוסים ובשרניים.

מיום חמישי בחנויות: אחוז טרפנים גבוה במיוחד – קנאטה, אינדיקה T20/C4, אינדור, ‘אורגניגרם’. משווק בישראל ע”י ‘קנדוק’

המקור הגנטי של ‘קנאטה’, ששמו המקורי הוא “אל דוראדו” (El Dorado), הוא בהכלאה בין שני זנים פופולריים – ‘קריטיקל מס’ (Critical Mass) עם ‘בלאק דומינה’ (Black Domina). הוא מכיל בין 18.5% ל-20.3% THC ויימכר בארץ ב-295 ש”ח לשקית של 10 ג’.

אקדיה (Acadia) – סאטיבה T20

אקדיה‘, לדברי צ’מברלין, הוא זן סאטיבה דומיננט הידוע בתפרחות דחוסות ומלאות טריכומות נוצצות, ובארומה חריפה-מתוקה בגוון אדמתי (1.6% טרפנים). הוא קרוי על שם חבל ארץ היסטורי ששכן באזור מזרח קנדה, בשטח פרובינציית קוויבק של היום.

בלוברי והייז – אקדיה, סאטיבה T20/C4, אינדור, ‘אורגניגרם’. משווק בישראל ע”י ‘קנדוק’

המקור הגנטי של ‘אקדיה’ הוא מהכלאה של הזנים ‘בלוברי’ (Blueberry) עם ‘הייז’ (Haze) והוא מכיל בין 18.3% ל-19.4% THC. כמו אחיו לסדרה, גם הוא יימכר בעבור 295 ש”ח לשקית של 10 גרם. אקדיה עם זאת לא יגיע מחר לחנויות אלא כנראה בשבוע שאחרי.

האש פלנט (Hash Plant) – אינדיקה T20

האש פלנט‘ הוא לדברי צ’מברלין זן אינדיקה דומיננט דחוס מאוד, שנודע בניחוח המתקתק שלו, בארומה דובדבן, ובגוון אמרלד (1.2% טרפנים). בנוסף היא מציינת כי הזן הוא בעל השפעה ‘כבדה’ פיזית ומנטלית, ולכן מתאים לשעות הערב. מחירו: 295 ש”ח.

“צמח חשיש” – האש פלנט, אינדיקה T20/C4, אינדור, ‘אורגניגרם’. משווק בישראל ע”י ‘קנדוק’

מאפייני ההשפעה של הזן, יחד עם ארומה שנטען שמזכירה את החשיש האפגני, הם שזיכו אותו בכינוי “צמח חשיש” (Hash Plant). הוא מכיל 17.4%-18.4% THC ומבין חבריו לסדרת ‘קנדוק אינדור’ יגיע אחרון לחנויות, כנראה רק בעוד כשלושה שבועות או יותר.

לבסוף מבקשת צ’מברלין להדגיש פעם נוספת ש’אורגניגרם’ נכנסת לשוק הקנאביס הישראלי מתוך כוונה כנה לחשוף את מטופלי הקנאביס בישראל למוצרי פרימיום, ובמטרה לבסס כאן קהל לקוחות קבוע ונאמן. הזמן יגיד אם אכן תוגשם משאלתה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר