אופל: זן קנאביס חדש של “בזלת” מפורטוגל

משבוע הבא בבתי המרקחת: חברת "בזלת" עם ייבוא ראשון מחו"ל של תפרחות קנאביס מקטגוריית T20 הנמצאת במחסור. "מבטיחים אספקה רציפה של קנאביס פרימיום איכותי ונקי," אומר מנכ"ל החברה. אחוזי THC מדויקים יוצגו לראשונה.

חברת “בזלת” ייבאה לראשונה בשבוע שעבר כחצי טון קנאביס מפורטוגל במטרה למלא את המחסור בבתי מרקחת של קנאביס איכותי מקטגוריית T20. בתחילת שבוע הבא אמורים המוצרים החדשים להיות זמינים בבתי מרקחת למטופלים.

הקנאביס המיובא של “בזלת” מגיע מחממות בתקן EU-GMP והוא הראשון בישראל שמציג אחוז מדויק של THC ולא רק את הקטגוריה (T20 במקרה הזה), כך שמטופלים יכולים לדעת טוב יותר מה הם מקבלים – במקרה הזה בין 19.3% עד 20.8% THC.

אחוזי THC בתפרחות הקנאביס החדשות של בזלת
לראשונה מוצגים אחוזי ה-THC המדויקים. תפרחות הקנאביס החדשות של בזלת מפורטוגל
ייבוא קנאביס רפואי שביצעה חברת "בזלת" מפורטוגל
משלוח הקנאביס של “בזלת” מפורטוגל נחת בישראל בשבוע שעבר – בימים הקרובים בבתי המרקחת

משרד הבריאות אמנם הבטיח שתהיה חובת הצגת כמות מדויקת של רכיבים פעילים החל ב-1.1.20 אך נכון להיום עדיין שאר היצרנים לא מסמנים כראוי והמוצרים עשויים להכיל בין 16% ל-24% אחוז THC במקרה של T20 ופער דומה בקטגוריות אחרות.

הקנאביס, במשקל מדויק של 400 ק”ג, יצא לישראל במשלוח ע”י חברת הקנאביס הפורטוגלית “טרה ורדה” (Terra Verde) שנרכשה לאחרונה ע”י חברת הקנאביס “אמק” (EMMAC) העוסקת בתחום הקנאביס באירופה.

הקנאביס ישווק בישראל בשם “אופל” (Opal) תחת מותג הבית של בזלת, “ביקאן” (BCANN), תחתיו משווקים מוצרי קנאביס שנרכשו מחברות גידול עצמאיות בארץ ובעולם. מפעל “בזלת” מייצר במקביל מוצרים ממותגים גם עבור חברות אחרות.

הקנאביס החדש (אופאל) שייבאה חברת “בזלת” מפורטוגל נארז במפעלי החברה
פרח קנאביס T20/C4 של בזלת מסדרת BCANN
פרח קנאביס “אופל” T20 של בזלת מסדרת BCANN מיבוא מפורטוגל

מאיר אריאל, מנכ”ל קבוצת בזלת, מסר: “כשחקן המוביל בתעשיית הקנאביס הרפואי בישראל, קבוצת בזלת עושה כל שביכולתה להבטחת אספקה רציפה של קנאביס רפואי פרימיום, איכותי ונקי”.

אריאל גם התייחס לנושא הייצוא ואמר: “המטופלים הישראלים נמצאים אצלנו בראש סדר העדיפויות ולהם נדאג ראשונים. לא נייצא קנאביס לחו”ל לפני שנפתור את מצוקתם ונבטיח את רצף הטיפול בהם”.

סדרת BCANN של "בזלת" - קטגוריית T20
אריזות הקנאביס החדש של “בזלת” מסדרת BCANN בקטגוריית T20

אחת הסיבות למחסור בקנאביס בקטגוריית T20, זו שיובאה ע”י בזלת, היא שבעבר החברות פרסמו נתונים בלתי אמינים ועתה, לאחר שנקבע שהן מחויבות לעמוד בתקנים, מתגלה כי אותם מוצרים הכילו פחות מהמוצהר – כך מסביר משרד הבריאות.

המשלוח שהביאה בזלת הוא השני שמגיע לישראל בייבוא מפורטוגל לאחר שמעט קודם עשתה זאת חברת “קנדוק”, שייבאה 250 ק”ג ממתקני חברת “טילריי”. גם שם, באיחור מסויים, מקווים להעביר את הקנאביס הפורטוגלי אל בתי המרקחת כבר בקרוב.

לפיכך בסך הכל יובאו עד כה לישראל 650 ק”ג קנאביס רפואי – כולם מפורטוגל שהופכת ליצואנית הקנאביס הרפואי הגדולה ביותר באירופה. חברות קנדיות בעיקר, וגם ישראליות, מקימות בפורטוגל מתקנים לטובת ייצוא קנאביס לכל רחבי אירופה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר