מטופלי “בטר” נותרו ללא קנאביס רפואי

מחסור חמור באספקת קנאביס רפואי של חברת "בטר": לא מודיעה על כך רשמית אך מטופלים מדווחים על הגבלה של עד 30 ג' בחודש והעברת כפויה של כלל המטופלים אל בתי המרקחת.

מטופלים של חברת “בטר” מלינים על מחסור חמור באספקת קנאביס, חלקם טוענים כי לא מקבלים אספקה בכלל, ואחרים מדווחים על אספקה חלקית או אספקה של זנים שלא מתאימים לטיפול לו הורגלו.

איליי גלסמן, צעיר הסובל משיתוק מוחין הגורם לו לפגיעה עצמית בלתי נשלטת, מטופל בקנאביס רפואי ומשוייך לחברת “בטר”. למרות שהרופא רשם לו טיפול של 60 גרם קנאביס בחודש, הוא נאלץ להסתפק ב-10 גרם בלבד עקב המחסור.

בפוסט בפייסבוק מתארת אמו, שרי, את הקשיים עמם הוא מתמודד. לפוסט היא צירפה סרטון בו נראה בנה כשהוא סובל מהמחסור באספקה: “לבן שלי, איליי, יש רישיון קנאביס ל-60 גרם תפרחת בחודש,” כתבה. “בתחילת השבוע אבא שלו נסע לחברת בטר וקיבל רק 10 גרם. מה אנחנו אמורים לעשות עכשיו? לקנות שחור? לתת לו לצרוח ולפגוע בעצמו 24/7? מה?”

“או שתאשרו המתת חסד לאומללים כמוהו או שתשחררו לו את הצמח היחיד שעוזר לו,” הוסיפה. “מאחלת לכל מי שמעורב במחדל המזעזע הזה, להיות בול במצב של איליי. בול. שתרגישו מה זה לחיות עם רמת כאב כאילו הפשיטו מכם את העור שלכם בעודכם חיים”.

איליי שיתוק מוחין קנאביס רפואי
איליי, סובל משיתוק מוחין, נותר ללא קנאביס רפואי

כאמור החברה מסרבת לעדכן באופן רשמי על מחסור כלשהו, ואף הכחישה טענות כאלו שפורסמו. לפי גורמים במשרד הבריאות החברה הצהירה כי ברשותה אספקה זמינה לכלל המטופלים עד חודש ינואר 2020 לפחות, אך בשטח הדברים שונים.

“הייתי אמור לקבל את התרופה לפני שבועיים אבל השליח הביא לי סיגריות מגולגלות ולא תפרחת כמו שאני אמור לקבל,” אומר ב’, גם הוא מטופל של החברה. “התקשרתי לחברה וביקשתי לקבל החזר כספי ושהשליח יבוא לאסוף את התרופה, ונשארתי שבועיים ללא תרופה. בשיחה עם חברת בטר הם אמרו שאין להם תפרחות, וגם שלא יהיו במלאי, והמליצו לי לעבור לרפורמה החדשה״. 

בשבוע שעבר תלתה החברה פתק במרכז החלוקה שלה והו הודעה כי החל מהשבוע הבא (1.10) לא תהיה עוד אספקה ישירה של קנאביס לפי האסדרה הישנה, אלא רק דרך בתי מרקחת, במחירים גבוהים בהרבה – זאת למרות הנחיה של משרד הבריאות להמשיך במתכונת האסדרה הישנה עד 31.12.19 ולילדים וחולי סרטן עד חודש יוני 2020.

לאחר שספגה ביקורת עדכנה החברה כי בכוונתה להמשיך לספק את הקנאביס באסדרה הישנה תוך סבסוד המשלוח “עד גמר המלאי”, אך בסוף השבוע כבר עדכנה שוב, הפעם בהודעת SMS רשמית לכלל המטופלים, כי “החל מה-1.10.19 לא נוכל להמשיך לשווק את מוצרינו באמצעות רישיון האסדרה הישנה, אלא אך ורק באמצעות רישיון אסדרה חדשה המופנה לבתי המרקחת”. החברה לא עדכנה בכמה יעלה מחיר הקנאביס בבתי המרקחת, או באילו בתי מרקחת ניתן למצוא את מוצרי החברה.

בחודש שעבר נחשפה פריצה לחוות החברה בדרום הארץ, בסופה נשדדו ממנה, לטענתה, 350 ק”ג קנאביס. מנהליה התעקשו על כך שהשוד לא יגרום למחסור וכי האספקה תימשך כסידרה, אך נראה שבשטח הדברים שונים.

ט’, גם הוא מטופל של חברת בטר, כתב בפייסבוק: “התקשרתי לבטר המון פעמים ופשוט לא עונים. כשענו לי אמרו שלא אקבל את התרופה שאני אמור לקבל ביום ראשון ושאני חייב למלא טופס כדי לעבור לרפורמה”.

מי שכן מצליח לקבל אספקה מקבל רק חלק ממנה, תוך שהחברה מבטיחה שאת שאר הקנאביס הם יספקו במועד הבא. עם זאת, ברגע שחולפים מעל 30 ימים ממועד האספקה לא ניתן עוד להשלים. החברה מסרבת למסור הסבר כיצד תתבצע השלמה זו.

ד’, מטופל נוסף של החברה, מספר כי במהלך חודש אוגוסט כלל לא התקשרו אליו מהחברה כדי לתאם הזמנה, כפי שהיו עושים במשך שנים, ובכך הוא הפסיד חודש שלם. כשיצר קשר עם החברה בתחילת חודש ספטמבר, הודיעו לו כי במקום לקבל 40 גרם כפי שקבע לו הרופא, הם יוכלו לספק לו 30 גרם בלבד, ומסוגים שמעולם לא התנסה בהם קודם.

מחברת בטר נמסר בתגובה: “חברת בטר פועלת באינטנסיביות להשלמה מהירה של חוסרים ככל שיש”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר