חיים כץ מאשים: “יעל גרמן מבצעת מחטף”

יו”ר וועדת הבריאות של הכנסת התייחס הבוקר (חמישי) להצעת המחליטים שהגיש משרד הבריאות בתשובה להצעה של ח”כ משה פייגלין וטען כי השרה “מבקשת לחסל את ענף הקנאביס הרפואי”.

ח”כ חיים כץ, שאמר בשבוע שעבר כי “חברות התרופות מונעות טיפול בקנאביס משיקולים כלכליים“, התייחס הבוקר (חמישי) לעניין הצעת המחליטים של משרד הבריאות על פיה יעבור תחום הקנאביס הרפואי לידיה של חברת “שראל“.

חיים כץ

“שרת הבריאות מבקשת לחסל את ענף הקנאביס הרפואי בישראל ולפגוע בחולים הזקוקים למזור,” אמר כץ על פי הדיווח במעריב. “לאחר שהפרה התחייבויות שניתנו לוועדת הבריאות של הכנסת, מנסה שרת הבריאות להעביר בממשלה במחטף, ביום ראשון הקרוב, הצעת מחליטים המעבירה את הטיפול בקנאביס רפואי לטובת חברה פרטית אחת וללא מכרז.”

“חמור לא פחות הוא שבהצעת המחליטים יש פגיעה באיכות השירות לחולים ומשרד הבריאות משאיר בידו את האפשרות לסרב להמלצות רופאים מומחים הממליצים על הטיפול בקנאביס רפואי,” הוסיף. “ההצעה הזו, שאינה אלא מחטף, מוגשת ללא תיאום עם ועדת הבריאות של הכנסת ובניגוד להבטחות שנתנו לפרוטוקול בוועדת הבריאות האחרונה שעסקה בנושא.”

“הצעת המחליטים הזו, שסימני שאלה כבדים ותמיהות קשות מרחפות לגבי חלק מהסעיפים הכלולים בה, תחסל פוטנציאל כלכלי אדיר למדינה דרך ענף חקלאי רפואי שיכול להעסיק בקרוב מאות עובדים נוספים ולהביא להכנסות עתק למדינה מייצוא קנאביס רפואי לעולם.”

הבוקר (5.12) התייחס גם מנכ”ל משרד הבריאות להחלטה החדשה, האשים את מגדלי הקנאביס הרפואי באינטרסים כלכליים וטען כי קנאביס כלל אינו מרפא ולמעשה הוא טיפול “פלסיבו” (תרופת דמה). (ראו: מנכ”ל משרד הבריאות: “קנאביס רפואי זה פלסיבו”)

ראו גם: על חיים כץ, יוסיין בולט ומריחואנה רפואית

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר